Dovleceii sarbatoresc,6luni implinesc(sept-oct) 86

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Ellenuta spune:



neata

se anunta o zi frumoasa, sper!

referitor la subiectul fierbinte, eva a fost tare precoce. la 6 luni mergea de-a busilea, la 7 luni se ridica singura in patut si mergea tinandu-se de el si la 10 luni, www.youtube.com/watch?v=ZnTNCelB-xE" target="_blank">mergea singura. anna nu cred ca-i seamana, e mai greoaie dar nu-i bai.

mada saru-mana de cafea! ptr muci .. ser fiziologic, tras cu batistuta, panadol ii poti da (maxim de 3 ori pe zi), iar ptr tuse stodal sau sirop de patlagina.

alex lasa mami ca si eu oftez cand o vad pe printesica ta cum rupe hartiile si cum tine jucarele in manute. dar, toti vor merge, vor vorbi, vor tine jucarii si altele mai devreme sau mai tarziu .. nu va ramana niciunukl in urma! despre mar nu stiu ce sa spun .. eu nu l-am tinut niciodata. eva radea un mar mare copt cu iaurt, branzica la o masa.

x_ggg cand voi fi sigura ca nimerim ..

biaz afine .. ce reteta buna de pancakes am ..

pupici





Elena, mami de Eva Maria (14.01.2008) si Anna Sophia (04.10.2009)
Eva
Anna
papa bun

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns biaz29 spune:

Citat:
citat din mesajul lui monikus

Techila, Biaz, tare imi sunteti drage. Oricum stiu sigur ca cele la care am facut referire nu se vor simti. Dar sunt multe fete ca voi care imi sunteti tare dragi.

Moni iulia si pe tine. Daca il scot afara in general tace. Mai trage si cate un somn si e ok. Problema e in casa. Azi de ex s-a trezit la 6 de fapt nu l-am mai leganat de la 6 si tace doar in brate sau plimbat. In rest, se enerveaza cu orice jucarie i-o dau, si nu accepta nici un leagan nimic. Efectiv nu mai stiu ce sa ii fac. E o problema si cu iesitul afara pt ca nu am lift si e foarte greu carutul sa-l car doua etaje si cu copil cu tot in conditiile in care am 1,53 inaltime si e mai mare carutul decat mine. Nu stiu cum o sa ies din problema asta cu bebe. Ideea e ca sunt super obosita si nu mai pot sa dorm linistita nici cand sta cineva cu el. Doamne ajuta sa fie bine pana la urma.

Doamne ajuta sa fie bine Monica si Dragoselul.

Monica, mami fericita de Rares Andrei (16.10.2009) ALBUM RARES ANDREI BEBE
povestea nasterii puiului de om Rares Andrei


Monikus, si noi am trecut printr-o perioada cam de 5-6 saptamani in care se trezea noaptea cam la o ora si jumatat- 2 ore. Eram terminata. Dar uitea ca are vreo 2 zile de cand doarme iar cate 6 ore legat. Iar la primul baietel pana pe la 4,5-5 luni nu am stiut ce e aia sa dorm 2 ore legat. Dar trece. Si o sa fie mai bine, sunt sigura. Promit pe onoarea mea de dovlecuta!

_
Bia, mamica lui Busici (24 mai 2005) si a lui Mosorel (22 sept 2009)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns biaz29 spune:

Citat:
citat din mesajul lui Ellenuta



neata

se anunta o zi frumoasa, sper!

referitor la subiectul fierbinte, eva a fost tare precoce. la 6 luni mergea de-a busilea, la 7 luni se ridica singura in patut si mergea tinandu-se de el si la 10 luni, www.youtube.com/watch?v=ZnTNCelB-xE" target="_blank">mergea singura. anna nu cred ca-i seamana, e mai greoaie dar nu-i bai.

mada saru-mana de cafea! ptr muci .. ser fiziologic, tras cu batistuta, panadol ii poti da (maxim de 3 ori pe zi), iar ptr tuse stodal sau sirop de patlagina.

alex lasa mami ca si eu oftez cand o vad pe printesica ta cum rupe hartiile si cum tine jucarele in manute. dar, toti vor merge, vor vorbi, vor tine jucarii si altele mai devreme sau mai tarziu .. nu va ramana niciunukl in urma! despre mar nu stiu ce sa spun .. eu nu l-am tinut niciodata. eva radea un mar mare copt cu iaurt, branzica la o masa.

x_ggg cand voi fi sigura ca nimerim ..

biaz afine .. ce reteta buna de pancakes am ..

pupici





Elena, mami de Eva Maria (14.01.2008) si Anna Sophia (04.10.2009)
Eva
Anna
papa bun


Spune repede reteta. Nu ma lasa sa-mi rod unghiile. Ca am bunica acasa si pot sa dau comanda. Se poate face cu afine de la congelator?

