Fulgusori de nov-dec 2009 (28)

Raspunsuri - Pagina 5

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns dymomo77 spune:

Fetili care ati luat galafor cat ati luat neintrerult? Eu tocmai am terminat de papat a doua cutie si nu stiu daca sa trec la a treia sau sa fac pauza.

mami fericit de Dan Mihail

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Lidia74 spune:

LILI cam cat costa tampoanele eco?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns strumfy_12 spune:

Citat:
citat din mesajul lui DianaR

Strumphy, bine ai revenit! Mai spune despre voi... alaptezi?

Lavi cum fu la vaccin?


Diana cu Vlad(16.05.04)(bebelus, copilas)&Timeea (18.05.06) & Teodora (11.11.09)
Filmulete


Offf poveste lunga cu alaptatul...pana m iesit din spital..adik in 3 zile nu am vazut nici o picatura de lapte..si nici in urmatoarele 2 zile...desi puneam fata la san laptele nu aparea. Fata era flamanda si cand o puneam la san tragea cu putere de mi-a facut rani. Cand a venit lapticul..deja nu mai suportam sa ma atinga fata...scoteam laptele cu pompita si il dadeam...Cand au mai trecut ranile si am pus fata la san nush cum a reusit si a mai facut o rana din care mi-a dat instant sangele...iar ea a varsat toata noaptea...iar am facut pauza..si i-am dat din biberon, dar oricat am incercat tot n-am reusit sa o alaptez numai cu san. In prezent mancam san si lapte praf.
Sper sa reusesc macar asa sa o alaptez cat mai mult.

Mami fericita de strumfita

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns laurairina13 spune:

Citat:
citat din mesajul lui DianaR

Laura http://www.torrentreactor.net/torrents/1926230/25-8-Gb-Teatru-radiofonic


mii de , ce de teatru acolo bree, am vazut si tolstoi si coelho, si povestile clasice pt copii, si jules verne si o gramadaaaaaaaaaaaaaaaaa pt toate gusturile
Nu am eu atata spatiu pe calculator pe cate as vrea sa le salvez..salvez pe bucatele si restu inscriptionez dvd-uri


Mami de rechinasa Amalia Teodora (03.11.2009)

rechinas in pozici

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gabitza35 spune:

salutare ...asa pe seara..

noi am fost si astazi la plimbare...e o adevarata epopee sa cobor in fata blocului... una bucata carut (are 30 kg) care efectiv ma rupe si abia incapem in lift...nu putem inchide ambele usi ale liftului ca nu e loc de manevra
cat stau eu in scara si asamblez carutul imi sunt livrati de mama sau soacra (depinde care e pe tura) mucosii in landouri....
la venire aceeasi poveste...sun din fata blocului si predau mucosii si apoi intru eu cu haragaia aia de carut
in masina nu pot sa-l las...odata pt ca avem decat una si cu ea merge sotul la serviciu, iar in al doilea rand, chiar daca as avea masina mea, sa pun carutul in masina presupune sa ridic 30 kg la nivelul pieptului...no way...si sa incerc sa-l fac sa intre in portbagaj... acum nu intra decat daca ii dam ratile jos...noroc ca au un mecanism f simplu de prindere
asa ca pana nu gasesc o solutie..sunt dependenta de cineva... ....astept vara sa ma duc acasa... ii plimb prin curte...scap de urcat/coborat carutul...

nici eu nu stiu poezia cu degetelele.... mi-o spune si mie cineva?

Dragos si Eva _30.11.2009


mucosii

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lili_a spune:

Citat:
citat din mesajul lui Lidia74

LILI cam cat costa tampoanele eco?

Lidia


hmmm, Natracare vreo 12 lei/cutia de 10 buc, Jessa sint mai ieftine, parca 7 lei

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns raluci_b spune:

LAVIII - cum fu la vaccin ?

Di - multumim pt radio - daqr nu merge zice ca lipseste nu stiu ce nebunie

lyly uitepoza cu mamele dar la botez la santi, unde bubu iar dormea

Ralu, mami de Remus Andrei (8 nov '09)Primul an de peripetii
www.popasmusic.com" target="_blank"> un strop de placere
Poze BUBU

"Un optimist nu e decat un prost fericit. Pesimistul e doar un prost." - Louis Bernanos

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lili_a spune:

Aaaaaaaaaaaaaaa La fi-mea i s-a albit gingiuta unde o sa iasa dintzisoru de jos

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns DianaR spune:

Raluci, asta sigur merge ca de acolo l-am descarcat eu: http://btjunkie.org/torrent/25-8-Gb-Teatru-radiofonic/37869eda4887da70a550fcc76cba7247d993de58b91d

Dymomo, maine incerc sa scriu ceva de diversificare.


Diana cu Vlad(16.05.04)(bebelus, copilas)&Timeea (18.05.06) & Teodora (11.11.09)
Filmulete

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns raluci_b spune:

Citat:
citat din mesajul lui lili_a

Aaaaaaaaaaaaaaa La fi-mea i s-a albit gingiuta unde o sa iasa dintzisoru de jos



foarte tare

Di - tot nimik, nu vrea, las ca dau eu sarci

Ralu, mami de Remus Andrei (8 nov '09)Primul an de peripetii
www.popasmusic.com" target="_blank"> un strop de placere
Poze BUBU
"Un optimist nu e decat un prost fericit. Pesimistul e doar un prost." - Louis Bernanos

Mergi la inceput