Senioare mari,mijlocii si mici (74)

Raspunsuri - Pagina 5

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns mirela2 spune:

seara gagici
hop si eu, ca pana acum am gatit, a mancat si tot mai am de sters aragazul si frigiderul si sa scot macaroanele cu branza din cuptor

voi ce ati facut?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sorinake spune:

eu am facut cartofi copti cu carne de vita fripta

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alina06st spune:

Mirela, macaroane cu branza???. Macaroane am, branza am, n-am chef. E prea tarziu acum, dar cred ca maine prestez. Daca mi le aducea cineva asa facute gata...
Noi am fost la cumparaturi, de-ale gurii. Am luat niste pastrav, dar tot pt maine... In schimb am luat o caserola de capsuni egiptene ca nu m-am abtinut. Acum le devoram.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns brunadria spune:

Citat:
citat din mesajul lui violab

Citat:
citat din mesajul lui brunadria

violab am vazut si eu pozicile tale! frumosi sunteti
tu faci in italia fiv ul?
eu sper sa incep la inceputul lunii martie
bafta si tie si doamne ajuta...
eu pierd iar vremea cu bilele lui sorinake multa bataie de cap mi ai dat cu ele
pupici

Da. In Italia. Tu unde il faci?Vroiam sa te intreb de ce faci histero? Ai probleme ceva?


Anul asta voi fi mamica!

violab nu cred ca am vreo pb , dar mi a recomandat doctorul !
poate este totusi o pb , motiv pt care nu s au lipit embrionasii...
nu stiu inca ,vedem marti..
eu fac fiv ul in franta..

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alina06st spune:

Brunadria si mie mi-a recomandat histeroscopie. Inca nu mi-a spus clar daca e cazul sa fac FIV. Cica abia dupa histeroscopie imi spune. Am inteles ca la asta vede si trompele si mai ales uterul daca e lipit sau ceva e in neregula cu el.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sorinake spune:

alina, histeroscopia e pentru diagnosticarea/tratarea problemelor legate de uter sau endometru, nu vizualizeaza si trompele. pentru trompe e o alta interventie care se numeste histerosalpingografie.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mirela2 spune:

Citat:
citat din mesajul lui alina06st

Mirela, macaroane cu branza???. Macaroane am, branza am, n-am chef. E prea tarziu acum, dar cred ca maine prestez. Daca mi le aducea cineva asa facute gata...
Noi am fost la cumparaturi, de-ale gurii. Am luat niste pastrav, dar tot pt maine... In schimb am luat o caserola de capsuni egiptene ca nu m-am abtinut. Acum le devoram.


am fo dimineata la cumparaturi.......facut ciorba de peste si plachie:p

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sorinake spune:

Mirela, ce e aia plachie?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alina06st spune:

Da, sorinake, asa stiu si eu, ca verifice ce si cum cu uterul. Eu de fapt, am facut laparoscopie, la care, mi-a scris pe bilet "trompa stanga nepermeabila, trompa dreapta - greu permeabila". Asa mi-a zis dr. ca la histero o sa se lamureasca si cu trompele. Cam asa s-a exprimat. Sau n-am inteles eu, ca eram cam zombie din cauza vestii cu trompele. A mai zis ca e posibil sa fi fost doar inflamate din cauza endometriozei pe care a gasit-o pe acolo si ca la histero o sa se lamureasca. Acu... om vedea. Eventual fac si hsg-ul ala. Ca abia m-am invatat cu operatiile

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mirela2 spune:

Citat:
citat din mesajul lui sorinake

Mirela, ce e aia plachie?


http://infertilitateaeoboala.blogspot.com/


http://www.pescarulamator.ro/retete_culinare/plachie_de_peste.htm uite aici ca e mai simplu de explicat asa...mi lene sa scriu, iarta ma

Mergi la inceput