Cresterea prepelitelor (2)

Raspunsuri - Pagina 8

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns kenzo_pit spune:

apropo daca este cineva interesat ptr oua de incubat sau pasari intre 16 si 20 zile,incubatoare de la 1200 oua in sus,sau baterii ma poate gasi la nr de tel 0746961571

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kenzo_pit spune:

a si inca ceva LA MULTI ANI TUTUROR DOAMNELOR SI DOMNISOARELOR DE PE FORUM SI CELOR DIN TOATA LUMEA

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ITALYanu spune:

Kenzo da-mi un private cu pretu pentru un incubator de 1200 oua.
Mersi.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kiki71 spune:

Multumesc pentru urari! Dar drumul pana la Constanta este destul de lung. Poate la vara si cand voi mai invata si eu ceva despre aceste pasari . Pana mai acum 5 luni habar nu aveam cum se mananca chestia asta (adica a se intelege crescutul si tot ceea ce inseamna ingrijirea lor). Am zis sa incep asa pas cu pas, sa nu ma hazardez in ceva in care nu stiu mai nimic. Si chiar daca mai intreb tot nu stiu mare lucru. Sa vad ce fac cu ceea ce am, sa testez piata si apoi poate ma apuuc la scare mai larga sa cresc si sa vand oua si poate si carne de prepelite. Si cum vara este anotimpul marii si oricum ar fi tot venim o data pana la acolo, poate te vizitez si vad ce ai tu.
Poate sa-mi spuna cineva daca pararile mor si din cauza stresului? Si daca atunci cand le fac curat ele sunt stresate pentru ca le iau din cutia lor si le tin in altceva pana cand termin de facut curat? Si daca asta e cauza din care tot mai mor, atunci cum sa procedez atunci cand le schimb asternutul din cutie? Mai am si un baietel de 11 luni si cum le tin momentan sub masa de la bucatarie si el vine si tot troncane pe gresie cu diverse obiecte si poate asta le mai streseaza. Nu stiu ce sa mai spun ca din 100 cate au iesit din oua acum dupa 18 zile mai am 88 de pui.
Va multumesc anticipat!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns freenolf spune:

Multumesc pentru informatii Kenzo_pit. :)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns freenolf spune:

Pt Italyanu:

Pt PFA iti trebuie diploma. Daca nu ai merge sa-ti faci SRL dar te cam omoara impozitele.
Daca vrei sa vinzi "de la poarta" sau "in targ" ajunge si certificatul de producator (asta in cazul in care se mai elibereaza, nu stiu)
Daca insa vrei sa vinzi in magazine (supermarket, etc.) trebuie sa le dai cu factura deci implicit PFA sau SRL.

Bafta

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns annddrreea spune:

MULTUMIM pentru urari,ce ne_am face fara voi!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Calinu71 spune:

Va salut pe toti si din prima vreau sa va multumesc pentru ceea ce scrieti aici este foarte fain am intrat din curiozitate dar din ce am citit mati lamurit si pe mine sa ma apuc de crescut prepelite sa facut ora 00.20 acuma am terminat de citit tot si inca odata bravo am sa vin si eu cu intrebari dupa ce ma apuc pentru inceput am primit de la voi toate informatiile va multumesc si spor la treaba.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ITALYanu spune:

mersi pentru informatii. atunci Srl o sa fie :D
Ma intereseaza cum gasesc 2 incubatoare la vreo 200 bucati fiecare
si cam 5 baterii cu 50 locuri fiecare.....preturi daca stiti.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns marius spune:

Citat:
citat din mesajul lui ITALYanu

mersi pentru informatii. atunci Srl o sa fie :D
Ma intereseaza cum gasesc 2 incubatoare la vreo 200 bucati fiecare
si cam 5 baterii cu 50 locuri fiecare.....preturi daca stiti.

Pentru ceea ce scrii tu mai sus nu cred ca renteaza sa te incarci cu un SRL.

Eu pur si simplu / Pagina familiei / Tot noi / Mai multe... / www.youtube.com/user/mariuspernes" target="_blank"> Video
Pagina legislativa

Mergi la inceput