Viitoare mamici de septembrie-octombrie 2010 (12)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns crina-s spune:

buna dragutelor,

ANAMARIA80 sa dea Dumnezeu sa fie bine peste o saptamana la eco!
ANAIST te asteptam cu vesti bune de la eco.
LUMINITA imi pare nespus de rau...sa nu va lasati...incercati din nou.
BUBURUZA sigur bebelul tau are un nasuc superb, ai sa vezi
MICHELLA felicitari ptr soacra de nota 10
VISS nu mai am cuvinte, imi pare rau. Te rog din suflet mai dute si la un al treilea eco. Nu renunta. Ma rog pentru tine.
Eu astazi schimb semnatura.
Va pup dragelor!

9+

crina

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andre_flo spune:

Luminita, Yoni, Viss imi pare tare rau pentru voi .
nu am cuvinte.

12+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Andreea82 spune:

Viss....nu se poate...
Mai incearca te rog la un medic, poate cu un ecograf mai performant.
Nu sunt medic, dar ma gandesc ca daca nu ar fi avut inima sa bata, nu se putea dezvolta totusi asa de bine? Mai cere o parere, totusi...
Iti tin pumnii

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns clary spune:

Viss...imi pare rau dar mai incearca un eco...nu se poate..si mie mi-e greu sa cred ca e dezvoltat de 8 sapt dar nu are inima..nu sunt medic dar totusi...sunt alaturi de tine si nu-ti pierde speranta

Fetelor ,acum chiar ca stau cu inima cat un purice..peste o ora merg la eco..si cu atatea vesti proaste ...vin dupa masa cu noutati..Va

Claudia 12+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns eveline spune:

Clary iti tinem pumnii!

7+ si mamica de Bianca

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Klarisse spune:

Viss mai apeleaza la inca o parere..e usor pentru ei sa te cheme la chiuretaj insa nu renunta, mai vorbeste cu un medic.
Ma rog pentru tine, fii puternica..

Klarisse 8+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns crina-s spune:

Clary bafta la eco. Fii increzatoare si gandeste pozitiv!
Sa ne aduci vesti bune!

9+

crina

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns michella78 spune:

viss
clary, nu iti face ganduri rele, o sa fie bine!

michella

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns LilianaR spune:

E ciudat ce se intampla, atatea opriri din evolutie etc... O fi stresul de vina?
Nu stiu ce sa va spun, imi pare rau pentru sarcinile pierdute ale tuturor... Si pe de alta parte ma simt norocoasa, pe de alta parte ma simt vinovata de propria bucurie...

Eu nu sunt panicata, asa m-am montat. Ieri mi-a fost rau, tare rau, cred ca pe fond de oboseala; am crezut ca sunt racita.
In rest, niciun simptom de sarcina, doar o stare generala proasta care putea fi de la sarcina ca de la orice altceva. Fara febra, dar cu ameteli, bufeuri de caldura, insomnie...
Nu ma ingrijorez de lipsa tensiunii in sani (imi pare ca s-au micsorat la loc, sotul zice ca nu, dar cred ca numai ca sa ma linisteasca), lipsa greturi, lipsa pofta de mancare, lipsa tot...
Azi mi-am mai revenit.

Pe 1 martie am si eu eco morfo, nu vreau sa fac DT dupa daca nu e nimic; nu vad rostul sa ma panichez degeaba asteptand rezultatul, mai ales ca DT foloseste parametrii de masuratori de la eco pentru ca sa calculeze, statistic, ce poate aparea.
Or, daca parametrii sunt buni, nu poate sa apara statistic defecte, ca si calculele se vor incadra in normal.
Nu vad cum sa iasa DT prost daca eco e ok.

Poate stie cineva mai detaliat?

11+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anna_ivan spune:

viss nici nu stiu ca as putea sa zic. stii bine de la IA ca suntem alaturi de tine, dar din pacate cu mai mult nu te putem ajuta. sa-ti dea Dumnezeu putere sa mergi mai mai departe

Mergi la inceput