"Abdomen extra-plat: Beachbody (18)"

Raspunsuri - Pagina 5

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns XIO spune:

Nu va legati de SJP ~! Pt. mine este o femeie fabuloasa
A fost ieri si azi noapte in garda la gineco , acum am ajuns acasa...in afara de o cezariana la care am intrat si cateva nasteri la care m-am uitat plus 2 consulturi mici...nimic! Toata noaptea n-a fost nici macar un caz!!!!!!!!!!!!!
Luni incepem sala , ca ieri nu am putut abia astept

***Fur is for petting**

[url=http:/www.4animals.ro/ajuta.html/]Ajutati animalutele[/url]


[url=http:/http://www.adoptiicaini.ro]Adoptii catei[/url]
[url=http:/http://www.adoptiipisici.ro]adoptii pisici[/url]

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns conchita spune:

Citat:
citat din mesajul lui Allure
nu mai dau sfaturi legate de alimentatie nimanui, niciodata
(...)
mi-e rusine cu semnatura mea acum...trebuie s-o schimb.
~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~

True health is a journey not a destination, a process not an event, a habit not a diet.

"Man, you can do anything for 30 seconds!" Tony Horton, P90X



ba semnatura se potriveste in continuare, ia citeste cu atentie. ispita a durat 30 de secunde, dar e parte din journey, e doar un event, nu e habit. :-)) daca am invatat ceva de la americani, este ce fraze incurajatoare sa-mi spun in caz de esec temporar, in esenta fiind asta: ai cazut? foarte bine. inseamna ca ai o tinta, sa te ridici! ok, ai mancat puiul, partea buna e ca e organic, iar partea si mai buna e garnitura de legume. partea rea e ora la care l-ai mancat. este reparabil, atata vreme cat e un accident. si eu am mancat ciocolata pana la urma, nu era neagra si avea alune, mmm good. si bineinteles ca ai calitatea sa dai sfaturi in continuare, stii pe propria piele ce obstacole sunt si cum le depasesti. plus de asta, lumea face ce zice popa, nu ce face popa. :-))

Xio, io in veci n-as putea sa am meseria ta, pe bune. succes maine sa va apucati de sala.

unde-i fata de la ora 5?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Deus spune:

fata de la ora 5 a avut probleme cu calculatorul:-)

Allure sa-ti fie de bine, doar roboteii nu au din cand in cand anumite pofte...eu aseara am murit de pofta sa mananc cereale, si am rontait 2 boluri!

Conchita cum este aparatul?

Nikole- dupa parerea mea nu esti prea slaba, dar cred ca ai o problema legata de perceptie:-)

azi testez baletul,cel putin cateva miscari sa ma rad nitel de mine:-)


raportez un fresh mare, acum o cafeluta

devii ceea ce practici
www.de-azi.ro
http://oscarfriends.wordpress.com/

Tot ce poti cumpara cu bani e ieftin! Erich Maria Remarque.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns conchita spune:

Citat:
citat din mesajul lui Deus
Conchita cum este aparatul?


partea buna e ca s-a uscat. partea rea e ca a inceput ploaia inainte sa-mi amintesc sa-l tarasc in casa. partea buna e ca l-am tarsait in casa, dar partea rea e ca l-am tras dupa mine ca boul inhamat la caruta, privirea pe directia de mers, via living, hol, alt hol, office. partea buna e ca l-am adus inauntru. partea rea e ca a lasat niste dare imense de rugina amestecate cu apa pe mocheta mea bej deschis. partea buna e ca de-acum nu o voi mai cicali pe sonia sa nu mai pice vopsea pe mocheta, e deja artistic asortata cu portocaliu cacaniu. partea rea e ca mi-a luat o ora sa frec rugina cu otet. partea buna e ca am facut muschi la bratul drept. partea rea e ca nu-mi mai simt degetelele, drept pentru care iti scriu scrisorica asta de amor cu aratatorul de la mana stanga. partea buna e ca s-a oprit ploaia, partea rea e ca abia spalai ferestrele azi. partea buna e ca am ab lounge, partea rea e ca-mi ies flacari pe nas cand ma uit la el si n-am nici un chef sa-l folosesc. partea buna e ca as putea sa-mi scot juma de investitie daca-l pun maine in fata portii la un garage sale instant. partea rea e ca m-as face de ras la vecinu' care mi l-a vandut. partea buna e ca am verificat drept valida si semnatura ta: Tot ce poti cumpara cu bani e ieftin! partea rea e ca am verificat-o pe pielea mea.

Citat:
azi testez baletul,cel putin cateva miscari sa ma rad nitel de mine:-)


macar tu. :-))

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns codrina13 spune:

Ce de discutii am iscat cu SJP EU voiam doar sa stiu de ce are bratele in halul ala
Mi se pare normal sa existe pareri pro/contra. Mama zice ca e
"extraordinar de urata" V-am zis, am vazut-o in ipostaze (in filme, nu poze retusate) cand mi se parea chiar foarte frumoasa. Oricum, ochii aia!! SI zambetul! Poate fata e prea lunga si de aici un dezechilibru care deranjeaza ochiul...Sau nu stiu...Dar oricum, si cand e "urata" si cand e "frumoasa" e fabuloasa.
Penelope Cruz mi se parea frumoasa cu ochii aia...Pana cand am vazut-o nemachiata!! Mama, ce urata e!! Adica ochii aia superbi, nemachiati sunt urati, nu "obisnuiti, neinteresanti" ci de-a dreptul urati.Iarasi, parerea mea subiectiva Fiecare cu parerea lui

