Dovlecei de sept-oct 2009 *92* 7 luni!

Raspunsuri - Pagina 5

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns lutoniana spune:

Sabina, buna dimineata.
Sa stii ca eu personal apreciez foarte mult aceste felicitari dragute foc care aduc atata satisfactie in sufletele mamicilor.
Ieri am primit un PM de la Selenica care ma intreba cum sa facem sa-ti intoarcem si noi o surpriza dar poate din lipsa de timp, din egoism, din oboseala....nu am facut efortul sa buchisesc ceva cu toate ca as fi reusit ....
Vreau insa sa iti spun ca atunci cand ai nascut tu am plans in hohote si uite azi(ieri) micuta luptatoare a ajuns la 7 luni superbe.
Sa iti traiasca si sa iti umple sufletul de bucurie

Lucia, mami de David 13 Septembrie 2009

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Fragutza spune:

Citat:
citat din mesajul lui raluk16
Apropo, ce va invidiez cand va aud ca le faceti anumite programe de somn! CUM? Eu as fi de acord si cu programul lui, dar cand ii e somn sa doarma, nu sa planga ca-i e somn



Raluk, nici zmeoaica mea nu are program de somn si intr-adevar daca e obosita se jeleste de-mi distruge toti neuronii. Si acum cand vad ca isi schimba dispozitia incerc s-o adorm. Mai precis, sa zicem ca ma joc cu ea si nu-i mai place, sau o plimb si incepe sa se agite, sau vad o tenta de roseala la ochisori etc o iau frumos si-o pun in carut il legan si-i cant ceva de genul aaa aaa sau a a, a a si de obicei adoarme. Daca-i ratez momentul ala e jale, e atat de agitata de n-o mai calmez.

Apropo de alaptatul dupa 6 luni, pisica mea face saptamana viitoare aceasta minunata varsta. Acum iar am dubii ca nu-i mai ajunge laptele...azi a adormit la 9 si pana la 12 a mai supt de 3 ori. si ma gandesc , dc am ramas eu gravida, oare sotz n-ar putea alapta

If your baby is "beautiful and perfect, never cries or fusses, sleeps on schedule and burps on demand, an angel all the time," you're the grandma.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns liliac1 spune:

Multam fetele mele pentru cuvintele atat de frumoase ce mi le-ati spus
Mai, dar cum naiba sa fie de la 15 ml de morcov dat sambata si 2 lingurite de mar date luni??
Eu zic ca e de la vin impartasanie.
Stau cu ochii pe productie.

Daaaa, fetelor, ati fost mortale in seara aceasta

Mai, Raluk poate macar asa putin, prin simpatie Ce si-o fi zic ficior-miu: "ia de-aici sa vezi cum este!!"
Cum, nici in fotoliul ala bengos nu se potoleste??

Fraguto vin la baba sa te tzuce pe fruntita
Si tu Anomis, hai vino ! Ca v-am vazut ca v-ati intalnit si-ati pus de-o sueta faina cu bebelacii. Si in cinstea voastra am iesit si io la plimbare...dar nu m-am intalnit decat cu vreo 2 vecine si cu o batranica ce-l admira pe Radulescu cum doarme el fain (nu stia saraca de faptul ca el tinea ochii inchisi sa nu se bronzeze pe retina).
Mai, voi v-ati vorbit sa faceti intalneala de fotomodele cu bebelaci fotomodeli. Bravos

Doris mamis, nici n-am apucat sa-ti spun un "Bine ai venit la noi!" din tot sufletul si sa amintesc ca am vazut niste pozici superbe cu 2 copilasi de vis si pe Alexandra de la emisiunea aia cu casele
Te cu drag!

Liliana, Andra-Maria (29.09.2003) & Radu-Mihai (21.10.2009)

Fii asa cum simti si se va vedea in tot ce faci!

