Trombofilia o cauza a infertilitatii - 22 -

Raspunsuri - Pagina 15

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns sabine spune:

Miki-Miki ti-a trimis PM cu datele mele.Nu am 60 kg avum mi-am adus aminte.Oscilez intre 53 si 55 vesnic.Adica inainte de stimulari aveam cam 51 iar acum cam asta mi-e greutatea.....dar vreau sa mai dau jos...sper sa si pot

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dezamagita spune:

Buna fetelor,

Im primul rand va doresc o primavara frumoasa, cu sanatate...
Rocris - felicitari pentru sarcina, unde ti-ai facut testul pentru PAI-1-4G/5?
ValentinaD si Ramonella - vad ca noi avem aceeasi mutatie, voi ce pastile luati?

Daca se intampla sa raman insarcinata, ce analize trebuie repetate ref la trombofilie si la cat timp??? Eu deocamdata sunt la dieta, fiindca am luat-o razna cu kilele, din aprilie incep sa ma gandesc din nou la BB. Ce se mai aude cu FIV-ul gratuit?

va pup si multa bafta


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns rocris75 spune:

Dezamagita, multumesc frumos!
Eu toate mutatiile le-am facut la BlueLife la Dr. Mariela Militaru (e 100 RON mutatia).
Eu personal n-am mai repetat nici o analiza, ca le-am facut in ianuarie. Si nici nu mi-a mai scris Uscatescu ce alte analize sa mai fac, cred ca e foarte ocupata.


2 sarcini oprite din evolutie la 6, resp. 8 s; MTHFR 1298-heterozigot, PAI-1-4G/5G-homozigot

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danny1 spune:

da,rocris,FELICITARI.un bebe sanatos si mamos.

mami de Amira, premiata cu argint la concursul de dans


avort spontan(4s,5s,6s)mutanta:A1298 homozigot,C677 heterozigot-hihihi si bleah,bleah,bleah

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sabine spune:

Miki-Miki acum a venit rezultatul la APCR.Am 5,2 si normal este mai mare de 2,5.Am si eu macar ceva bun.....dar iar sun paralela....trebuie sa ma uit asta ce inseamna?



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns rocris75 spune:

Multumesc Danny!


2 sarcini oprite din evolutie la 6, resp. 8 s; MTHFR 1298-heterozigot, PAI-1-4G/5G-homozigot

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Valentina_D spune:

Citat:
citat din mesajul lui dezamagita

Buna fetelor,

Im primul rand va doresc o primavara frumoasa, cu sanatate...
Rocris - felicitari pentru sarcina, unde ti-ai facut testul pentru PAI-1-4G/5?
ValentinaD si Ramonella - vad ca noi avem aceeasi mutatie, voi ce pastile luati?

Daca se intampla sa raman insarcinata, ce analize trebuie repetate ref la trombofilie si la cat timp??? Eu deocamdata sunt la dieta, fiindca am luat-o razna cu kilele, din aprilie incep sa ma gandesc din nou la BB. Ce se mai aude cu FIV-ul gratuit?

va pup si multa bafta


_
MTHFR677heterozigot, 1 singur ovar, 2 sarcini obtinute natural, oprite in evolutie (6s,8s)




mie dr Uscatescu mi-a dat Aspenter (1 la doua zile), acid folic, Vit C 1g si Vit E forte, plus ca eu mai iau zilnic pt ovare polichistice siofor 1500/zi.

Asta pana la test pozitiv, apoi, a zis heparina, medyn forte si femibion


Acum, sa vedem cand o sa vad si testul dublu
Pana acum am ramas destul de repede insarcinata, la primele doua sarcini chiar din prima incercare, la ultima sarcina in a patra luna de incercari...sper sa nu fie din ce in ce mai greu


MTHFR C677T heterozigot, 3 sarcini oprite din evolutie la 5s, 6s si 7s


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sabine spune:

Valentina ai reusit cu femibionul?Daca nu, sa vedem cum te pot ajuta.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns rocris75 spune:

Deci: am fost la ginecolog, mi-a facut scrisoare medicala pt. medicul de familie, nu pot sa cumpar compenst si Clexane si Utrogestan (de ce as putea, doar cotizez in fiecare luna cate sute de lei la fondul de sanatate). Asa ca-mi compenseaza ce-i mai scump - Clexane, si ala doar 50%. !00% compensat au doar femeile care nu realizeaza venit cica. A ramas ca suna ea maine la CAS, dar si la Dona mi-au spus la fel, Clexane e compensat 50%. M-am consolat ca voi da pe luna minim 350 lei pe medicamente. Asta sa fie cel mai mare bai...


2 sarcini oprite din evolutie la 6, resp. 8 s; MTHFR 1298-heterozigot, PAI-1-4G/5G-homozigot

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miki-miki spune:

Mai dar idioti sunt dr astea. Rocris clexane e compensat 100% in sarcina, sigur-sigur. Tb sa treaca lista B si codul clexanelui B01AB05. Uite aici lista http://www.ms.ro/medicamente.php?cauta_den=clexane&cauta_dci=&cauta=Cauta
semnul # inseamna ca e compensat in sarcina 100% iar * e pt 50% Dc nu ai luat inca medicamentul sa te duci sa-ti anuleze reteta si sa-ti dea alta.


Miki Anul asta pun d'un pui...... 2010 e anul meu
MTHFR C677T homozigot + Fact V Leiden heterozigot + Prot S la limita inferioara + NK mari, 2 sarcini oprite din evolutie (8s,5s)
Caut pregnyl........... ieftin

Mergi la inceput