Mladite si mugurasi de mai-iunie 2008 (146)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns gabitzam spune:

Doamne, Esme, cum imi place cum povestesti tu acolo de puiuta ta !!! M-am indragostit de ea, iar pe tine ca mamica te ador pur si simplu. Si-mi vine asa un zambet inchipuindu-mi cum arata ea bagata toata in musuroaiele de cartita , hi hi hi.


Alaturi de SEBI

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Adriana_78 spune:

Da, asa e, Esme povesteste tare frumos si Lorelei e copil model
Noaptea doarme cu suzeta?

Eu ma gandesc ca Annika daca ar fi avut suzeta, nu s-ar mai fi trezit asa des -- nu stiu, poate nu-i regula, oricum nici fan suzeta nu sunt, asa ca nu stiu ce as fi preferat

Am reusit si eu sa mai selectez poze cu cele doua surioare
POZE VECHI,POZE NOI

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mihaser spune:

esme si eu am mancatori de zmeura...anul trecut s-a facut de 2 ori zmeura si la noi pe strada vindeau oamenii de la case zmeura...ce fericit era Cri daca gaseam...eu sunt in stare sa dau si 20-30 pe cateva grame de zmeura...ii cumpar ori de cate ori gasesc! Vara mai culegem si de la bunii din gradina...ii face si compot de zmeura!

si eu invat multe de la ei...si chiar le multumesc...ma simt super norocoasa ca-i am...cine ajunge sa ne cunoasca mai bine mereu imi apreciaza kindereii.



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Lorich spune:

Citat:
citat din mesajul lui Adriana_78

Am reusit si eu sa mai selectez poze cu cele doua surioare
POZE VECHI,POZE NOI


Superbe fetite, ma topesc dupa ele, iar mami face mereu numai poze profi.

Lori, mami de Robert din 9.06.2008


Copilul nu datoreaza parintelui viata, ci cresterea (N.Iorga)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Luminel spune:

Salut!

M-am speriat degeaba...nu i-a iesit nimic la urocultura lui Cris...de la iritatie plangea saptamana trecuta la pipi...ufff, am scapat de tratament

Doloress, esti haioasa cu "numai urechile erau de el" dar iti inteleg starea...si pe mine ma adusese la exasperare Cris in toamna cand nu manca mai nimic...bine ca si-a revenit, ceea ce va doresc si voua
Sa-ti fie de bine "destrabalarea"...si la mai multe!

Desiree, nu se pune problema de suparat...adevarul e ca nu mai fusesem de cateva luni cu ea in hipermarket...cred si eu ca era curioasa...ce m-a deranjat pe mine nu era ca lua de pe rafturi ca nu lua, ci ca la cat de inghesuit si aglomerat e Carrefour Orhideea, se lovea de oameni, de rafturi, putea sa cada...am zis eu ca n-o mai iau dar cred ca tocmai de astae nevoie, sa o iau mai des ca sa se obisnuiasca...oricum, ti-am mai zis, tu esti o norocoasa cu asa cumintenie de fetitza!
Wow, deja ati aranjat vacanta...cred ca esti cu gandul numai acolo...sa va simtiti excelent...si "ochioasa" sa poarte sanatoasa hainutzele...dar creatiile tale? pe cand?

Simona, cu mare placere...

Adriana, hai ca incet-incet o sa se obisnuiasca si fara san
Scumpe foc, fetitzele....mai ales Annika

Alysh, eu nu sunt chiar ata de cicalitoare (mai mult taica-su' e asa), dar nici prea libera nu-mi vine s-o las...cred ca sunt undeva la mijloc...nu i-am inchis chiar toate sertarele, dar si cand am lasat-o va aduceti aminte ce ni s-a intamplat?! cu comoda si tv-ul...pai normal ca n-am mai lasat-o acolo....

