***Cubul mamicilor tinere***

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns AdrianaSM spune:

elena_adina, multumesc de primire.din pacate mai sunt persoane care gandesc asa, ca esti tanara la 20 de ani sa faci un copil, dar sunt sigura ca nu e asa...adica nu pentru toata lumea.da, unele femei nu s-ar simti pregatite,dar altele sunt pregatite si pot face fata cu succes si multa dragoste situatiei.

anaROBERT, cati ani are copilasul tau? noi servim azi orez cu legume si carnita de pui la cuptor si supica de pui cu taietei...la 10 a mancat fructe, acum doarme :)

**************************************************************************************

Ura starneste certuri dar dragostea acopera toate greselile...

Adriana, mamica binecuvantata de Estera (17.09.2008)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns elena_adina spune:

Ce parere aveti:suntem deja 6 mamici,incepem o listuta ca sa ne stim mai bine,sau e prea devreme?


la toate
POZICI RAZVANEL

AdinadeRazvan(14.08.2009)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns AdrianaSM spune:

elena_adina eu zic ca nu e devreme, cu cat in inchegam mai repede cu atat mai bine...eu din pacate nu ma prea pricep la alcatuit de liste...

deci, datele noastre...
Adriana (fac 26 de ani in aprilie) si Estera 1 an si 6 luni (17-09-2008).
Ce alte date ar trebui sa cuprinda lista?



**************************************************************************************

Ura starneste certuri dar dragostea acopera toate greselile...

Adriana, mamica binecuvantata de Estera (17.09.2008)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns AdrianaSM spune:

anaRobert, acum am obs ca baietelul tau are 1 an si 4 luni.deja e maricsor si poti sa ii dai mancare foarte diversificata, daca accepta bineinteles :)

eu ii fac foarte des mancare de spanac (profitand ca acum se gaseste cel proaspat),supica de legume,ciobite(dar nu ii prea plac),sufleuri la cuptor,carnita de pui la cuptor,pastele ii plac foarte mult in diverse combinatii, zilele trecute am facut lasagne cu spanac si a mancat bine.poti sa ii oferi multe combinatii de mancaruri, desigur fara multe condimente, fara prajeli, fara mezeluri(consider eu)...



**************************************************************************************

Ura starneste certuri dar dragostea acopera toate greselile...

Adriana, mamica binecuvantata de Estera (17.09.2008)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns elena_adina spune:

Copilul meu,de dimineata o tine numai in ta-ta-ta.Taicasu nu mai poate de mandru ce este,iar mie mi-e dor sa mai zica si un ma-ma.
Tocmai am terminat curatenia si mancarea.Razvan doarme de o ora,iar eu forumeala.
Adriana-data ta de nastere daca vrei


la toate
POZICI RAZVANEL

AdinadeRazvan(14.08.2009)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns AdrianaSM spune:

elena_adina, ce vorbaret e baietelul tau! fetita mea a spus de la 6 luni tata, dar mama a spus numai dupa un an, si atunci spunea mam, doar acum de cateva sapt imi spune mama.nu spunea mama, nu prentru ca nu stiu, pur si simplu tata ii era si ii este mai drag!si acum dc o intreb " a cui fetita esti tu?" imi raspunde fara sa stea pe ganduri "a tata"...foarte rara spune ca a lui mama...

data mea de nastere 15.04.1984

**************************************************************************************

Ura starneste certuri dar dragostea acopera toate greselile...

Adriana, mamica binecuvantata de Estera (17.09.2008)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns elena_adina spune:

Mai spune pa-pa,iaaa,bau dar cred ca din intamplare.Dar nu tace deloc,tot povesteste!


la toate
POZICI RAZVANEL

AdinadeRazvan(14.08.2009)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns elena_adina spune:

Am facut o mini-lista,deocamdata doar eu si Adriana.Va astept cu datele.
Mony- ce fac,iau datele de la zmeurici sau le dai tu?daca vrei


la toate
POZICI RAZVANEL

AdinadeRazvan(14.08.2009)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Mony08 spune:

elena_adina da ne cunoastem de la zmeurici
Pai ti le dau eu sa-ti fie mai usor. 09.02.1987 mami si Denis Adrian 01.08.2009

Mony de Denis Adrian (01.08.2009)
Poze Denis
www.youtube.com/watch?v=kKC9YvD0qaQ" target="_blank">Denis rade
www.onetruemedia.com/shared?p=9e2987701899744bd26de6&skin_id=701" target="_blank">Denis 0-3luni

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Mony08 spune:

elena_adina ce frumos ca spune atatea cuvinte.Al meu incearca dar nu reuseste sa ne spuna mai nimic. El nu le are cu vorbitul,le are cu cantatul si cu fortza.

Mony de Denis Adrian (01.08.2009)
Poze Denis
www.youtube.com/watch?v=kKC9YvD0qaQ" target="_blank">Denis rade
www.onetruemedia.com/shared?p=9e2987701899744bd26de6&skin_id=701" target="_blank">Denis 0-3luni

Mergi la inceput