Eu am "calcat stramb" aseara. Am gatit peste la cuptor si s-a facut doar pe la 11 si am mancat atunci (Allure, nu esti singura) Mama, ce dureri am avut azi-noapte!! Gastrita mea!! Azi sunt cumintica si o tin pe ceai de plante si chefir. Poate cina, pe la 6 o bucata de peste, si atat.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns codrina13 spune:

COnchita AI un stil de a nara

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns onitza spune:

Va citesc pe diagonala, mi-e sotul plecat in delegatie si desi o am pe mama la mine, cam tot eu tb sa le fac pe toate.
Raportez 54 kg desi mananc si biscuiti si alte prostii in afara de iartuul de dim si ciorba la pranz, astea sunt cam sfinte la mine; mai adaug branza de vaci, banane si mere. Fripturi la gratar dar imi mai scapa si o cioco alba sau saleuri...noroc ca nu m-am ingrasat.

Va pup.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Deus spune:

Citat:
citat din mesajul lui conchita

Citat:
citat din mesajul lui Deus
Conchita cum este aparatul?


partea buna e ca s-a uscat. partea rea e ca a inceput ploaia inainte sa-mi amintesc sa-l tarasc in casa. partea buna e ca l-am tarsait in casa, dar partea rea e ca l-am tras dupa mine ca boul inhamat la caruta, privirea pe directia de mers, via living, hol, alt hol, office. partea buna e ca l-am adus inauntru. partea rea e ca a lasat niste dare imense de rugina amestecate cu apa pe mocheta mea bej deschis. partea buna e ca de-acum nu o voi mai cicali pe sonia sa nu mai pice vopsea pe mocheta, e deja artistic asortata cu portocaliu cacaniu. partea rea e ca mi-a luat o ora sa frec rugina cu otet. partea buna e ca am facut muschi la bratul drept. partea rea e ca nu-mi mai simt degetelele, drept pentru care iti scriu scrisorica asta de amor cu aratatorul de la mana stanga. partea buna e ca s-a oprit ploaia, partea rea e ca abia spalai ferestrele azi. partea buna e ca am ab lounge, partea rea e ca-mi ies flacari pe nas cand ma uit la el si n-am nici un chef sa-l folosesc. partea buna e ca as putea sa-mi scot juma de investitie daca-l pun maine in fata portii la un garage sale instant. partea rea e ca m-as face de ras la vecinu' care mi l-a vandut. partea buna e ca am verificat drept valida si semnatura ta: Tot ce poti cumpara cu bani e ieftin! partea rea e ca am verificat-o pe pielea mea.

Citat:
azi testez baletul,cel putin cateva miscari sa ma rad nitel de mine:-)


macar tu. :-))

nimic


m-am ras tare bine! esti totala!
Partea buna este ca noi te iubim

devii ceea ce practici
www.de-azi.ro
http://oscarfriends.wordpress.com/

Tot ce poti cumpara cu bani e ieftin! Erich Maria Remarque.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns carolinah spune:

Conchita, esti mortala! Asta-i partea buna

Allure, gandeste-te ca in urma cu 1-2 ani probabil ca ai fi mancat la ora aia prajitura si realizeaza cat ai progresat!

Deus, in fiecare zi ai clienti la 7:30?

Nikole, am realizat ca si femeile prea slabe (sau care se vad asa) vor sa schimbe ceva ca si femeile prea grase (sau care se vad asa). Sigur ca esti welcome! Dupa sarcina vei putea sa ajungi incet-incet, cu sport si mancat sanatos acolo unde vrei. Si eu cred ca mananci haotic, prea putin si neechilibrat. Cauta un nutritionist bun, nu de ala care slabeste oameni, ci care ii invata sa se hraneasca, lucreaza cu cazuri de oameni cu diferite afectiuni, nu pofte exagerate la miez de noapte. Eu am un prieten medic, f apreciat de altfel, care zice ca Peritolul ingrasa si tampeste! Asa ca lasa-l naibii de Peritol!

Raportez ca m-am trezit devreme, am bagat piept si brate, dar pt ca am dormit f prost azi noapte, simteam ca lesin cam de la flotarea 11 incolo (eu fac 4 serii de 15 flotari). apoi biceps curl, ceva umeri, cu incalzire si stretching cam 30 min. Merge.

Am mancat paine integrala facut in casa cu mix de la Ikea cu un fel de pate de carne tot facut in casa si iaurt. 1 Vitamax, 1 Redoxon, 1 lg Resveratrol lichid.








Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Deus spune:

Caro am un cuplu cu care lucrez constant de la ora 7:-) , am doi tineri (20 de ani) cu care lucrez de 3 ori pe saptamana dar ne adaptam programul des ca sunt studenti si lucreaza si am o doamna cu care lucrez de 2 ori pe saptamana in jurul pranzului (aici vremea sau copilul ei ne mai pot pune mici piedici dar ne descurcam).

Una din clientele mele vrea sa-si deschida o sala de sport care sa se adreseze persoanelor after 40 si m-a intrebat daca in principiu mi-ar place sa fiu eu managerul ...Doamne da, ca mi-e dor de un job constant si sa nu ma mai trezesc la 4.40....Sa-mi tineti pumnii!



devii ceea ce practici
www.de-azi.ro
http://oscarfriends.wordpress.com/

Tot ce poti cumpara cu bani e ieftin! Erich Maria Remarque.

Mergi la inceput