BRAVO NIKOL_F SI MRALU! Puf ian-feb 2010 (134)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns lia_2009 spune:

Ce stiti de vaccinurile pt bebei? Cele care au facut bebelusilor pt care ati optat cele gratuite sau cele cu bani? De ce ati optat pt ele?

mamidepuiut si a mea toata ziua vrea bratze, tzitzi, scanceste dar noaptea e linistita doar mananca apoi o tin la ragait.
Inca nu s-a vindecat buricul am fost la Grigore Alexandrescu sa-i puna nitrat de argint dar dr nu a vrut sa-i puna ca e prea mica partea cruda de la buric si zice ca sa las sa se vindece asa. Doamne ajuta sa se vindece ca stam intr-un stres..

mamicile de 2010

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mamidepuiuti spune:

Citat:
citat din mesajul lui lorex

aaa...apropo de stelutze!

ieri cand am facut "proba de telefon", l-am rugat pe sotul meu sa verifice de pe laptop sa vada daca a aparut mesajul pe forum.
si cand a vazut o mie si ceva de mesaje la avatar....a facut niste ochi mari!!!
m-a intreaba ce inseamna?? ii spun...apoi incepe sa socoteasca.."ori doua minute fiecare mesaj...petreci mai mult timp pe pufuleti decat cu mine????"
(auzi...cica 2 minute de fiecare mesaj am tacut ca porcu'n papushoi )

_
Lorex - Pufuletus Dependentus de 39+ ....cu Bobitza

poi altfel cum sa fii pufuletus dependentus?


cornelia,mami de Radu Andrei(30.07.2000) si Alexander Gabriel
www.flickr.com/photos/43575800@N02/" target="_blank">poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cristies spune:

Lorex, banuiesc ca n-o sa-i poti face Bobitzei poze artistice in maternitate si de aceea o sa pun poza ta cu burtica desenata in asteptarea unei poze pe care s-o consideri tu potrivita (daca vrei, desigur!).

_
Cristina, de gargaritz Alexis.

Povestea zilei de 6.01.2010

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cristies spune:

Felicitari Plateea si Mamidepuiuti pentru stelute!!! La cat mai multe!!!!

_
Cristina, de gargaritz Alexis.

Povestea zilei de 6.01.2010

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mamidepuiuti spune:

Citat:
citat din mesajul lui ale1212xa

neatza fetele

ieri v-am sarit ca am avut o zi secsi rau. A urlat bebe toata ziulica....si pe pat si in patut si pe canapea si in brate si cu bibe in gurita....saracu...il durea burtica rau de tot. Am fost terminata ieri...noroc ca am barbat cu capul pe umeri ca altfel la balamuc ajungeam. A venit aseara de la munci si l-a luat pe bebe sa il linisteasca(si binenteles ca a reusit), pe mine m-a trimis sa pap(nu reusisem de dimineatza sa pun ceva in gura) si apoi la o baie sa ma relaxez....Si m-am relaxat nu gluma(sau am picat de oboseala) ca dupa baie, l-am spalat pe bebe, i-ma dat sa pape si am adormit pe canapea. Dar am barbat de milioane ca m-a lasat sa dorm acolo, s-a culcat el cu bebe si pana dimineatza la 5:30 am bagat neintrerupt(de pe la vreo 10 seara). Asa ca azi sunt fresh si o putem lua de la capat cu colicile rele. Doamne fete ce inseamna sa ai pe cineva cu capu pe umeri prin jur...eu m-am prostit de tot asa mi se pare

-----------------------------------------
Dragos-Andrei...un bebic mic si pitic facea baie intr-un ibric

pozele noastre


pt taticul de milioane!

cornelia,mami de Radu Andrei(30.07.2000) si Alexander Gabriel
www.flickr.com/photos/43575800@N02/" target="_blank">poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Rebiana27 spune:

Citat:
citat din mesajul lui lorex

Citat:
citat din mesajul lui Rebiana27

Felicitari pentru nasterea puiutilor de NIKOL_F si MRALU!
Sunt alaturi de Lalitica si bebe David, cu o rugaciune si-un gand bun! Doamne ajuta sa fie bine!

Lorex si noi suntem extrem de indecisi in legatura cu prenumele fetitei!
Combinatia Iuria-Natalia, la care te gandeai intr-un timp, mie-mi suna f muzicala (se potriveau prenumele!)

Mami de Luca again ~ ... dulcea si frumoasa printesa rozalie


I can't fake with dignity so i'll not try!!



nu suna prea rusesc? sotul meu spune ca sunt amandoua nume de rep moldova...

