Cresterea prepelitelor (2)

Raspunsuri - Pagina 18

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns marius spune:

Pavel: trebuie sa separi masculii de femele 1 baiat la 5 fete e suficient pt oua de consum. Pt incubat 1 baiat la 3 fete.
Prepelite care fac oua nu se vand, eu nu am auzit sa vanda cineva.
Cofragele se pot comanda si le trimit prin posta cu ramburs.
Da - vand oua la 0.5 lei/buc
freenolf: Nu ma deranjeaza ca se vand cu 0.3 lei/buc daca sunt de proasta calitate si vechi. Cine cumpara cauta in primul rand calitatea si sa fie proaspete chiar daca achita 0.5 lei/buc. Cine doreste sa ia oua vechi n-are decat, e treaba fiecaruia.

Eu pur si simplu / Pagina legislativa

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Pavel_2502 spune:

Am un client care m-a rugat sa-i vand 2-3 familii (1 fam.=1 masc+ 3 femele), insa i-am spus ca momentan nu am, urmand ca el sa revina cu un telefon la finele lunii mai.
Am sa intreb altfel: prep. de 1 sapt la ce pret se vinde? dar cea de 2? 3? 4? 5? 6 saptamani?
Da-mi o adresa de unde le pot comanda cofragele, te rog.
Prepelite faraon nimeni nu are in Bihor?

Acum Marius eu ce sa fac daca tu esti bihorean de-al meu, am sa navalesc cu intrebari mereu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kiki71 spune:

Buna seara! As dori sa stiu daca se pot folosi cojile de oua de prepelita ca si suplimet de calciu (impreuna cu miere si lamaie)?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns marius spune:

Pavel - pret pui/1 sapt. 4 ron - 2 sapt./5ron - 3 sapt/7 ron - 4 sapt./9 ron - 10 sapt./11 ron

Mai departe de aici nimeni nu cred sa mai vanda.

pt cofraje - un mail te rog - aici nu am voie - marius@rdsor.ro



kiki - in niciun caz nu pot fi folosite cojile de oua. Practic ele chimic discutand nu mai pot fi dizolvate.


Eu pur si simplu / Pagina legislativa

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Pavel_2502 spune:

Marius, eu nu ma prea pricep la a "vorbi" pe net decat pe mess. Mai bine imi trimite tu adresa de un de as putea lua cofragele pe adresa mea: Pavel_0903@yahoo.com
Multumesc!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kiki71 spune:

Multumesc de raspuns Marius!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kiki71 spune:

Stie careva cu cat se vinde 1 kg de carne de prepleita?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns marius spune:

La mine 35 lei/kg - eviscerat.

Eu pur si simplu / Pagina legislativa

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Pavel_2502 spune:

Am prepelite de 8 saptamani care se oua. Intrebarea mea ar fi: daca introduc 1 masc. la 3 femele, ouale sunt bune de incubat?
In apa de baut la prepelitele ouatoate se introduce ceva vitamine sau antibiotice?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns marius spune:

Da e Ok 3/1 e un raport corect pt incubare dar sa le lasi 2-3 zile impreuna si apoi sa incepi sa culegi oua pt incubat sa ajunga sa se simta cocosii bine printre gainute.
Nu se introduce nici un antibiotic - nu e cazul. Poti utiliza Calciu vitaminizat dar se amesteca cu furajul. Ai grija la apa sa fie schimbata periodic (o data pe zi) si sa speli recipientul in care este apa sa fie curat. Ai grija la caldura sa nu fie prea cald la ele. In rest mai intreaba si din ce stiu - iti raspund.

Eu pur si simplu / Pagina legislativa

Mergi la inceput