Dovlecei de sept-oct 2009 *91* 7 luni!

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Fragutza spune:

Hai ca dau eu praji..am facut o negresa buna de tot.

If your baby is "beautiful and perfect, never cries or fusses, sleeps on schedule and burps on demand, an angel all the time," you're the grandma.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Fragutza spune:

Hepilica, a fost tot zmeoaica dar s-a ocupat co-autoru' de ea ca e in concediu..si-a mai facut cateva riduri, nu de alta dar se mai estompeaza diferenta de varsta dintre noi

If your baby is "beautiful and perfect, never cries or fusses, sleeps on schedule and burps on demand, an angel all the time," you're the grandma.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns happy_uka spune:

Citat:
citat din mesajul lui hepilica

Citat:
citat din mesajul lui happy_uka

Citat:
citat din mesajul lui lutoniana

Doamna Hepilica esti super tare ...cu faza cu gradinita
Ia sa fug si eu sa vad cate primaveri ai
Am uitat sa zic mai devreme ca poate ne arati si covorul ala fain, nu ca ne-am cumpara si noi dar asa sa ne clatim ochii
Esti mortala, efectiv....si sa stii ca daca imi iese prajitura asta seara iti dau si tie

Lucia, mami de David 13 Septembrie 2009


da' si mie nu?
eu nu am nimic de papa prin casa, de fructe m-am saturat, sotu e la fosbal, bebele doarme, ma doare capu'...ee, zic ca merit si io un pic de prajitura..uf daca as sti si eu sa gatesc, cred ca as bate spre o tone..

v-am pus ceva fain pe mail


Uka, cea mai fericita mamica de C a r i n a - 14 septembrie 2009




uka - poti sa iti faci niste cereale de la carina si sa le servesti cu lingurita. poti sa adaugi si niste fructe .

h.

de minunata (22.09.2009).

Multumesc lui DD.


Asa....amestec...da...
Sau nu mai bine sun io la unii care vine repede cu clatita sa o dea fata pe gat? Care este ?
Si care m-o mai auzi ca plang ca-s cat Asia sa-mi dea cu tastarnita-n cap!!
Neam de fiinta fara lipsa de vointa ce esti uko
Asta e ca aia : lipsa de indisciplina domne


Uka, cea mai fericita mamica de C a r i n a - 14 septembrie 2009

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lutoniana spune:

Uka la suferinta se arata prietenii
Nu am facut prajitura dar iti dau din ea cu mare drag

Lucia, mami de David 13 Septembrie 2009

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns happy_uka spune:

Citat:
citat din mesajul lui Fragutza

Hai ca dau eu praji..am facut o negresa buna de tot.

If your baby is "beautiful and perfect, never cries or fusses, sleeps on schedule and burps on demand, an angel all the time," you're the grandma.


Mooa, ce-mi place mie negresa..
Pe bune, cand eram studenta, faceam si io, parol.
Si iesea o bunaciune. Imi dai si mie reteta pls?

Uka, cea mai fericita mamica de C a r i n a - 14 septembrie 2009

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns hepilica spune:

mai, nu pot sa va spun anul nasterii pentru ca e undeva cu multe decenii in urma..., dar uite fragutza cu care m-am vazut o data va poate confirma cum imi tremura mainile.

va spun, ca sa ma serbati si sa imi aduceti cadouri, ziua si luna: 10.10.

doamne, doamne...ce suspans.

h.

de minunata (22.09.2009).

Multumesc lui DD.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns happy_uka spune:

Citat:
citat din mesajul lui lutoniana

Uka la suferinta se arata prietenii
Nu am facut prajitura dar iti dau din ea cu mare drag

Lucia, mami de David 13 Septembrie 2009


stiam eu ca ma pot baza pe tine...hai ca se mai duce foamea..
Davidu ce face? asteapta baitza? l-ai mai dus la Charlie ala?


Uka, cea mai fericita mamica de C a r i n a - 14 septembrie 2009

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns doris_79 spune:

Seara buna si de la noi.Am fost si noi afara am umblacit prin mag. titan sa ii caut lui andu niste opincute(chestii din alea albe de balet)ii trebuie la gradi la serbare am cautat prin mag vreo 2 ore si pana la urma am gasit.
Luto multam pt cuvintele frumoase la adresa puilor mei in legatura cu ficatelul i-am dat f. putin cred ca o lingurita era nu vreau nici eu sa fortez.
D-na Hepilica eu prestez si maine dimi te asteapta o cafea aburinda si o portie dubla de tiramitsu .E bine asa?
Uka te invit la o ciorbita de pui si un pilaf cu ciuperci si pui.

mami de theodora ioana 01.09.2009
si andrei gabriel 23.07.2003

Poze Theo


Poze noi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lutoniana spune:

Citat:
citat din mesajul lui Fragutza

Hepilica, a fost tot zmeoaica dar s-a ocupat co-autoru' de ea ca e in concediu..si-a mai facut cateva riduri, nu de alta dar se mai estompeaza diferenta de varsta dintre noi

If your baby is "beautiful and perfect, never cries or fusses, sleeps on schedule and burps on demand, an angel all the time," you're the grandma.


sau macar te-a inteles prin ce treci zi de zi

Lucia, mami de David 13 Septembrie 2009

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns vik-cj spune:

Ei nu, nu asta e chiar culmea! Mai doamna Hepilica nu sunt de acord!!!!! pai eu credeam ca sunt decana de varsta la dovlecei...ia sari aici cu DN-ul sa vedem cine e mai tare!

Esti mortala...asa bine m-am distrat de mesajul tau...si de replica lui Luto, of course.

Anyway daca tot e ora de aberat (uka ) eu sunt de principiu ca nu e importanta varsta biologica ci aceea pe care o porti in suflet...asa ca fetelor eu de abia ce am facut vreo 18 anisori (pe un picior evident)...

Mada l-am vazut in sfarsit si eu pe Iri in jumper...e un scump...si jumper-ul ala chiar mi se pare interesant. dar nu spunem ca il luam ca iara ne critica unii si altii pe la alte subiecte

Iulika... ce iarna e la tine si ce zapada! Si ce frumosi sunteti amindoi...si fetele au dreptate, iti seamana foarte bine Brucu!

de printesa mica Isabela Maria - 15 septembrie 2009
Isabela

Mergi la inceput