*Cozonacei iubiti de nov-dec 2008 (103)*

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Miky-ea spune:

Bebecris,multa sanatate lui David si sa-i revina cat mai repede pofta de mancare!

Mamica fericita a printesei Alexia Bianca
http://good-times.webshots.com/album/569856510OLRmQy

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bebecris spune:

Citat:
citat din mesajul lui Miky-ea

Bebecris,multa sanatate lui David si sa-i revina cat mai repede pofta de mancare!

Mamica fericita a printesei Alexia Bianca
http://good-times.webshots.com/album/569856510OLRmQy


merci mult, mihaela!!!!

UN MIC AJUTOR

Craciun, cadouri, renii

Cristina - mami de DAVID - ANDREI

BLOGUL LUI DAVID SI AL MEU


Povestea nasterii



Pe 20 oct...ora 23:05 a venit pe lume MINUNEA MEA - DAVID ANDREI

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ginye55 spune:

Bebecris cred ca e normala lipsa poftei de mancare. In timp ii va reveni. Multa sanatate piticului!

Flori, mami de Eduard Stefan (12.10.2008)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anca_27 spune:

Bebecris, lasa-l in pace, stie organismul lui ce stie, mai ales ca ii dai cu forta antibioticul... sau altele care nu-i fac placere. Daca te consoleaza, Sara n-a mancat 4 zile nimic-nimic. Tzitzi si-atat.

Mami de Sara (8 dec 2008)
============
www.sling.ro/" target="_blank"> Poarta-ma, mami!


===================
"We don't see things as they are, we see things as we are." - Anais Nin

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cameliam spune:

ginye,de baut multa apa nu bea, insa baga multa supa la pranz. Nu exagerez, azi a mancat mai multa supa decat mine, vreo 3 polonice (mari) si jumatate plus felul doi si desert dupa aia, credeam ca n-o mai vad satula.

In afara de asta are tot timpul canita cu cioc plina cu apa sau suc proaspat de ceva gen portocala, mar, uneori si morcov si pana seara bea cam 2 canite din astea, vreo 250ml in total.

Lapte bea un biberon de 250ml seara si o canita de vreo 200ml la micul dejun.

Zicea cineva de puseu de crestere, cred ca si ea se incadreaza, mananca foarte mult si tocmai am constatat ca niste pantaloni pe care ii luasem in noiembrie mult prea mari, de ma gandeam atunci ca o sa-i fie buni iarna viitoare acum ii sunt usor scurti. Maine avem ROR-ul, poate o si masoara sa vedem ce lungime are ca mie tot aiurea imi da masuratoara asta acasa.

malinas eu i-am comandat ochelari de soare "MY FIRST SHADES" de pe net si sunt chiar ok.

Edit: stiam c-am uitat ceva, fontanela e inchisa de pe la 1 an si 1 luna. Sincer nu m-ar fi deranjat sa se fi inchis mai tarziu, dar e bine si asa din ce zice dr nostru.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cameliam spune:


Sa stii ca nu consumam foarte multa smantana nici noi.

Cand ii fac mamaliguta cu branza, smantana o pun in mamaliguta cu 2-3 minute inainte s-o iau de pe foc. De obicei fac putina mamaliguta, doar cat mananca ea si pun doar o lingurita de smantana.

Citat:
citat din mesajul lui berthatrebuit sa-l ponderez in privinta asta. Smantana i-am dat nefiarta, dar cantitate mica, cu mamaliguta sau sufleu. Bine, la noi (ma refer la Oltenia) nici nu se foloseste smantana asa des ca-n Ardeal.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bertha spune:

Toate cunostintele mele din Ardeal folosesc multa smantana la gatit, de-aia mi-am permis sa pun eticheta asta. Inseamna ca e cam legenda, cam ca prazul la olteni. La mine in familie nu s-a gatit niciodata praz, nici la socrii si printre cunostinte rareori am auzit sa manance praz.

Citat:
citat din mesajul lui cameliam


Sa stii ca nu consumam foarte multa smantana nici noi.

Cand ii fac mamaliguta cu branza, smantana o pun in mamaliguta cu 2-3 minute inainte s-o iau de pe foc. De obicei fac putina mamaliguta, doar cat mananca ea si pun doar o lingurita de smantana.

Citat:
citat din mesajul lui berthatrebuit sa-l ponderez in privinta asta. Smantana i-am dat nefiarta, dar cantitate mica, cu mamaliguta sau sufleu. Bine, la noi (ma refer la Oltenia) nici nu se foloseste smantana asa des ca-n Ardeal.



Bertha, mami de frumuseti rare - Darius-Andrei (DN 08.06.2004) si Ioana-Ruxandra (DN 12.11.2008)
poze
Cum s-a nascut Ioana

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Amalia spune:

'Neata fetelor! O ?
Luca a dormit bine azi noapte, cu doar 2 treziri scurte. S-a lasat usor convins sa se puna jos la el in patut si sa-si caute locul sa readoarma! S-a trezit fresh la 6:30!
Vesti bune de pe "frontul intarcarii"...de ieri incepe sa se retraga treptat lapticul si se simte ca nu mai vine alt val. Deci cam 8 zile a durat toata povestea cu ceai de salvie, comprese reci si muls doar de 2 ori. Si cu asta inchei relatarile despre acest capitol.


poze aniversare 1 an

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Amalia spune:

Bebecris cum se simte David?

poze aniversare 1 an

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bertha spune:

Buna dimineata! Poftiti la cafea, e fierbinte si aromata!

Darius a inceput gradinita de astazi si sora-sa s-a trezit si ea la 6.30, din solidaritate frateasca. Nu stiu cum vom face cu somnul azi, ca ea avea unul singur, dar se trezea la 9 dimineata. Mi-e greu sa cred ca va rezista pana la 1, ma orientez in functie de reactiile ei.

Bertha, mami de frumuseti rare - Darius-Andrei (DN 08.06.2004) si Ioana-Ruxandra (DN 12.11.2008)
poze
Cum s-a nascut Ioana

Mergi la inceput