Gravidute si mamici de Timisoara (41)

Raspunsuri - Pagina 19

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Ank83 spune:

Noi am avut muci ..ambii copii ..acum vad ca se usuca ..si nu am vrut sa apar cu ei asa sa mai dam la altii.. Chiar daca nu erau decat niste secretii apoase nu vreau sa ma certati dupa

Ank Raul 17.10.2007 si Cecilia 11.12.2008
Poze pitici

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ank83 spune:

Citat:
citat din mesajul lui dyanira

Ank tu ai nascut a doua oara cu Grigoras?Ai fost multumita?

Diana

mamica fericita de ANDREI TUDOR






da am fost superr multumitaa... daca as mai naste o data tot la el as merge.. Plus ca poate datorita lui am fetita langa mine. In timpul nasterii a venit ..si-a lasat cabinet si tot si a venit in fuga la spital ca ii era frica sa nu nasc fara el ..fiind si la a doua nastere.. ..in ultimele 2 zile de spitalizare a plecat in concediu(asta stiam dinainte) si mi-a lasat tot spitalul pe cap.. intrau doctorii in salon de ma inebuneau sa vada ce mai fac ...m-am simtit ca o REGINA


ma intrebau alea din salon mirate ce sumaa i-am dat doctorului de sunt atata pe capul meu.. Si eu dadusem mai putin decat ele,,..deci cine e medic e medic pana la capat(aveam una care daduse 500 euro la nastere naturala si nu venea mai deloc pe la ea medicul ei)

Ank Raul 17.10.2007 si Cecilia 11.12.2008
Poze pitici

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dyanira spune:

Sa stii ca exact cum povestesti s-a comportat si cu nasa mea si nici ea nu i-a dat f mult.
Imi intaresti convingerea ca e un dr bun desi azi cineva l-a vorbit de rau.

Edit 500 de euro la nastere naturala???Tipa nu se informase deloc de tarife sau atat i-a cerut dr???
Diana

mamica fericita de ANDREI TUDOR

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ank83 spune:

Mai povesti am auzit si eu multeee de el inainte de a ajunge la el... dar pacat de cei care vorbesc asa... pt mine ramane un om extraordinar
Mai nu mai stiu daca ia zis medicul ..nu vreau sa fac acuzatii ... se vedea pe ei ca aveau foarte multi banii...Atata tot stiu ca nascuse cu Olariu cel mare.. Si faza e ca tipa nu statea in oras si cand ajunsese la spital au si urcato pe masa de nasteri ca era dilatata maxim ..deci nici macar nu a muncit medicul prea mult ..


Ank Raul 17.10.2007 si Cecilia 11.12.2008
Poze pitici

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ank83 spune:

Stii ce mi-a placut iar mult la Grigoras... cum stateam la povestii in timpul ecografului... era asa deschis si vorbeam cu el vrute si nevrute.. experienta care nu am avuto cu prima doctorita

Ank Raul 17.10.2007 si Cecilia 11.12.2008
Poze pitici

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dyanira spune:

Persoana care mi-a vorbit azi de el urmeaza sa nasca peste 2 luni si mi-a spus ca i-a spus deja Grigoras ca nu vine la nastere decat daca merita adica daca ii da cat trebuie.
Eu nu cred in ruptul capului asa ceva de aia te-am intrebat si pe tine de el.Nasa mea e pacienta lui de 10 ani am fost si eu la el de mai multe ori si nu pot sa cred asa ceva.
Mie mi-a lasat impresia unui dr f priceput si care nu s-ar injosi sa spuna asa ceva.

Diana

mamica fericita de ANDREI TUDOR

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ank83 spune:

Ma duc la somn ca pitigoii mei ,iar se trezesc dimineata si trag de mine... fiica-mea atata insista sa ma trezesc si daca nu o fac imi baga degetele in nas si ma trage de pleopaeee ...Sunt o mama chinuitaaa

Ank Raul 17.10.2007 si Cecilia 11.12.2008
Poze pitici

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ank83 spune:

Nici eu nu prea as crede asa ceva.. mie nu mi-a pomenit de nici o suma inainte si plus ca au fost consultatii in ultima luna de nastere cand nu mi-a luat bani.. Si eu nu am fost pacienta lui de ani de zile am aterizat la el prin sapt 21.. dupa experienta simedrea ... A si banii i-a primit a doua zi dupa nastere si in timpul travaliului sa purtat impecabil .. Si la mine exista pericolul sa nu fie la nastere... dar ma lasase lui murariu daca se intampla asta.. dar nu a pomenit niciodata de bani

Ank Raul 17.10.2007 si Cecilia 11.12.2008
Poze pitici

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Fancy spune:

Neatza.
Ank, ce mai spaima atunci cu simedrea, imi aduc aminte:)...doamne, doamne...

am fost ieri la Yoyo dar parca mai mult imi place Noni.....e diferit de Noni ca are 2 sali, una cu jocuri si dracii din alea sa te dai in ele (cu fise), carusel etc....si una cu o ""dracie"" mare care are tot felul de chestii in ea (tunel de plasa, suport de sarit, tobogan cu mingi etc), nu sunt casute sin alea s aintre copilasii prin ele....mi se pare mai divers la Noni.....dar e doar o parere:).....mi-a placut, a fost fain, ma mai duc dar parca la Noni e mai cochet:)....Pozele de la Yoyo de pe net m-au impresionat mai mult decta realitatea....o sa incerc sa pun cateva poze facute ieri daca am timp....

fetele, voi mai dati Vigantol la bebei peste 18 luni? ca mie mi-a zis ca nu mai are nevoie...dar i l-as mai da in lunile cu R .....

noi azi plecam la Brad la socri...so, wee fain sa aveti!

Lucia & Iulia, 31.07.2008
Pozici: http://community.webshots.com/user/luciaiulia

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bb_yasmi spune:

buna dimi

doamneeee ce ningeeee afara!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

fancy eu nu i-am mai dat de la 10 luni de cand i s a inchis fontanele de tot.




happy mom & ladybird Iasmina Alissa 2+

astept vara...caldura...concediu...piscina...soare..eheeeeee

Mergi la inceput