D'ale Andrei

Vremuri

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns liliac1 spune:

Fraguto o iau cu sfarsitul... Oare??? sa fie ceva-ceva...un secret mic-mic acolo??
Si nu te mai gandi ca n-ai suficient laptic. De-acum, daca tot treceti pragul psihologic, puteti incepe si minunata diversificare. Cica mamaliga cu castraveti ar fi mai satioasa .

Liliana, Andra-Maria (29.09.2003) & Radu-Mihai (21.10.2009)

Fii asa cum simti si se va vedea in tot ce faci!

D'ale Andrei

Vremuri

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns liliac1 spune:

Ah...si mai scriu si eu din amintiri...
Moama, Fraguto cand am vazut pozele cu costumatia lu' Natalix m-am umflat toata de placere. Mai, ideea este bestiala si mi s-a parut incredibil ca ati gasit undeva un astfel de costumas in miniatura. Ca sa nu mai zic de manechina care-l purta cu atata mandrie.
Bubitele de pe fata parca sunt mai estompate. In ce stadiu va mai aflati?


Liliana, Andra-Maria (29.09.2003) & Radu-Mihai (21.10.2009)

Fii asa cum simti si se va vedea in tot ce faci!

D'ale Andrei

Vremuri

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Fragutza spune:

Liliacule, ma gandeam sa incep traditional cu ciorba de burta si mici!

If your baby is "beautiful and perfect, never cries or fusses, sleeps on schedule and burps on demand, an angel all the time," you're the grandma.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Fragutza spune:

Citat:
citat din mesajul lui liliac1

Ah...si mai scriu si eu din amintiri...
Moama, Fraguto cand am vazut pozele cu costumatia lu' Natalix m-am umflat toata de placere. Mai, ideea este bestiala si mi s-a parut incredibil ca ati gasit undeva un astfel de costumas in miniatura. Ca sa nu mai zic de manechina care-l purta cu atata mandrie.
Bubitele de pe fata parca sunt mai estompate. In ce stadiu va mai aflati?


Liliana, Andra-Maria (29.09.2003) & Radu-Mihai (21.10.2009)

Fii asa cum simti si se va vedea in tot ce faci!

D'ale Andrei

Vremuri






Uite, acum ma jeleam la Luto ca nu au trecut, ba pe un obraz s-au dus in sus. Nu mai sunt atat de rosii, dar tot e pielea uscata, crapata..
Sunt momente din zi in care zic ca sunt pe trecute, apoi ceva se intampla si se agraveaza.
Merg cu tratamentul pana luni cand o vede dermatologul iar. Mai vedem atunci ce si cum!

If your baby is "beautiful and perfect, never cries or fusses, sleeps on schedule and burps on demand, an angel all the time," you're the grandma.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns liliac1 spune:

Citat:
citat din mesajul lui Fragutza

Liliacule, ma gandeam sa incep traditional cu ciorba de burta si mici!

If your baby is "beautiful and perfect, never cries or fusses, sleeps on schedule and burps on demand, an angel all the time," you're the grandma.


Eventual o sarmaluta in foi de varza murata...

Cu pielicica uscata...o sa o mai trageti ceva vreme din pacate, dar ai grija sa moisturizezi calumea si sa o protejezi de vant, praf... e cam greu, din pacate, ca orasele noastre sunt pline de factori de-astia puternic nocivi

Liliana, Andra-Maria (29.09.2003) & Radu-Mihai (21.10.2009)

Fii asa cum simti si se va vedea in tot ce faci!

D'ale Andrei

Vremuri

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns liliac1 spune:

Ma bag si eu de-acum in scutece ca la 6 jumate cel tarziu trebuie sa fiu pe pozitii.

Va pupilez tare de tot si va doresc o noapte minunata!

Liliana, Andra-Maria (29.09.2003) & Radu-Mihai (21.10.2009)

Fii asa cum simti si se va vedea in tot ce faci!

D'ale Andrei

Vremuri

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lutoniana spune:

De fiecare data cand termin si eu si mai vin la o suieta va prefaceti obosite.
Crissbebe unde esti mami ?

Lucia, mami de David 13 Septembrie 2009

Mergi la inceput