Felicitari Nikolici si Ioana_Mami!Aspirante (449)

Raspunsuri - Pagina 19

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Talida__ spune:

Citat:
citat din mesajul lui anamira

Buna fetelor!
Sun si eu aspiranta la titlul de mamica si am nevoie de o informatie de lacele care s-au confruntat cu aceleasi probleme ca si mine. Eu sunt nefericita posesoare a unor ovare polichistice (nu sindrom) si vreau sa stiu daca tratamentul cu duphaston este eficient in cazul in care am ciclu anovulatoriu si destul de neregulat.

Multumesc anticipat

_
Te astept minune mica sa vii la mama in burtica :)


Mie fara Duph imi vine numai cand vrea el ... 50 - 60 de zile. Am incercat sa opresc trat dar nu mai am puterea sa tot astept. Eu o sa fac monitorizarea ovulatiei ca sa vad daca apare si cand.

_
FF Charts: http://www.fertilityfriend.com/home/2ba8d8

www.fertilityfriend.com/ticker/2ba8d8/ttc.png" border="0">


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Talida__ spune:

HSG cine a facut si cum a fost? Eu o sa fac saptamana asta si am o oarecare teama ...

_
FF Charts: http://www.fertilityfriend.com/home/2ba8d8

www.fertilityfriend.com/ticker/2ba8d8/ttc.png" border="0">


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ukume24 spune:

Buna fetelor,
Am cicit si eu un pic din urma sa fiu la curent cu stirile.

Nikolici tu ca de obicei esi o scumpa. Ai un stil de a povesti ca ma faci sa stau cu sufletul la gura si sa traiesc alaturi de tine fiecare patzanie. Felicitari inca odata pt bebe.
Ioana felicitari si tie. Se simte emotia pe care o traiesti si e foarte bine ca ai cu cine povestimacar pana te hotarasti sa dai la toata lumea marea veste. Eu sunt de acord cu tine si asa voi face si eu cand voi ramane insarcinata: voi astepta 3 luni ca sa fiu un pic mai sigura. Dar... cum inca nu sunt.... mai asteptam.
Cosmi nu au aparut rusii inca? Simptome ceva?

Eu sunt in ziua 32. Dar cum am zis nu fac nici un test pana vineri macar sa stiu o treaba. Ca mi se mai intampla sa vina cu o zi 2 intarziere dupa 31 de zile si-apai ma supar mai tare daca vad teste negative. Asa ca astept cu drag unrmatoparea zi sa vedem ce se intampla.
Va pup si va urez o seara placuta.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns didi32 spune:

Citat:
citat din mesajul lui Talida

HSG cine a facut si cum a fost? Eu o sa fac saptamana asta si am o oarecare teama ...

_
FF Charts: http://www.fertilityfriend.com/home/2ba8d8

www.fertilityfriend.com/ticker/2ba8d8/ttc.png" border="0">





Talida, eu am facut cam acum un an si pe mine m-a durut ca naiba, noroc ca dureaza putin. Acuma depinde si cat de infundate ai trompele, ca sa treaca acel lichid de contrast. Iti tin pumnii sa fie usor si nedureros la tine, cere sa-ti faca un nospa injectabil inainte.


in devenire

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cos_minutza spune:

La mine inca nimicBebe nu cred sa fie ca nu am nici un simptom,dar nici test nu am mai facut...
Ukume tin pumni
Didi
Talida nu stiu ce sa-ti zic de HSG,nu am facut asa ca habar nu am
Yasmi ce mai faceti?

In 2010 sa dea Domnul sa fiu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nikolici spune:

ukume sa stii ca de data asta nu m-am stresat, nu am vrut sa fac vreun test din ac. motive enumerate de tine.Mi-am spus ca cineva sus are un plan bine stabilit pentru noi.Cred ca asta e cheia succesului, make love , no stress.
Te pup si sa fie cu ochi de data asta.

Yo Miss www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=813a99ff4d721e97009477" target="_blank"> Karinutza(14.10.2008)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Joy21 spune:

Buna seara, fetelor, astazi ne-am intors si noi de la munte unde a fost super la ski

Vestile pe care le-am citit sunt tare bune si ma bucura:
Ioana_mami, felicitari De cand ai spus de testul cu II liniute ma gandeam ca e

Nikole, ai fost dementiala cu testul in avion. Clar, ai ce sa-i povestesti lui 'ala micu cand s-o face mare. Sarcina usoara si un bb2 sanatos si voinic! Vacanta placuta, asa, in formula extinsa

Andreea, si noi incercam din mai anul trecut, iar la prima sarcina totul s-a petrecut pe neasteptate. Ai nascut natural? Uneori mai pot aparea anumite dezechilibre hormonale sau dc ai facut cezariana pot aparea pb cu uterul, in rest nu stiu ce sa-ti spun. Si noi il asteptam pe bb2 cu sufletul la gura.

Ukume, nu cumva ai pus un cozonacel la crescut si vrei sa ne surprinzi cu o veste buna?

Cosmy, te-ai programat la medic, sau cum a ramas?

tanamera, Andreea84, ce mai fac burticile?

pe toata lumea, eu ma bag la

Victoria, mami de Anna Sofia

mA fAc MaRe
Sofia, 1 an si 5 luni



"Nu-ti fie frica sa faci un pas mare. Nu poti trece o prapastie din doua sarituri mici."
David Lloyd George



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Joy21 spune:

Citat:
citat din mesajul lui nikolici

ukume sa stii ca de data asta nu m-am stresat, nu am vrut sa fac vreun test din ac. motive enumerate de tine.Mi-am spus ca cineva sus are un plan bine stabilit pentru noi.Cred ca asta e cheia succesului, make love , no stress.
Te pup si sa fie cu ochi de data asta.

Yo Miss www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=813a99ff4d721e97009477" target="_blank"> Karinutza(14.10.2008)




Ha, te-am prins in zona!!! Ia spune, cum esti cu simptomele de ? Sa am si eu la ce sa ma mai gandesc, nu de alta

Victoria, mami de Anna Sofia

mA fAc MaRe
Sofia, 1 an si 5 luni



"Nu-ti fie frica sa faci un pas mare. Nu poti trece o prapastie din doua sarituri mici."
David Lloyd George



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cami_antonia spune:

fetele

eu cand aveam cm neregulat aveam mereu simptome ca de graviduta
de aia imi era foarte greu
sa imi dau seama daca sunt sau nu
aveam dureri mari de saniiiii
mi se umflau rau de tot
si dureri de ovare
si etc
exact ca la o sarcina

iar cand am ramas
intai am adormit in microbuz
ceea ce nu mi se intampla
si eram in primele zile dupa ovulatie
adica simptomele vin rapid
apoi
am simtit ca imi creste temperatura corpului
ziceam ca am febra
si apoi
in final
cand s-a stabilizat sarcina
am simtit intepaturi in uter
atunci aproape ca eram convinsa ca e ceva

salutari tuturor

si mii de imbratisari catre cea care a pierdut sarcina

SPUNETI O RUGACIUNE PENTRU ALINA - operata pe creier SI ADRIAN - sa aibe putere sa o ingrijeasca
DOAMNE AJUTA!
DONEAZA 2 EURO LA SMS 879 PANA LA SFARSITUL ANULUI PENTRU ALINA DONESCU
povestea ei la www.alinadonescuumanitar.blogspot.com

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns happymum spune:

Va doresc o primavara frumoasa si nu doar atat. Cu drag ofer un martisor la fiecare.

felicitari noilor burtici si Doamne ajuta la cat mai multe pe aici.




Blog

Mergi la inceput