Colectia de toamna-iarna 2005 acum mari!!! (4)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns crissy77 spune:

corap , sa dea domnul sa ai gura aurita , nu de alta dar intervine monotonia: fata, fata, ... Desi ma gandeam zilele trecute cum ar fi sa am baiat si am realizat ca fetita ar fi mai potrivita pe criza asta. Culmea ca al meu cica tot fata vrea .
Ce va fi... nu conteaza, sanatos sa fie. Sa ma vad eu la finele celor 9 luni ca aud numai de nenorociri in jurul meu. Dezavantajul oraselor mici.

gabitaco, sanatate si ai grija. Si Elise e f grijulie cu mine, vine si ma intreaba "mami, te mai doare burta? Hai sa-ti fac masaj"

Azi implinim 14 saptamani. Doamne ajuta!
Nu mai stiu daca v-am povestit, dar Elise normal ca vrea surioara. Pe care o va chema Bianca-Georgiana

------------------------
Deschide Elise un laptop pe care mi l-a adus Stef sa mai pot lucra pt scoala, care are cont parolat la Windows. O aud din baie:
"- mamiiii.... vii sa-mi scrii puncte?"

Cristina 14 s & Elise-Stefania

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns coralia76 spune:

Gabitaco m/a emotionat mult Mateea...saracuta sigur a suferit sa te vada bolnava .Poate pana la urma ti se va pune un diagnostic si cu tratament reusesti sa treci peste necazul asta.Satanate multa!

Roxi cu diabetul nu e de glumit deloc,tatal unei prietene are boala asta,nu e cu insulina ,dar are un regim drastic...deja cantareste din reflex anumite alimente.Nu cumva si din cauza diabetului te/ai simtit obosita si lipsita de vlaga?
Matei cum mai este? Mananca mai bine sau tot numai lapte?

Tania de cand l/am vazut pe Stefan ultima data am zis gata..nu mai intra in clubul slabaturilor.Ma bucur ca mananca bine...Andreea e tot ca la inceput,o saptamana mananca normal apoi vreo 2 sau 3 sapt face greva foamei...O las in pace ca de 4 ani e tot asa..nu s/a schimbat nimic...

Ile anul trecut de 1 si 8 martie stiu ca au facut copii la gradi..a venit Andreea foarte incantata de cele pe care le/a primit de la colegi .De obicei la educatoare le dam flori de 8 Martie.

Maria nu ne mai scrii nimic?S/a obisnuit Cristi sa doarma cu bunicii la amiaza pana la urma?

Bic exact ce povesteti de Smaranda am patit si cu Andreea,in sensul aude diverse expresii la gradi..i se par interesante si le reproduce.De ex.intr/o perioada zicea una doua "mai draga",la noi in casa nu folosim expresia asta,numai la gradi a auzit-o si ne-a inebunit efectiv vreo cateva saptamani cu ea.Acum s-a mai linistit...dar parca vad ca nu trece mult si apar altele si altele...

De luni vreau sa o inscriu la inot pe Andreea,am intrebat-o daca vrea sa mearga ..s-a aratat foarte incantata,o sa vedem saptamana viitoare cum reactioneaza la prima "balaceala".




Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns camelia_daniela spune:

Gabi, sanatate maxima iti doresc! Tare m-ai emotionat povestind despre cum te-a ajutat Mateea! S-auzim de bine cat mai curand!

Meems, iti doresc succes in gasirea unui nou loc de munca si multa putere!


Cami & Alexandra Daria (02.01.2006)

Cresc si iar cresc ... !

“The child must know that he is a miracle, that since the beginning of the world there hasn't been, and until the end of the world there will not be, another child like him.” (Pablo Casals)

My Creative World

Ramas bun, EMMA! Nu te vom uita niciodata!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns tania-z spune:

GABI, mi-au dat lacrimile cand am citit postul tau! Emotionant getsul Mateeai, mai ales la varsta asta... Uite asa ne transmite Doamne-Doamne sa ne aduman si sa luptam, ca avem pentru ce!

