BIOGENESIS FERTILITY CENTER(13)

Raspunsuri - Pagina 13

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns catalina2307 spune:

tamaryllis - tratamentul de sustinere contine in toate cazurile cycloproginova tabletele albe( 3/zi) , aspenter, utrogestan sau crinone si cortizon. Cortizonul se ia de la punctie daca imi amintesc bine (o sa verific imediat) 10mg(2 tablete) pana in saptamana 11 de sarcina cand incepe sa se scada treptat (2 zile 1 1/2, 2 zile 1, 2 zile 1/2).



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns tamaryllis spune:

Multumesc, Catalina!
Stii cumva care este diferenta dintre prednison si metilprednison?

incepand cu anul 2010 voi fi o fericita!


MTHFR C677T heterozigot
Am avut un vis: mergeam pe o plaja iar Dumnezeu pasea alaturi de mine, iar pasii ni se imprimau pe nisip, lasind o urma dubla... Atunci mi-a trecut prin minte ideea ca fiecare din pasii nostri reprezentau o zi din viata mea. M-am oprit ca sa privesc in urma... Dar am observat ca in unele locuri in loc de doua urme nu mai era decit una singura.Am revazut filmul vietii mele. Locurile in care nu se vedea decit o singura urma corespondeau cu zilele cele mai intunecate ale existentei mele: zile de neliniste si de rea-vointa, zile de egoism sau de proasta dispozitie, zile de incercari si de indoiala, zile de nesuportat... Zile in care eu fusesem de nesuportat. Si atunci intorcindu-ma spre Domnul am indraznit sa-i reprosez: Totusi ne-ai promis ca vei fi cu noi in toate zilele! De ce m-ai lasat singur in zilele cind aveam cea mai mare nevoie de Tine? Iar Domnul mi-a raspuns: Dragul meu, zilele pentru care n-ai vazut decit o singura urma de pasi pe nisip sunt zilele in care te-am purtat pe brate...
Dupa Ademar Barros, poet brazilian.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns catalina2307 spune:

Uite aici tot tratamentul de sustinere.

Vibramycin 100mg - 2/zi - 3 zile - din ziua punctiei
Cycloproginova (tablete albe) - 3/zi din ziua punctiei (daca testul este pozitiv se tine legatura cu medicul care stabileste cand le opresti)
Utrogestan - in ziua punctiei - 400mg , a doua zi 600 mg, a 3 a zi 800 mg (daca testul este pozitiv se tine legatura cu medicul care stabileste cand le opresti)
Prezolone (cortizon) 5 mg - 2/zi - din a 2 a zi de la punctie (daca testul este pozitiv se tine legatura cu medicul care stabileste cand le opresti)
Aspenter 80mg - 1/zi -cu o zi inainte de ET (daca testul este pozitiv se tine legatura cu medicul care stabileste cand le opresti)
Feldene 20mg - 1/zi din ziua ET timp de 3 zile


Nu stiu.....





Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns tamaryllis spune:



incepand cu anul 2010 voi fi o fericita!


MTHFR C677T heterozigot
Am avut un vis: mergeam pe o plaja iar Dumnezeu pasea alaturi de mine, iar pasii ni se imprimau pe nisip, lasind o urma dubla... Atunci mi-a trecut prin minte ideea ca fiecare din pasii nostri reprezentau o zi din viata mea. M-am oprit ca sa privesc in urma... Dar am observat ca in unele locuri in loc de doua urme nu mai era decit una singura.Am revazut filmul vietii mele. Locurile in care nu se vedea decit o singura urma corespondeau cu zilele cele mai intunecate ale existentei mele: zile de neliniste si de rea-vointa, zile de egoism sau de proasta dispozitie, zile de incercari si de indoiala, zile de nesuportat... Zile in care eu fusesem de nesuportat. Si atunci intorcindu-ma spre Domnul am indraznit sa-i reprosez: Totusi ne-ai promis ca vei fi cu noi in toate zilele! De ce m-ai lasat singur in zilele cind aveam cea mai mare nevoie de Tine? Iar Domnul mi-a raspuns: Dragul meu, zilele pentru care n-ai vazut decit o singura urma de pasi pe nisip sunt zilele in care te-am purtat pe brate...
Dupa Ademar Barros, poet brazilian.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adrianaady spune:

Buna fetelor
Catalina sunat, vorbit si programat Foarte dragutze fetele de acolo. A ramas ca imi comunica ele ora la care va fi exact programarea din 26 martie.
Am intrebat daca mai este loc pt lotul din aprilie, m-as bucura tare sa pot incepe in aprilie. Ele au zis ca da.
Mi-au trimis si ele listuta cu analizele necesare.Pt ca am destule analize facute acum in 2010 , am cazut de acord sa le trimit pe mail scanate, sa faca ele un dosarel pentru dr grec si sa vedem ce ar fi important de facut pina la intilnirea din 26 martie.
Deja am emotii, habar nu am de ce

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns catalina2307 spune:

Adriana, Doamne ajuta sa fie intr-un ceas bun. Sper din suflet sa fie bine. Cand vrei sa te trec in listutza noastra sa-mi spui.



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns goggy spune:

Ca sa mai revigorez putin subiectul: beta 3, azi, z18 de la punctie = 263 . Ne-am triplat in 48 h



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns goggy spune:

adrianaady, sa ne anunti si pe noi la ce ora ai programarea...s-ar putea sa fiu si eu pe 26 acolo....la eco



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns honeys spune:

Vai goggy ce frumos

ce fericiti trebuie sa fiti, atat voi cat si bunica draga

cine se mai inscrie? am vazut cred catalina cine era secretoasa, dar cum tot nu vrea sa scrie mult, o lasam sa vina singurica cu vesti bune

eu pe criza strang greu banii, poate incet incet fac fiv in rate (glumesc)
va imbratisez cu drag

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns catalina2307 spune:

Da chiar, sa ne anunti, ca o sa fiu si io acolo .



Mergi la inceput