_
Lorex - Pufuletus Dependentus de 39+ ....cu Bobitza

Chiar de-ar avea ceva rezonanta tot suna frumos. Iuria n-am mai auzit pana acum insa Natalia da (fetitelor li se spunea Nati) si cunosc doar fetite deosebite cu acest prenume!

Mami de Luca again ~ ... dulcea si frumoasa printesa rozalie


I can't fake with dignity so i'll not try!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Rebiana27 spune:

Citat:
citat din mesajul lui cristies

Rebiana, mai e putin si vine samburica voastra. Luca e pregatit? Energie si optimism iau si eu de la Gargaritz si completez cu elevit, ca, mg, fe si ci (de la ciocolata).



_
Cristina, de gargaritz Alexis.

Povestea zilei de 6.01.2010

Luca e entuziasmat de viitoarea surioara desi nu constientizeaza ca va ramane cu noi all the time si ca o vom ingriji si iubi la fel de mult ca si pe el! Sper sa se acomodeze repede!

Mami de Luca again ~ ... dulcea si frumoasa printesa rozalie


I can't fake with dignity so i'll not try!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns xela_07 spune:

ptr David de Lalitica. Doamne ajuta sa treceti cu bine peste operatie si sa incepeti o noua viata!!! Suntem alaturi de voi.

lorex - am vazut Proposal, si mie mi-a placut. Hai poate vine bobitza azi . Legat de mesaje ... no comment sau mai bine spus ce stiu barbatii ... .

cris.dogarel - e foarte aiurea ce povestesti tu acolo cu trezirile lui Ana. Noaptea inconstientul lucreaza, cine stie ce fixuri a facut mititica. Zic si eu, nu ai nimic de pierdut:
- incearca sa petreci timp cu ea doar voi doua fara Ema, cred ca deja ai facut asta;
- exprima in cuvinte, povesteste-i ca ai gresit putin cand era ea mica cu somnul ei si ca o lasai sa planga bla bla bla, toata povestea - spunei orice crezi ca ar fi blocat-o intr-n fel la un moment dat. Ideea e sa exprimi in cuvinte, orice problema rostita usor usor se atenueaza si dispare;
- da-i timp ( mult RABDACOL ) poate e ceva pasager si nu are rost sa te stresezi;

F tare compilatia de pe youtube, l-a adormit si pe al meu

Trimit si revin




Xela, mamica de Andreea (11.08.2007) si Cristian (30.01.2010)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Tanaion spune:

'Neata fetelor pe la pranz
Doamne ajuta pt bebe David!
mamidepuiuti multumesc
haircut eu daca nu e iritata in general nu o dau cu nimic, foarte rar cu crema de galbenele.
Cris_d cu Toma nu am remarcat ce povestesti tu la Ana cu intoarcere la obiceiuri de bebelus, nu e nici gelos. Eu am alta pb e prea posesiv vrea el s-o tina in brate, s-o imbrace, s-o spele, trage de ea in toate partile, o strange in brate pana icneste Maria. Dragoste mare ce mai, dar mi-e teama de atata dragoste sa nu-i suceasca ceva.
Eu dupa 2 seri urlete de nici nu mai putea respira, nici sanul n-o mai consola, sugea de 2 ori, incepea sa planga si tot asa, m-am hotarat sa-i dau Colief. A inceput sa se importe si in Rom, l-am gasit la Help Net, e f scump 77 ron. Dr mi-a zis sa-l dau alternativ o masa Colief, una Infacol. Ma bucur ca e natural si o fi coincidenta dar de cand i l-am dat s-a linistit fata mea, doarme si mananca bine.
O sa renunt la Infacol, ca nu am remarcat sa aiba efect, dar deocamdata am zis sa fac cum zice dr.

Mie imi place ideea lui cristies cu pozele. Eu pusesem cateva poze pe webshop dar au disparut intre timp, diseara pun din nou.
Bineinteles ca nu plecam fara Lorex, graviduta noastra. Si asa ma ia o nostalgie ca tb sa plecam Nici nu stiu cum au trecut 2 luni, parca ieri primeam noi stafeta.

In afara de Cristies care nu face botezul in Buc, fetele care faceti in Buc, ati aranjat la restaurant?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cristies spune:

DandanaG, am mai avut discutia cu nasucul, dar punctul asta de vedere asa de invaziv, nu! Se pare ca si in domeniul asta e folclor maxim.

Eu dupa ce am vazut-o si pe madam Culcer m-am hotarat sa nu-i pun nimic daca poate sa respire normal.

_
Cristina, de gargaritz Alexis.

Povestea zilei de 6.01.2010

Mergi la inceput