CORALIA, mda, cand vorbesti de Andreea, parca ma descri pe mine, cand eram copil. Mi-am disperat complet parintii, imi scoteau dimineata din gura mancarea facuta-ghemotoc de ce seara, toate fitele de nemancare existente, eu le-am facut! In liceu, spre final, m-am schimbat RADICAL. Adica acum sunt efectiv gurmanda, pofticioasa si mananc (cand apuc) cantitati industriale. Colegele mele de catedra spun ca nu mai vin cu mine la cantina, ca se ingrasa numai uitandu-se cat mananc . Deci...nimic nu e definitiv.

LAVI, ehe, sigur ca ne-am gandit sa renuntam la patutul cu gratii, Anna chiar are patutul ei, ca al lui Stefan ,pus in camera lor si care gazduieste cu succes maldare de haine si jucarii (conform axiomei "orice suprafata orizontala din casa se transforma instant in loc de depozitare"). DAR, Anna se plimba, nu sta in pat, nu-l lasa pe Stefi sa doarma, se suie peste el, e un cosmar. De aia nici nu o las sa doarma la gradi, ca la fel face. Nu sta in pat si gata. Asa ca gratii scrie pe noi inca o vreme, pana va pricepe ceva mai mult din ce-i explic io.

IOANA, sanatate va doresc si tie multa putere!

MEEMS, poate facem o formatie cu cantaretele noastre

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lavi02 spune:

Gabitaco sanatate multa!

CristinaN ma bucur ca ai ajuns la 14 saptamani, bafta multa in continuare!

Tania, Coralia la fel si eu, alt exemplu tipic al nemancarii in copilarie. Schimbata radical in prezent
Tania, apoi pentru orice este un moment n viata va veni si momentul mutarii Annei in patul mare.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns leea_cv spune:

Bine v-am regasit pe unele, trist pe altele, cu bucurii sau probleme...pentru fiecare ganduri de treaba de aicisha.

Io am intrat ca sa nu ma dati disparuta dupa ce-am cautat de-am innebunit Colectia. Asta pt ca am uitat ca fii-miu a implinit 4 ani, si-ai vostri prunci la fel.

Tudor e binisor, acu la bunica-sa din motiv de raceala - la el si denaturare(mama),lipsa de timp,indispozitie,nervi,nesomn,pitici in expansiune (si cantitatea si greutatea si inaltimea),lenea, disperarea...etc - la mine.

Cu alte cuvinte m-o tot mancat in dos sa ma angajez si acu asa sunt. La un radio. 6 ore pe zi ma zgaiesc la un ecran de calculator.Cu intermitente de cateva minute, in care dau stirile pe radio, la fix si la jumate, stiri pe care in prealabil le redactez. In toate astea 6 ore nu reusesc sa ma piii, sa beau apa sau sa mananc.NU am vreme.De 3 zile port in geanta o banana (chiar...sa vad daca nu s-a transformat in penicilina). Am doar o saptamana de la angajare da pe cuvant ca parca am iesit la pensie si dupa o viata de munca m-am angajat sa ar ogoare cu propriile-mi coarne...asa de obosita vin acas. T a fost la mama toata saptamana dar de cand s-o intoarce nu stiu cum ma voi descurca. Ultimele stiri le dau la 17,iar gradi se inchide fix la aceeasi ora. Ori nu-l mai scot de-acolo ori tb sa angajez pe cineva sa mi-l recupereze. Ma tot gandesc la variante...dar cred ca voi fi de-a dreptul groaznica si n-am sa ma port omeneste cu copilul dupa ce scap de la nebuni.

