LMA Licurici de ianuarie-februarie 2009 (92)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns micola spune:

la multi ani fabi,
la multi ani teodor
la multi ani ciufik
Sa fiti sanatosi cu totii sa sa va impliniti toate visurile!!!
Fetelor, eu nu mai pot intra deloc :((
am pus poze pt filmuletul pe care il va face jasmi, multumim inca o data, jasmi) si de scris n-am mai apucat
Eu am calculatorul in camera unde doare printul (de fapt, toata familia stam in camera asta ca alta nu avem si asa ca nu pot intra nici cand e treaz ca vrea si el si trage de tastatura si nici cand doarme ca asta e din neamul iepurilor, m-a omorat ce repede se trezeste la cel mai mic zgomot)
Acum e cu soacra pe afra si am lasat orice treaba, desi aveam destule, ca sa mai scriu si eu un pic, sa nu ma uitati de tot
Am citit cate putin, mai citesc pe masura ce scriu
Irinac imi pare rau ca te-ai ranit asa tare, si la ambele maini...Si, cu serviciul, nu mai fi stresata ca asa e peste tot la inceput..si..un profesor rau se zice ca te invata mai multe decat unul prea bun.. (desi eu nu "functionez" asa, de asta am si picat exam auto, ca am avut un prf care numai tipa si tipa la mine...)
Alexutu e tot fan tzitzi, numai azi-noapte nu stiu ce-a avut si s-a trezit de 2 ori, intre care o data ca a sforait tac-sau taare, si l-a speriat si nu a vrut sa suga deloc, doar l-am tinut un pic in brate si apoi l-am pus in patut si s-a culcat frumos la loc..
Nu reusesc deloc sa-i schimb ora de culcare...tot la 11 se culca...chiar daca ne bagam in pat de la 8.30-9..suge si se ridica plin de enrgie si cu chef de joaca....Am terminat si cutia de lapte Novalac, care cica ar fi satios si ar favoriza somnul pe timpul noptii...adevarul e ca am aruncat 3 sferturi din el, ca nu-l bea..
Ce lapte sa-i iau? asta a fost la recomandarea dr no. 2 , dar la noi nu a avut efect (cand l-a baut, nu cand l-am aruncat). As vrea un lapte care sa semene la gust cu cel matern (exista???) si sa fie si staios, ca sa asigure un somn mai indelungat...


mamici si licurici

mami de Licurici veselici din 21.01.2009
! Doamne ajuta sa ne fie sanatosi copilasii! !!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sdcristian spune:

micola noua ne merge foarte bine cu aptamil, seamana la gust cu laptele de vaca, cel de mama nu stiu cu ce seamana, cu nestle parca dar noi nu l-am folosit asa ca nu stiu daca e adevarat

satios e unul de la humana care are si cereale - dar la carol nu i-a placut nicicum

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns crisspy spune:

Jasmi promit ca diseara sau cel tarziu maine seara trimit si eu poze pt filmuletz

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns micola spune:

multumesc cristi
cami, am vazut pozele...a meritat asteptarea, Antonia e o printesa Sa-ti traisca toti cei dragi, am vazut ce emotionati erau Alina si fratele tau!
Am vazut-o si pe Anioa, frumoasa, ca mami si tati
si cam gata ca l-a si adus soacra inapoi in casa..

mamici si licurici

mami de Licurici veselici din 21.01.2009
! Doamne ajuta sa ne fie sanatosi copilasii! !!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns edinutza spune:

FABIAN-multa sanatate,sa se bucure parintii de tine si fratiorul tau mai mare!

TEODOR

CIUFIK-

Fetele din nou va multumesc pt aprecieri!

Cryspy_am uitat sa iti spun ca v-am admirat pozele!Superbe!si tu mamico,iar Razvi tuns e un adevarat barbatel,ii sta ffff bine!ma bucur ca a iesit si la voi totul bine!ma bucur mult pt mama ta!Slava Domnului!

Cris_asa si noi suntem cu 7 dinti,4 sus si 3 jos,arata tare comica!o deci cat de cat a scapat pt un timp de ce era mai greu!am vazut pozele ,da e tati si eada arata deja ca o domnisoara adevarata,scumpa foc!