_
Bia, mamica lui Busici (24 mai 2005) si a lui Mosorel (22 sept 2009)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kawaichan spune:

neata,neata


Maia
Amos
Alexandru


noi avem zi de maraici azi,de abia l-am adormit.

monikus eu cred ca esti un pic mai sensibila in perioada asta dar chiar nu e motiv de suparare ca nu ti-a scris toata lumea de pe topic..pai asta e valabil pt fiecare din noi,la cata lume se perinda pe aici...si da,mi s-a intamplat si mie de n ori sa nu-mi raspunda deloc fete care mie mi-s dragi si carora le scriu dar vorba Biei,pt asta tot mi-s dragi.mai e si chestia cu afinitatile,mai e si faptul ca nu ne potrivim intotdeauna la stare/program/timp liber,deci cam multe in ecuatie..
tu esti o scumpa ca scrii in mod constant mesaje lungi in care bagi cate un rand pt fiecare,dar sincer,nu e obligatoriu,mai bine scrii mai multe mesaje scurte atunci cand apuci si esti relaxata...asa te chinui si normal ca te intristezi cand vezi ca dragostea nu e reciproca:) hai nu mai fii suparata pt chestii nesemnificative,te pup si multa sanatate si e asemeni sa ii dati de capat cu programul puiului !

gagix(citire de la Fraguta) a schimbat Raluk azi noapte parola pe mail si pe webshots si cred ca n-a mai apucat sa intre sa va spuna.in ordinea aparitiei pe topic si in limita timpului disponibil o sa incerc sa bag si eu niste PM-uri ca sa rezolvam repede.

v-am tzucat,poate mai revin


Mihaela,mami de Joshua 09.09.'09


"Babies can't be spoiled...only nurtured."

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns septoct2009 spune:

Mada merci de raspuns....asa am facut si eu, am pus in frigider intr-o cutiuta ermetica, insa nu stiu daca mai e bun sau nu, cred ca o sa gust eu inainte.

Asaa...si acum noutatile de la noi: ieri am inceput sa papam diversificat, am inceput cu piureutz de mar copt, a fost un real succes...dupa ce la inceput sugea lingurita mai apoi s-a prins care e faza cu inghititul si a papat foarte bine...sa vedem si astazi. Sunt tare fericita si am avut mari emotii.

Si ca sa ne credeti pe cuvant iaca si exemplificarea

Si mai am si ceva poze noi!

V-am pupat, o zi minunata sa aveti.

Later edit: alex 25 sunt.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monikus spune:

Citat:
citat din mesajul lui biaz29

Citat:
citat din mesajul lui monikus

Techila, Biaz, tare imi sunteti drage. Oricum stiu sigur ca cele la care am facut referire nu se vor simti. Dar sunt multe fete ca voi care imi sunteti tare dragi.

Moni iulia si pe tine. Daca il scot afara in general tace. Mai trage si cate un somn si e ok. Problema e in casa. Azi de ex s-a trezit la 6 de fapt nu l-am mai leganat de la 6 si tace doar in brate sau plimbat. In rest, se enerveaza cu orice jucarie i-o dau, si nu accepta nici un leagan nimic. Efectiv nu mai stiu ce sa ii fac. E o problema si cu iesitul afara pt ca nu am lift si e foarte greu carutul sa-l car doua etaje si cu copil cu tot in conditiile in care am 1,53 inaltime si e mai mare carutul decat mine. Nu stiu cum o sa ies din problema asta cu bebe. Ideea e ca sunt super obosita si nu mai pot sa dorm linistita nici cand sta cineva cu el. Doamne ajuta sa fie bine pana la urma.

Doamne ajuta sa fie bine Monica si Dragoselul.

