La apusul flacarii violet

Raspunsuri - Pagina 5

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Llaura spune:

Bai ce rautaciosi sunteti.
Da, cateodata shaking is important (eu cred ca zic cuvintele alea in clasa cuvant cu cuvant ; numai ca la intrebarea how much shaking bag din top acolo un numar arbitrar, treijdeori, treijdoivirgulacinci ori).
Iar actul medical parca se bazeaza pe informed consent, nu? Adica: informed si consent; nimeni nu baga nimic pe gatul nimanui.
M-am enervat ca n-am inteles de ce a primit b.nica cartonas, cica "opinie neconforma". Cu cine sau ce trebuie sa fie conforma pozitia lui b.nica?


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns iileana spune:

Citat:
citat din mesajul lui Llaura

Cu cine sau ce trebuie sa fie conforma pozitia lui b.nica?

Cu datina stramoseasca. Cea ca un moderator DC nu tre' atins nici macar cu o floare.


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns b.nica spune:

Fetelor m-ati facut sa plang!
Aveti dreptate, dar are si moderatorul dreptate pt. ca m-am lasat condusa de nervi si frustata de rautatea lui Xenocid m-am racorit pe bietul Beren.
Daca ati fi in locul meu si ati vedea ce eficienta are Homeopatia cred ca ati reactiona la fel de IRESPONSABIL ca mine.
Mi-am cerut scuze in particular si o fac acum public fata de Beren. Stodal nu corespunde cerintelor Homeopatiei in care am fost initiata.
Stodal este un compromis.
Homeopatia UNICISTA ofera cele mai spectaculoase rezultate dar este si cel mai greu de aplicat.Trebuie sa gasesti remediul potrivit pacientului cu simptomele si mostenirea sa genetica.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns b.nica spune:

Nu pot sa plec de aici fara sa va transmit acest mesaj:un homeopat bun poate face minuni si va spune asta un medic!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns capcaunul spune:

Citat:
citat din mesajul lui b.nica
Nu pot sa plec de aici fara sa va transmit acest mesaj:un homeopat bun poate face minuni si va spune asta un medic!

b.nica, da' de ce nu publici tu rezultatele tale intr-o revista medicala in loc sa te lupti cu morile de vant pe un forum oarecare?
Argumentul homeopatia face minuni pentru ca va spune asta un medic pica la orice analiza stiintifica.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns denizel spune:

Citat:
citat din mesajul lui b.nica

Fetelor m-ati facut sa plang!
Aveti dreptate, dar are si moderatorul dreptate pt. ca m-am lasat condusa de nervi si frustata de rautatea lui Xenocid m-am racorit pe bietul Beren.
Daca ati fi in locul meu si ati vedea ce eficienta are Homeopatia cred ca ati reactiona la fel de IRESPONSABIL ca mine.
Mi-am cerut scuze in particular si o fac acum public fata de Beren. Stodal nu corespunde cerintelor Homeopatiei in care am fost initiata.
Stodal este un compromis.
Homeopatia UNICISTA ofera cele mai spectaculoase rezultate dar este si cel mai greu de aplicat.Trebuie sa gasesti remediul potrivit pacientului cu simptomele si mostenirea sa genetica.




Baieti, la fel cum locuitul intr-un garaj nu te face masina , postatul pe un forum de Ratuste nu te face... nu te face... Raa-tuscaaa :D.
Asadar, ascultati aici la ce va zice o Ratusca: daca o Ratusca plange, se presupune ca voi trebuie sa intrati in panica (obligatoriu!!!) si ca trebuie sa stergeti cum oti sti mai repede si mai eficient lacrimile Ratustei (Ratustele, am dreptate pana aici, daaa? :))

Avand in vedere ca Bnica a plans,
Avand in vedere ca Bnica si-a cerut scuze,
Avand in vedere ca Bnica nu poate fi suspectata de rea credinta,
Avand in vedere ca Bnica e idealista si de multe ori impardonabil de banuitoare :)
Avand in vedere ca Bnica nu e vreo sarlatanca, ci crede cu tarie in homeopatie,
Avand in vedere ca Bnica nu citeste uneori cu atentie inteaga postare a cuiva (toti mai facem asa, nu e ea unicat),

voi ar trebui sa:

Marius: sa-i retragi fetii avertismentul . Nu-l merita, sa stii :).
Beren: sa-i zici fetii ca ii accepti scuzele
Xeno si Capcaunul: sa-i ziceti fetii ca ii intelegeti pasiunea pentru homeopatie, dar ca aveti dreptul sa fiti de alta parere fara ca ea sa se supere .

Bnica, hai, nu mai fi suparata, da?

Zero toleranta pentru lipsa de toleranta fata de un copil !

"Omul care a inventat distractia a fost copilul" - din jurnalul unei mămici de băietel.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danat spune:

Numai o completare: e dreptul oricui sa aiba o alta parere, insa e foarte important cum o sustine.
Unii de pe aici au intotdeauna placerea de a lua la misto, de parca ar trebui intotdeauna sa dovedeasca cuiva (probabil lor) ce intelect antrenat au ei. Nu stiu de ce intotdeauna se practica(,) competitia asta "hehe, stai sa-ti arata ce destept sunt eu".





Iubeste-ma atunci cand merit cel mai putin, pentru ca atunci am cea mai mare nevoie.





www.youtube.com/watch?v=Yo2lzhB282Y" target="_blank">Tribute to an angel

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns capcaunul spune:

denizel, promit ca ma caiesc si 40 de zile mananc numai hrana uscata si fac cate 100 de matanii iau cate 100 de bilute de Oscilococcinum pe zi!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns denizel spune:

hai maaa, nu fi rau...
Fata a zis ca alde Stodal si Oscillo nu-s bune .
(Bnica, eu nu-s cu homeopatele, sa stii).

Zero toleranta pentru lipsa de toleranta fata de un copil !

"Omul care a inventat distractia a fost copilul" - din jurnalul unei mămici de băietel.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns capcaunul spune:

Citat:
citat din mesajul lui danat
Unii de pe aici au intotdeauna placerea de a lua la misto, de parca ar trebui intotdeauna sa dovedeasca cuiva (probabil lor) ce intelect antrenat au ei.

Discutiile in totalitate serioase se poarta la simpozioane, conferinte, congrese si prin revistele de specialitate la sectiunea scrisori.
Forumurile sunt pentru publicul larg, in majoritate profan. Cu oameni de toate felurile, seriosi, veseli, tristi, hatri, suparaciosi, ranchiunosi, glumeti, etc.
Veselia insa este benefica pentru sanatate. Daca nu putem ramane cu informatie utila dintr-un subiect macar sanatatea sa aiba de castigat.
(Nu fiti tristi, am scapat de comunisti! )

Mergi la inceput