Dovlecei de sept-oct 2009 *91* 7 luni!

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns hepilica spune:

deci, va rog frumos cand cititi mesajul asta sa va ridicati in picioare.

m-am uitat pe prima pagina si am constatat ca JE sunt cea mai mare dintre voi. bai, dar fata de unele fete cu muuuult mai mare...adica cand ma chinuiam eu sa fac copii, voi erati la gradi...intelegeti?

prin urmare, uitati cum stau lucrurile de acum inainte:

- va adresati cu "doamna hepilica";
- va prefaceti ca sunt o prezenta agreabila;
- in fiecare dimineata imi lasiti o cana de cafea + ceva dulce;
- ma complimentati zilnic;
- imi sunt permise "iesirile";
- din cand in cand imi mai faceti cate un cadou;
- daca vedeti vreo postare de la mine, lasati totul din mana, va ridicati si cititi respectuos.

...hai ca ma mai gandesc ce privilegii mai au pensionarii si revin.

E normal nu? Aoleo, bine ca nu am venit la intalnire ca ma vedeati in baston si auzeati cum imi scartaie incheieturile. Sunt batrana rau. Putin respect, va rog.

h.

de minunata (22.09.2009).

Multumesc lui DD.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns madalina84 spune:

Off de vreo 2 ore tot incerc sa va recuperez si abia acum am reusit,logic ca am uitat aproape tot ce-am citit dar ma iertati nu?
IULIKA daca acum ca se apropie p[rimavara e asa la voi nu vreau sa-mi inchipui cum e in toiul iernii.
Am vazut si familionul TECHILEI,baietei superbi iar animalutele niste dragute,cel putin cele cu techila si mihaita.
MONI,ALEX ma bucur ca ati venit cu vesti bune de la dr
CRISTINA am vazut ca a fost o duamna azi,a avut femeie la curatenie si ea sa destrabalat pe forum
Am citit si despre familia frumoasa a CLAUCIEI si am vazut poze cu baita cu "puma",superbe fetitele tale
Stiu ca vroiam sa-i zic si lui KAWAICHAN multa bafta maine cu drumu catre ambasada
LALI ce rapida a fost surioara si ce loc si-a gasit sa se nasca
O dulce si pe LUTO ca am vazut ca azi a fost tare activa si am aflat si ce-a mesterit zilele astea
Acum nu mai imi aduc aminte mai nimic si trebuie sa iau si baiatul din jmper care a invatat sa se invarta si e un fericit
Revin mai tarziu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lutoniana spune:

Doamna Hepilica esti super tare ...cu faza cu gradinita
Ia sa fug si eu sa vad cate primaveri ai
Am uitat sa zic mai devreme ca poate ne arati si covorul ala fain, nu ca ne-am cumpara si noi dar asa sa ne clatim ochii
Esti mortala, efectiv....si sa stii ca daca imi iese prajitura asta seara iti dau si tie

Lucia, mami de David 13 Septembrie 2009

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns happy_uka spune:

Citat:
citat din mesajul lui lutoniana

Doamna Hepilica esti super tare ...cu faza cu gradinita
Ia sa fug si eu sa vad cate primaveri ai
Am uitat sa zic mai devreme ca poate ne arati si covorul ala fain, nu ca ne-am cumpara si noi dar asa sa ne clatim ochii
Esti mortala, efectiv....si sa stii ca daca imi iese prajitura asta seara iti dau si tie

Lucia, mami de David 13 Septembrie 2009


da' si mie nu?
eu nu am nimic de papa prin casa, de fructe m-am saturat, sotu e la fosbal, bebele doarme, ma doare capu'...ee, zic ca merit si io un pic de prajitura..uf daca as sti si eu sa gatesc, cred ca as bate spre o tone..

v-am pus ceva fain pe mail


Uka, cea mai fericita mamica de C a r i n a - 14 septembrie 2009

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns hepilica spune:

Citat:
citat din mesajul lui lutoniana

Doamna Hepilica esti super tare ...cu faza cu gradinita
Ia sa fug si eu sa vad cate primaveri ai
Am uitat sa zic mai devreme ca poate ne arati si covorul ala fain, nu ca ne-am cumpara si noi dar asa sa ne clatim ochii
Esti mortala, efectiv....si sa stii ca daca imi iese prajitura asta seara iti dau si tie

Lucia, mami de David 13 Septembrie 2009



..promit sa fac poze si sa le pun zilele asta.

pai nu scrie pe prima pagina cate primaveri am. da' nici nu va spun. asa par si io de-o varsta cu voi...par fata de gasca , nu hoasca batrana cu talon de pensie.

h.

de minunata (22.09.2009).