Monica, mami fericita de Rares Andrei (16.10.2009) ALBUM RARES ANDREI BEBE
povestea nasterii puiului de om Rares Andrei


Monikus, si noi am trecut printr-o perioada cam de 5-6 saptamani in care se trezea noaptea cam la o ora si jumatat- 2 ore. Eram terminata. Dar uitea ca are vreo 2 zile de cand doarme iar cate 6 ore legat. Iar la primul baietel pana pe la 4,5-5 luni nu am stiut ce e aia sa dorm 2 ore legat. Dar trece. Si o sa fie mai bine, sunt sigura. Promit pe onoarea mea de dovlecuta!

_
Bia, mamica lui Busici (24 mai 2005) si a lui Mosorel (22 sept 2009)



Uite de asta scriu eu si nu ma satur de voi pt ca atunci cand plang ca nu mai pot reusiti sa imi ridicati moralul cat sa merg mai departe.

Acum va parasesc o vreme ca trebuie plimbat dar promit sa revin printre voi.

Monica, mami fericita de Rares Andrei (16.10.2009) ALBUM RARES ANDREI BEBE
povestea nasterii puiului de om Rares Andrei

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns moni_iulia spune:

Alex,ai ramas logata
Sa va fie de bine diversificarea!Ce te-a determinat sa incepi cu mar copt? Eu inca mai fac cecetari ca as vrea sa incepem in aprilie sa papam .Si nici scaun frumos n-avem ...
Mamica iubitoare de Tudorita Mihaita in asteptarea primaverii
Romania- The land of choice




Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alex25 spune:

Monikus mami, te imbratisez cu mare, mare drag!

-------------------------------------------------------------------------
Alexandra super fericita de ALESSIA ZEINA (26 septembrie 2009)
Da Doamne sa fim sanatoase!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monikus spune:

Citat:
citat din mesajul lui kawaichan
monikus eu cred ca esti un pic mai sensibila in perioada asta dar chiar nu e motiv de suparare ca nu ti-a scris toata lumea de pe topic..pai asta e valabil pt fiecare din noi,la cata lume se perinda pe aici...si da,mi s-a intamplat si mie de n ori sa nu-mi raspunda deloc fete care mie mi-s dragi si carora le scriu dar vorba Biei,pt asta tot mi-s dragi.mai e si chestia cu afinitatile,mai e si faptul ca nu ne potrivim intotdeauna la stare/program/timp liber,deci cam multe in ecuatie..
tu esti o scumpa ca scrii in mod constant mesaje lungi in care bagi cate un rand pt fiecare,dar sincer,nu e obligatoriu,mai bine scrii mai multe mesaje scurte atunci cand apuci si esti relaxata...asa te chinui si normal ca te intristezi cand vezi ca dragostea nu e reciproca:) hai nu mai fii suparata pt chestii nesemnificative,te pup si multa sanatate si e asemeni sa ii dati de capat cu programul puiului !

Mihaela,mami de Joshua 09.09.'09


"Babies can't be spoiled...only nurtured."




Ai si tu dreptate. Oricum nu ma asteptam sa primesc mesaje de la toata lumea. Eu am spus doar ca sunt persoane de la care nu am auzit nimic in ceea ce ma priveste pe mine si pe copilul meu. Eu zis ca am aproape un an de cand scriu si nu imi aduc aminte sa fi primit un mesaj de la acele persoane. Si acum gata. Oricum mi-a facut bine ca m-am racorit si mergem mai departe.

Vreau si eu parola va rog frumos cand puteti. pt cea care ma ajuta si de data asta.

Monica, mami fericita de Rares Andrei (16.10.2009) ALBUM RARES ANDREI BEBE
povestea nasterii puiului de om Rares Andrei

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alex25 spune:

Citat:
citat din mesajul lui moni_iulia

Alex,ai ramas logata

Mamica iubitoare de Tudorita Mihaita in asteptarea primaverii
Romania- The land of choice






Daaa, tuta din mine!

Gata, am fugeat la mandra ca s-a trezit, revin mai tarziu!

-------------------------------------------------------------------------
Alexandra super fericita de ALESSIA ZEINA (26 septembrie 2009)
Da Doamne sa fim sanatoase!

Mergi la inceput