Simonix, zbor usor si profita de ocazie si relaxeaza-te! ti-ai varsat si "tolba cu stari negative" (apropo, ce-mi plac mie oamenii astia care-si dau cu pararea pe chestiuni de care habar n-au sau care cred ca le stiu pe toate) asa ca fa abstractie de lipsa lui Robertrix si simte-te bine!

Gabi, inca un hop si ati scapat...la urmatoarea tura de dinti, n-o sa mai fie asa de dureros...

Mihaser, daca erai in Bucuresti ti-l trimiteam pe barbatu-meu ca tot sta degeaba deocamdata...bafta sa gasesti un mester bun si sa temine repede! si succes printesei la gradi!


Lumi, mami de bombonica Elena Cristiana (26.05.2008)

www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=733a9f9f274d6633afc942" target="_blank">Montaj

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Luminel spune:

Si poftiti la o ...de dupa-amiaza...ca dimi nu si-a adus nimeni aminte

Lumi, mami de bombonica Elena Cristiana (26.05.2008)

www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=733a9f9f274d6633afc942" target="_blank">Montaj

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mihaser spune:

luminel multam oricum...culmea e ca si tata tot cu asta se indeletniceste, dar e bolnav si trebuie sa mearga la comisie ptr pensie...mi-am ales prost perioada...dar gasesesc eu pe cineva!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Luminel spune:

fetelor, nu radeti de mine, dar eu n-am luat niciodata brocolli pana ieri pentru fata si nu stiu cum sa-l gatesc...spuneti-mi si mie, va rog, cum sa-l fac...mai simplu, asa...multam'

Lumi, mami de bombonica Elena Cristiana (26.05.2008)

www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=733a9f9f274d6633afc942" target="_blank">Montaj

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aldaesme spune:

Citat:
citat din mesajul lui Adriana_78

Da, asa e, Esme povesteste tare frumos si Lorelei e copil model
Noaptea doarme cu suzeta?

Eu ma gandesc ca Annika daca ar fi avut suzeta, nu s-ar mai fi trezit asa des -- nu stiu, poate nu-i regula, oricum nici fan suzeta nu sunt, asa ca nu stiu ce as fi preferat



Sa stii ca are suzeta in pat si intr-adevar adoarme cu suzeta, dar cumva nu doarme cu ea. E clar ca o ajuta sa adoarma dar niciodata cand ma duc la ea dupa ce e adormita nu are suzeta in gura. Nici eu nu am fost fan suzeta insa a fost prietena noastra buna pe masina....si cam asa a ajuns in pat, de la somnul pe masina la drumurile lungi.

Esme

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Andrada79 spune:

Luminel pupam si noi! Ma bucur ca a iesit urocultura bine!Lorich parca stia o reteta simpla. Eu pur si simplu il fierb si rad branza peste si pap! Uite aici idei http://forum.desprecopii.com/forum/topic.asp?ARCHIVE=true&TOPIC_ID=5111

Adriana in afara de un unguent si doua pastile de dicloreum nu mi+am dat cu nimic. Acum sunt la serviciu si sunt intepenita, s+a dus un coleg sa imi cumpere aulin ca nu mai pot, abia ma misc.

Danicris uff ai grija de tine si nu mai face efort! Sarcina usoara!

Adriana eu m+am inregistrat la ultimul alaptat dupa care nu am fost in stare sa ma uit la filmulet, abia zilele trecute am dat din intamplare de filmulet, cautand altceva si mi+am adus aminte ce stare nasoala am avut cand l+am intarcat. Pupici si bafta in continuare! Si mie mi se pare mult 200 ron. Ai doua printese superbe!

Msbb ar trebui sa ma duc la doctor dar sper sa imi treaca totusi, asa fac mereu zic ca data viitoare ma duc si..........

Simonix drum bun! Vai ce nebuna, cum sa il lasi singur! Ce ma enerveaza categoria asta de persoane care ii judeca pe altii si dau si sfaturi. Ufff chiar ca si eu imi faceam o mie de nervi!

Mergi la inceput