Multumesc lui DD.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns happy_uka spune:

Ce ne-a tras-o hepilica..
Ne holbam toate, pun pariu, si acolo scrie DN:xx.xx.xxxx
Ce inseamna doamne experienta, cum stie ea sa ne manipuleze..
Ma aberez, nu ma bagati in seama...mi-e foame si io ma prostesc de la foame

Uka, cea mai fericita mamica de C a r i n a - 14 septembrie 2009

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lutoniana spune:

Mada, ce bine ca ai venit ca mi-am amintit o faza beton.
Intr-un filmulet facut de tine cu meseriasul Iri spunea cineva ceva ....probabil mama ta.....si am si eu un filmulet fain cu davidelu la masaj si se trezeste Adi sa spuna o prostie ...fara sa stie ca eu filmam......M-am distrat ca tu ai fost pe faza si imediat: "taci putin"...adica aici se filmeaza, ce naiba, putin respect
Oricum Iri e un barbatel de poti sa-l mananci tot pe post de desert...are in unele poze niste mutrite de mori.


Lucia, mami de David 13 Septembrie 2009

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns happy_uka spune:

Da' mai e un aspect: cred ca ea stie pe de rost DN-u ei, nu? Altfel cu ce compara DN-urile noastre , nu?
Zi-ne DN-u!
Zi-ne DN-u!
Si vrem si poze sa stim ca egzisti.

Uka, cea mai fericita mamica de C a r i n a - 14 septembrie 2009

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Fragutza spune:

Citat:
citat din mesajul lui hepilica

Citat:
citat din mesajul lui lutoniana

Doamna Hepilica esti super tare ...cu faza cu gradinita
Ia sa fug si eu sa vad cate primaveri ai
Am uitat sa zic mai devreme ca poate ne arati si covorul ala fain, nu ca ne-am cumpara si noi dar asa sa ne clatim ochii
Esti mortala, efectiv....si sa stii ca daca imi iese prajitura asta seara iti dau si tie

Lucia, mami de David 13 Septembrie 2009



..promit sa fac poze si sa le pun zilele asta.

pai nu scrie pe prima pagina cate primaveri am. da' nici nu va spun. asa par si io de-o varsta cu voi...par fata de gasca , nu hoasca batrana cu talon de pensie.

h.

de minunata (22.09.2009).

Multumesc lui DD.


Doamna Hepilica, uite ca nu mi-a trecut prin cap sa nu divulg cati trandafiri am adunat in cununa vietii..Acu' de exemplu imi alegeam sa fiu de-o varsta cu Andrusca

If your baby is "beautiful and perfect, never cries or fusses, sleeps on schedule and burps on demand, an angel all the time," you're the grandma.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns hepilica spune:

Citat:
citat din mesajul lui happy_uka

Citat:
citat din mesajul lui lutoniana

Doamna Hepilica esti super tare ...cu faza cu gradinita
Ia sa fug si eu sa vad cate primaveri ai
Am uitat sa zic mai devreme ca poate ne arati si covorul ala fain, nu ca ne-am cumpara si noi dar asa sa ne clatim ochii
Esti mortala, efectiv....si sa stii ca daca imi iese prajitura asta seara iti dau si tie

Lucia, mami de David 13 Septembrie 2009


da' si mie nu?
eu nu am nimic de papa prin casa, de fructe m-am saturat, sotu e la fosbal, bebele doarme, ma doare capu'...ee, zic ca merit si io un pic de prajitura..uf daca as sti si eu sa gatesc, cred ca as bate spre o tone..

v-am pus ceva fain pe mail


Uka, cea mai fericita mamica de C a r i n a - 14 septembrie 2009




uka - poti sa iti faci niste cereale de la carina si sa le servesti cu lingurita. poti sa adaugi si niste fructe .

h.

de minunata (22.09.2009).

Multumesc lui DD.

Mergi la inceput