Bebelusi-ce dedicatie misto,la toate m-am gandit numai la ce am vazut nu!

Axis_super!

Lisa_multumim!da e toata tati pana si la forma unghiilor ,pasarica e a mea!e si tati a fost tot blond cand era mic si cica zice soacra mea tot chel da la 2 ani era cret cret,sa vedem poate poate!

Cami_!eu nu am vazut pozeleunde sunt?nu stiu daca ajungem noi la vara,desi mi-ar face placere si mie sa va cunosc,dar poate veniti si voi pe aici in concediu!oricum stii multe despre Malaga!sanatate printesei!

Dark_la multi ani sotului !eu vreau profiteroale ,daca se poatesi abia astept sa vad noul look!

Irina C_ioi saraca!cred ca a fost crunt,bine ca ai avut putere sa te tratezi ca eu acolo picam!iti doresc multa rabdare cu dr.ta "scumpa si draga"si o doza mare de energie ca sigur ai nevoie!

Micola_of imi pare rau pt tine!rabdare!si fata mea are perioade cand se trage din familia iepurilor ,la orice scartait se trezeste!eu ii dau tzitzi in timpul zilei si lapte de continuare de la nestle cu cereale in el si ii place!

Roxana_deci asa,ma bucur ca ti-a trecut migrena!evident azi e marti si te-ai obisnuit cu gandul ca trebuie sa muncesti!a si ce copii frumosi am vazut ,chiar ma gandeam ca daca va vedea Iulia pozele, nu stiu...

Ledi_apropo,cred ca relatia dintre David si Iulia este foarte serioasa si au incredere unul in celalat!cum se simte David?

Jasmi_eu mai intarzii cateva zile cu pozele ca dupa masa duc calculatorul la curatat ca baraie si maine il aduc inapoi si trebuie sa caut pozele ca sunt salvate pe dvd!oricum multumim mult pt efortul depus,esti o scumpa!

Paula_sanatate!of speram sa treaca dupa prima runda de injectii!

Anna_ce bine ca se simte mai bine Vladut!multumim de aprecieri!

Alinuk_ma bucur ca a iesit totul bine!asa este,niciodata nu am crezut ca pot sa simt asa cum simt acum !este o privire unica si numai pt ea!

na inchei sa nu pierd mesajul!




Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns edinutza spune:

a tot io!


IRISSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSS-da pe unde esti?ce fac fetele,cucuiet????hai scrie macar un mesaj scurt ,ca acus te sarbatorim si pe tine!sa vii sa ne dai de baut!

Carmen Marieta-si tu????Stefanel ce face,cum este?

Alinuk,Arya_wow!voi o tineti intr-o veselie cu sarbatoriile!noi suntem asa:Ainoa februarie,tata mai si eu iulie!mai ne trebuie neaparat un membru nou sa cada toamna!

maine mergem la medic,sa o cantareasca sa o masoare sa vada cum a evoluat!am o frica de cantar de numa!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cami_antonia spune:

fetele

salutare si de la mineeeee

aalinaaaaaaaa
m-ai facut sa dau apa la soricei cu amintirea nasterii tale .... nu-mi vine a crede ca a trecut 1 an de atunci ... ce emotiii

LA MULTI ANI FABIAN
LA MULTI ANI TEODOR
LA MULTI ANI CIUFIK .... hai ce ne dai de baut?????

micola noi folosim laptele praf humana ... da stii de ce? pt ca eu i-am dat antoniei de la 4 luni cand unii incepusera diversificarea cereale humana cu lapte inclus .... s-a obisnuit intai cu ele ... apoi cand am bagat laptele la 9 luni deja cunostea gustul
desi ti-am explicat
ca am inceput cu 20 ml ... 30ml ... si tot asa ... si cu toate astea mie inca mi se trezeste noaptea .... nu stiu daca de la dinti sau asa de control ....

