Felicitari Nikolici si Ioana_Mami!Aspirante (449)

Raspunsuri - Pagina 17

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns didi32 spune:

Uau Nikolici ce aventura! O sa ai ce povesti nepotilor cum te-ai testat tu in avion! Felicitari inca o data si bebe sanatos si la termen!
Vreau si eeeeuuuuuu, nu neaparat in avion, oriunde, numa' sa vad dublu!

in devenire

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ingeras2007 spune:

Nikolici dragutzo,o poveste superba e cea ce ai scris tu acoloM-au cuprins niste emotii Emani atat fericireInca o data FELICITARI

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ingeras2007 spune:

Am ramas logata cu user-ul comun
Cosmi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns acai24 spune:

Buna seara tuturor!
Ma numesc Andreea, am 29 de ani si un baietel de 3 ani si 5 luni Gruia-Alexandru(am facut parte din odiseea Bucurii de Sept-Oct 2006).
Noi ne mai dorim un bebe si din aprilie anul trecut incercam si inca nimic.
Cu Gruia am incercat in prima luna sa raman insarcinata si am ramas.Acuma am un serviciu mai stresant dar totusi....10 luni si nimic.
Ce ma puteti sfatui?
Astept cu nerabdare sfaturile voastre.

Andreea Gruia-Alexandru (14.09.2006)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns didi32 spune:

Bine-ai venit Andreea! Iti urez sedere cat mai scurta. As vrea sa-ti pot raspunde, dar eu incerc de aproape 2 ani degeaba, asa ca...Poate ar trebui sa mergi la un control si sa ceri sa faci analizele obisnuite dinainte de sarcina sa vezi daca totul e in regula. De obicei dr zic sa astepti sa treaca un an de incercari, dar eu nu am fost de acord si dupa cateva luni aveam toate analizele facute ca sa stiu cum stau. Altceva, nu stiu ce sa zic...

in devenire

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns acai24 spune:

Hello Didi!
Am fost la control; dpdv ginecologic e totul ok; mi s-a descoperit o tiroidita autoimuna; mi s-a spus ca nu influenteaza in nici un fel aparitia sarcinii; nici nu mai stiu ce sa cred; oricum ideea e ca trece timpul si eu sunt din ce in ce mai stresata de chestia asta; sper sa se intemple cat mai repede minunea.

Pupici!

Andreea Gruia- Alexandru(14.09.2006)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns didi32 spune:

Of Andreea, incearca sa nu te mai stresezi, zic si eu, da' stiu cum e. Si la mine e totul ok, si la sot la fel, dar n-am ramas niciodata insarcinata. Fetele de pe-aici au mai incercat si diverse tratamente naturiste, poate intra vreuna si-ti da vreun sfat.


in devenire

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns didi32 spune:

Andreea, apropo de stres si de timpul care trece, eu am facut o laparoscopie in decembrie si am la dispozitie 6 luni date de dr sa raman, altfel ma cheama la IA, ca se formeaza chisturile la loc. Asa-i ca nu e stresant? Ca si cum nu erau suficiente celalante stresuri cu varsta, cu de ce n-am ramas niciodata, etc., acu' sunt contracronometru, da' ce pot face? Incerc sa raman optimista, ma ajuta fetele de-aici!


in devenire

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cami_antonia spune:

didi esti superrrrrrrrrrr ... m-ai facut sa zambesc ... tocmai asta este si ideea ... sa te relaxezi ca vei ramane in cele 6 luni ... dar tre sa te relaxezi ...musai ... nu mai gandi asa .... in viteza ... cu rabdarea trecem mareaaaaaa

andreea da in primul rand sa iti faci toate analizele hormonale
si sotul analiza lui ... sa vedeti unde e buba
apoi mergeti la un ginecolg bun sau la unul p[e infertilitate
depinde si de varsta care o ai
etc

nikolici asa m-am testat si eu pt antonia prima data dar nu in avion ci intr-o toaleta publica si m-am descurcat la fel .... dar liniuta abia daca se distingea .... iar peste cateva zile am reluat procedura acasa ... unde liniuta a aparut bineeeee ... felicitari inca o dataa.... fetita ta e minunata ,...ne-am uitat eu si sotul la filmulet

SPUNETI O RUGACIUNE PENTRU ALINA - operata pe creier SI ADRIAN - sa aibe putere sa o ingrijeasca
DOAMNE AJUTA!
DONEAZA 2 EURO LA SMS 879 PANA LA SFARSITUL ANULUI PENTRU ALINA DONESCU
povestea ei la www.alinadonescuumanitar.blogspot.com

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ioana_Mami spune:

Multumsc Nikolici , ne vedem pe odisee...dar si pe aici sa citim emotiile viitoarelor mamici

Mergi la inceput