La apusul flacarii violet

Raspunsuri - Pagina 6

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns denizel spune:

Citat:
citat din mesajul lui capcaunul

Citat:
citat din mesajul lui danat
Unii de pe aici au intotdeauna placerea de a lua la misto, de parca ar trebui intotdeauna sa dovedeasca cuiva (probabil lor) ce intelect antrenat au ei.

Discutiile in totalitate serioase se poarta la simpozioane, conferinte, congrese si prin revistele de specialitate la sectiunea scrisori.
Forumurile sunt pentru publicul larg, in majoritate profan. Cu oameni de toate felurile, seriosi, veseli, tristi, hatri, suparaciosi, ranchiunosi, glumeti, etc.
Veselia insa este benefica pentru sanatate. Daca nu putem ramane cu informatie utila dintr-un subiect macar sanatatea sa aiba de castigat.
(Nu fiti tristi, am scapat de comunisti! )



Capca, blavo!!!

Zero toleranta pentru lipsa de toleranta fata de un copil !

"Omul care a inventat distractia a fost copilul" - din jurnalul unei mămici de băietel.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns beren spune:

Citat:
citat din mesajul lui denizel


Baieti, la fel cum locuitul intr-un garaj nu te face masina , postatul pe un forum de Ratuste nu te face... nu te face... Raa-tuscaaa :D.
Asadar, ascultati aici la ce va zice o Ratusca: daca o Ratusca plange, se presupune ca voi trebuie sa intrati in panica (obligatoriu!!!) si ca trebuie sa stergeti cum oti sti mai repede si mai eficient lacrimile Ratustei (Ratustele, am dreptate pana aici, daaa? :))

Avand in vedere ca Bnica a plans,
Avand in vedere ca Bnica si-a cerut scuze,
Avand in vedere ca Bnica nu poate fi suspectata de rea credinta,
Avand in vedere ca Bnica e idealista si de multe ori impardonabil de banuitoare :)
Avand in vedere ca Bnica nu e vreo sarlatanca, ci crede cu tarie in homeopatie,
Avand in vedere ca Bnica nu citeste uneori cu atentie inteaga postare a cuiva (toti mai facem asa, nu e ea unicat),

voi ar trebui sa:

Marius: sa-i retragi fetii avertismentul . Nu-l merita, sa stii :).
Beren: sa-i zici fetii ca ii accepti scuzele
Xeno si Capcaunul: sa-i ziceti fetii ca ii intelegeti pasiunea pentru homeopatie, dar ca aveti dreptul sa fiti de alta parere fara ca ea sa se supere .

Bnica, hai, nu mai fi suparata, da?



Denizel, ce te face sa crezi ca nu le-am acceptat imediat ce-am primit PM de la b.nica? I-am scris in plus ca nu sunt suparat deloc.

Numai Marius poate decide retractarea avertismentului dat. Din punctul meu de vedere (ca user), avertismentul poate fi ridicat imediat.


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danat spune:

Citat:
citat din mesajul lui capcaunul

Citat:
citat din mesajul lui danat
Unii de pe aici au intotdeauna placerea de a lua la misto, de parca ar trebui intotdeauna sa dovedeasca cuiva (probabil lor) ce intelect antrenat au ei.

Discutiile in totalitate serioase se poarta la simpozioane, conferinte, congrese si prin revistele de specialitate la sectiunea scrisori.
Forumurile sunt pentru publicul larg, in majoritate profan. Cu oameni de toate felurile, seriosi, veseli, tristi, hatri, suparaciosi, ranchiunosi, glumeti, etc.
Veselia insa este benefica pentru sanatate. Daca nu putem ramane cu informatie utila dintr-un subiect macar sanatatea sa aiba de castigat.
(Nu fiti tristi, am scapat de comunisti! )


Bascalia e buna, desigur, creste popularitatea celui care o face. Insa savoarea glumitelor este invers proportionala cu frecventa lor. Conteaza calitatea, nu cantitatea.





Iubeste-ma atunci cand merit cel mai putin, pentru ca atunci am cea mai mare nevoie.





www.youtube.com/watch?v=Yo2lzhB282Y" target="_blank">Tribute to an angel

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns capcaunul spune:

Citat:
citat din mesajul lui danat
Bascalia e buna, desigur, creste popularitatea celui care o face. Insa savoarea glumitelor este invers proportionala cu frecventa lor. Conteaza calitatea, nu cantitatea.

Idem si pentru tot ceea ce nu este glumita.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danat spune:

Asta e din capitolul 3-6 ani, gradinita, sau mai concis "ba tu!".
Ok, capcaunule, fie cum doresti tu...





Iubeste-ma atunci cand merit cel mai putin, pentru ca atunci am cea mai mare nevoie.





www.youtube.com/watch?v=Yo2lzhB282Y" target="_blank">Tribute to an angel

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns capcaunul spune:

Citat:
citat din mesajul lui danat
Asta e din capitolul 3-6 ani, gradinita, sau mai concis "ba tu!".

Defect profesional. Imi adaptez retorica dupa interlocutor.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danat spune:

moaaa, ce mi-ai zis-o capcaunule ... esti tare dom´le






Iubeste-ma atunci cand merit cel mai putin, pentru ca atunci am cea mai mare nevoie.





www.youtube.com/watch?v=Yo2lzhB282Y" target="_blank">Tribute to an angel

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns beren spune:

Sa ramanem www.randi.org/site/index.php/1m-challenge/challenge-application.html" target="_blank">on-topic:

"I, James Randi, through the JREF, will pay US$1,000,000 [One Million Dollars/US] to any person who can demonstrate any psychic, supernatural or paranormal ability under satisfactory observing conditions."(read more)

Oricine poate demonstra un efect masurabil al homeopatiei poate castiga 1 milion de USD ... go for it!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns conchita spune:

Citat:
citat din mesajul lui beren

Sa ramanem www.randi.org/site/index.php/1m-challenge/challenge-application.html" target="_blank">on-topic:

"I, James Randi, through the JREF, will pay US$1,000,000 [One Million Dollars/US] to any person who can demonstrate any psychic, supernatural or paranormal ability under satisfactory observing conditions."(read more)

Oricine poate demonstra un efect masurabil al homeopatiei poate castiga 1 milion de USD ... go for it!


detectez probleme serioase de traducere (si de intentie?). "psychic supernatural or paranormal" nu se traduce nici intr-o mie de ani prin "efectul masurabil al homeopatiei". zau ca n-am folosit telepatia si nici bilutele lu' guru sa conclud asta.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns beren spune:

Foarte amuzant, Conchita. Uite, pentru lamurire, un citat (in limba romana) din wikipedia:

"Fundatia stiintifica James Randi ofera un premiu de un milion dolari SUA oricui poate dovedi eficienta homeopatiei. Pana acum nimeni nu a trecut nici macar de testele preliminarii în revendicarea premiului."

Recunosc, n-am cautat pe site-ul fundatiei link-ul potrivit pentru homeopatie. Las placerea asta celor interesati ... sa citeasca, mai degraba decat sa se repeada in tastatura.

(Ai poate si un comentariu la subiect?)

Mergi la inceput