ma voi uita
si voi da din nou linkul cu pozele noastre
multumim de complimente
toti licuricii sunt frumosi

edinutza voi chiar in malaga stati???
e cam departe dar mi-ar placea sa ajungem pe acolo

SPUNETI O RUGACIUNE PENTRU ALINA - operata pe creier SI ADRIAN - sa aibe putere sa o ingrijeasca
DOAMNE AJUTA!
DONEAZA 2 EURO LA SMS 879 PANA LA SFARSITUL ANULUI PENTRU ALINA DONESCU
povestea ei la www.alinadonescuumanitar.blogspot.com

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cami_antonia spune:

irinacccccc ... ai grija cu obosealaaaaaaa

ca nu de alta
da stiti ce era sa fac eu ieri noapte
de oboseala
m-am trezit cautandu-ma de san
sa il scot
sa il dau antoniei care plangea de foame
noroc ca m-am dezmeticit si mi-am dat seama
ca ea deja deschidea guraaaaaa
facea fata vreo enterocolita de mai mare frumusetea
asta asa de oboseala
ca nu stiam ce fac


SPUNETI O RUGACIUNE PENTRU ALINA - operata pe creier SI ADRIAN - sa aibe putere sa o ingrijeasca
DOAMNE AJUTA!
DONEAZA 2 EURO LA SMS 879 PANA LA SFARSITUL ANULUI PENTRU ALINA DONESCU
povestea ei la www.alinadonescuumanitar.blogspot.com

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Naty spune:

LA MULTI ANI FABI!

LA MULTI ANI TEODOR!

LA MULTI ANI ANDREEA!
Sa be traiesti! Mai tu esti Peste sau varsator? Zi-mi te rog ca esti peste ...

Multumesc fetelor de gandurile bune.

Am fost ieri la doctor, nu m-a consultat, a zis sa merg sa fac eco si sa revin la el joi (nu ma putea astepta ieri, a fost chemat de urgenta la spital cu cazul femeii aleia de 240 kg pe care a operat-o). In fine, dupa vreo 2 ore de asteptare ( in care m-au trecut toate gandurile negre posibile, cred ca am fumat 5 tigari de frica ce ma luase) am intrat la eco unde am aflat ca am doi noduli chistici de 2,5 (cate unul la fiecare san), dar nu sunt periculosi. Mai precis ecografistul mi-a spus "Doamna, nu aveti cancer, stiu ca la asta va ganditi, mergeti linistita la copii si reveniti peste 6 luni sa vedem cum se comporta nodulii". Mi s-a luat o piatra de inima, dar totusi merg joi si la Horhoianu sa vad ce zice.

Alta veste buna, Nadia nu are otita, cica e timpanul putin rosu dar nu e otita. Dr. a zis sa ii dau antibiotic ... preventiv. Nu i-l voi da fiindca mie treaba asta cu antibioticele date asa "ca sa nu faca mai rau" nu-mi prea place.

rox mai, mai ce vizitatorii ati avut ... cum s-au inteles Eva si David? Dar Pat ce a zis sa aiba 2 "bebelusi" in preajma?

andra La multi ani lui tati!

crisspy ce ma bucur ca mami e OK! M-am gandit la voi toata ziua.

Stie cineva ceva de miere? Sper ca sunt OK.

Eu am constatat ca Nadia la 1 an si mai bine de o luna avea greutatea si inaltimea sora-sii pe la 7 luni jumate ...

Raluca, mamica printeselor Ioana - Alexandra (10.10.2004) si Nadia - Ana (29.12.2008)

NOI

Asa a venit pe lume Ioana


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cami_antonia spune:

http://picasaweb.google.com/ianfeb2009/CamiSiAntonia?authkey=Gv1sRgCPzo-LOBw63MPQ#5440799739333228194

aici sunt pozele


SPUNETI O RUGACIUNE PENTRU ALINA - operata pe creier SI ADRIAN - sa aibe putere sa o ingrijeasca
DOAMNE AJUTA!
DONEAZA 2 EURO LA SMS 879 PANA LA SFARSITUL ANULUI PENTRU ALINA DONESCU
povestea ei la www.alinadonescuumanitar.blogspot.com

Mergi la inceput