Mi-e dor de voi, dar parca mi-e scarba de calculator. Nu-mi vine sa-l deschid si acasa iar acolo nici c-as avea timp sa va citesc. Si vaai, n-am decat o saptamana....Ce ma fac?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lavi02 spune:

Leea bine ai revenit! Lasa ca ai sa te obisnuiesti cu ritmul draconic de la noul servici, primele zile sunt mai grele! Sanatate lui Tudor!

Eu sunt chiauna ca am stat aseara pana dupa 12 sa ma informez pt excursia in Spania. Apoi am facut ordine prin casa, apoi m-am uitat in oglinda si mi-am amintit ca trebuie sa ma spal pe cap, samd samd.

Alinus, Noki si cine a mai fost la Madrid va rog sfaturi si pareri.
Datele problemei:
-aterizam sambata la pranz la Madrid, decolam duminica urmatoare tot la pranz; mergem fara copii; sf lui august - inceputul lui septembrie
-nu vrem sa "vedem tot", vrem sa ne simtim bine, sa traim atmosfera de Spania, sa ne petrecem o saptamana in locuri frumoase
-am planificat primele 3 nopti si ultima in Madrid
-celelalte nopti vrem sa le petrecem prin alte orasele. Nu facem excursii de o zi din Madrid pt ca sa ne petrecem serile prin orasele, nu in tren. Sa stam pana la ce ora avem chef pe strazi, fara sa ne uitam la ceas.
Problema:
-cum planific cele 4 nopti de cazare in 3 locuri? (sa nu ne mutam chiar in fiecare zi)
Ca orase am vizat Salamanca, Segovia si Toledo. Initial am prevazut 2 nopti la Toledo, dar ma intreb daca nu cumva e mai misto la Salamanca.
-intre El Escorial, Aranjuez si La Granja, unde e mai frumos?
(la El Escorial m-amplimbat putin cu Google street vie si parca e prea sobru pt mine)
-m-am gandit la oprire de cateva ore la Avila intre Madrid si Salamanca - dar nu avem unde sa ne lasam bagajele. S-au desfiintat birourile de lasat bagajele din majoritatea garilor de cand cu terorismul. Asa ca Avila merge doar ca day-trip din Salamanca sau Madrid


Imi cer scuze ca pun o astfel de problema in timp ce lumea pe aici are probleme mult mai grave.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxisialexia spune:

'neata!

multumesc mult fetelor

gabi iti doresc multa sanatate si putere .
Si multi pupici pentru copila ta minunata.


coralia, multumesc de intrebare. . sunt fericita ca nu mai urla ca din gura de sarpe cand il pun la masa, are zile cand mananca zile cand nu si cand mananca o facein cantitati infime dar deja m-am obisnuit .Multe simptome aveam si eu le-am ignorat, deh..nu am avut timp si pentru mine.
Succes cu "balaceala", ce temperatura are apa in bazin?

leea ce ma bucur ca ai mai scris, sanatate multa lui tudor si tu ai grija cu jobul..poate gasesti altceva sau sa incepi mai devreme.

cami felicitari pentru creatiile tale

tania ..icei pentru galusca plimbareata . am si eu un model mai mic acasa

crissy sanatate multa sa ajungeti cu bine la final si sa fie cu puta

cornelia super martisoarele tale


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxisialexia spune:

lavi
Eu nu te pot ajuta ca nu fusei , insa imi place fantastic sa te citesc nu iti mai face probleme ca nu trebuie sa bocim acum


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ilenutza spune:

Lavi, iuhuu, nici nu s-a terminat cu concediile si iarasi incepem!!Tine colectia la " curent"...

Un gand bun pentru toate fetele si incercarile prin care trec!Un camp de floricele pentru voi!.

Ati observat ca peste 700 de vizionari are subiectul nostru si doar 29 de postari!Voi care cititi si nu scrieti nimic, rusinica!

Ile, mami de Victor si Andrei
www.flickr.com/photos/9510942@N05/show/with/4310431289/" target="_blank">POZE MARE 2010


Mergi la inceput