Dulceturi si papanasi de sept-oct 2007 (375)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns aeperju spune:

Ah, asa da. Ca si eu am intrebat si tot in mai mi-a zis sa aduc dosarul.

Emma si Andrei (21.09.2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mandarinutza spune:

Pentru mamicile din Bucuresti, este targ de martisoare la muzeul taranului Roman, noi mergem in fiecare an acolo, si sunt foarte frumoase, facute de studenti la Arte in general. Noi o sa mergem maine.

Mandarinutza mamica de Antonia Maria 30.08.2007 si in burtica bb2 18s+

Poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cecilia L spune:

Slaba prezenta si azi, ati fugit dupa martisoare


Mariana la multi ani, cu intarziere.


Luy, chiar nu mai vb cu noi?

Mandarinuta, acesta este mersul, la sfarsitul lui mai sunt inscrierile pt cei mici, la inceput parca pentru cei deja la gradinita.......si eu intentionez sa merg luna viitoare pana la gradinita sa vad cum stau lucrurile si sa vad daca este cazul de interventie.....

Roxana, ai cam profitat zilele acestea, pe aici nu ai trecut, drum bun azi si distractie placuta.

Eu azi am confirmat plata pt concediu, in iulie plecam la Duni in Bulgaria...asa ca abia astept vara.....l-am convins pe tati mai greu dar am reusit. A fost cineva acolo?





Cecilia si Cristian Matei
(07.09.2007)


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bernix spune:

Hello, hello, fete dragi!

La multi ani cu ntarziere, Mariana! Reacomodare usoara acasa!
Tare rau imi para ca n-am reusit sa ne vedem la tura asta.

Annisia, fato, sa zic sa-si faca tratamentul efectul sa scapi de cutit, sa-ti zic sa te operezi odata sa ai timp sa te si refaci?! Iti zic doar sa se intample asa incat sa nu ai nicio problema in plecarile tale.

Cecilia, mandarina, bafta cu inscrierea la gradi! Noi am hotarat ca Ana mai sta acasa si toamna viitoare, insa va merge la TFK. Abia din primavara lui 2011 incercam cu gradi.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bernix spune:

Am avut o saptamana urata si grea la servicu. Bine ca a rasarit soarele si s-a mai ridicat si moralul meu.
Bey, da' sa nu mai scrieti voi nimic... Pai io ce mai citesc la serviciu?!

Picio, sigur a ajuns dragul tau cu bine in Germania. Ba' s-a si intors deja?! Sigur te dai rotunda ca te descuri singura cu baietii, dar asta stie toata lumea si, cre, e tot ceea ce poti face. Cum ar fi sa te apune nebuniile ca nu faci fata cand ai mici au asa nevoie de mamica vesela si tonica?!
Deci, ati iesit cu bine din colici, bravos! Credeam ca nu exista asa ceva, da' notez in memorie ca sper sa-mi foloseasca si daca mai trec inca o dat prin crize d-astea sa te/va am de exemplu, sa nu ma descurajez.

Yaia, bravo pt vestile bune de la doctor! Nu-mi place deloc ca de cand stai acasa nu mai treci pe la noi. Nu cunosc pe nimeni care sa te ajute cu priblema cu Cantacuzino...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bernix spune:

Cecilia, n-am fost niciodata la Duni. Noi cred ca vom merge si anul asta la acelasi hotel la care am fost in ultimele 2 verii, la Sunny Beach, Neptun ii zice. Sper sa va fie pe plac!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bernix spune:

Si acestea fiind zise, ma retrag sa-mi fac ordine pe birou si sa-mi iau zborul cat mai curand, ca am seara luuuunga si ma aop0resc la teatru.

Week-end placut sa aveti!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bernix spune:

Ah, da, ca tot uit sa intreb... nu mai stie nimeni nimic de Nana?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alinus_25 spune:

Bernix, mai esti? Ce mai face Degetica? Nu sunt la curent, sta cu bona/ mamaie? Taaaare as vrea sa citesc povestioare despre prematura ta dezvolatata minunat.



Alina, Doris Maria (02.09.2009, ora 22.00)
si Iulius Teodor (10.10.2007)

Iarna de vis!


Iubirea are puteri extraordinare!
Transforma inima, renoveaza spiritul, da speranta celui care a pierdut-o, ridica pe cel cazut, reda sanatatea si fericirea.


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alinus_25 spune:

Si mie mi-e dor de: Nana si fluturasul ei,
Bebeka - mami de Lebeka
Melania si Tudor
Moldoveanca si Vladutz
Myral cu fetele
frumoasa Si_bv


Pana atunci transmit multumiri mamicilor care s-au grabit sa-mi raspunda problemelor mele de diversificare: Yaia - da, s-ar parea ca se poate diversifica si de la 7 luni/ spre 7, daca bb creste ok numai cu lapte. In plus vom fi cu o luna mai aproape de primavara si bogatia de verdeturi din piatza, de la tarani.
De data asta vreau sa las mai la urma legumele portocalii/ dulci gen morcov, yams, si sa incep cu cele verzi, cu mai multe fibre.

Nu o vreau vegetariana, dar nici nu vreau sa fuga d4 salate cum face Teo, nu mananca decat rosia si ceapa din salata.
Sunt total nemultumita de oferta de cereale de orez din magazine, au o gropaza de zahar si adaosuri. Ma intreb daca as putea sa ma intorc la reteta mamelor noastre, orez natur, brun chiar, bine-bine fiert si pasat?



Alina, Doris Maria (02.09.2009, ora 22.00)
si Iulius Teodor (10.10.2007)

Iarna de vis!


Iubirea are puteri extraordinare!
Transforma inima, renoveaza spiritul, da speranta celui care a pierdut-o, ridica pe cel cazut, reda sanatatea si fericirea.


Mergi la inceput