Burtici cu flori de liliac de mai-iunie 2010 (44)

Raspunsuri - Pagina 5

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns n_a_n_a spune:

si somn usor la burtici!

Nana 27+ cuiubirici dulce, Adelina Ioana

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cris_09 spune:

Citat:
citat din mesajul lui n_a_n_a

si somn usor la burtici!

Nana 27+ cuiubirici dulce, Adelina Ioana
Noapte bunaMa bag si eu la

poze
Cristina cu Seby 29+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns discordia spune:

Noapte buna burtici si sa aveti un weekend placut

mamica de fetita si 27s+ cu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dunemaire spune:

Pe maine, sa aveti somn linistit si vise placute .

Andrea, mama de Timea Christiane (6 ani 1/2) si o de 26+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns taty_ana spune:

remy sunt in bucuresti internata....daca eram in galati bebe nu mai era acum...vin cu randul in fiecare saptamana cand sotul,cand mama pt ca eu ma dau jos din pat doar la toaleta in rest cineva tb sa-mi dea de mancare....e greu si pt mine dar chinui si pe altii
azi am facut prima injectie pt maturarea plamanilor la bebe in caz de Doamne fereste si ma bucur ca a fost o zi fara evenimente si sunt mai optimista
....fetelor barbate-miu vrea sa=i mai puna un nume la bebe .....pe langa Emma Antonia vrea si Gloria ca va lupta si va iesi glorioasa...radeam cu el ca n-o sa-i incapa numele in buletin

aaaa si am o noua colega de camera care sforaie de rupe(nu-i gravida)..asa ca sotul mi-a adus pe langa casti de ascultat muzica in caz de n-are efect o pereche de dopuri de motociclisti...sper sa ma odihnesc

eu va citesc aproape in fiecare zi insa mi-e greu sa scriu c-o mana,cealalta e cu perfuzie si stau si cu fundul in sus si capul in jos sa nu apese bebe pe col....dar va urmaresca si va multumesc la toate fetele pt incurajari

burticile

26+




Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Madamar spune:

Citat:
citat din mesajul lui cris_09

Citat:
citat din mesajul lui olivia_popa

hahhaa...ce m-am mai distrat...mi-ati si inchis capitolul in nas,norocul meu ca v-am gasit

mai fetelor,mi-am fcaut si eu cumparaturi pt bebeloi,voi cam ce cumparati pt nou nascut,ca eu am cumparat 0-3 luni mai mult. pun mai incolo linkurile la produse.normal ca le-am luat de pe luana...si la fete au frumoasa,dar ce salaopete am gasit la baieti...cred ca ma abisnuiesc cu idea de baiat


m-a sunat socrela sa imi zica sa nu mai beau cafea sa nu agit copilul

20+
Eu nu am cumparat nimic..dar am primit o gramada:suzete,biberon,termos,forfecute de unghii,termometre,clopotei cantatori,un dress,o bluzita,multe sepcute,halat de baie..si....siiii:o pereche de pantalonasi de marimea buzunarului pantalonului meu!!!Sunt asa de scumpiToata ziua m-as uita la ei!!!

poze
Cristina cu Seby 29+



Fericitooo! NU te mai lauda ca ne faci si pe noi sa fim invidioase;)! Sa le tina DD obiceiul tuturor celor ce, cu harnicie iti fac micutze cadouri!

Mary 26+ cu minune de

evolutia lui bebe

„Mama este singura fiinta capabila sa-si imparta iubirea între cei zece copii ai ei si totusi sa i-o dea fiecaruia întreaga”

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Madamar spune:

Citat:
citat din mesajul lui taty_ana

remy sunt in bucuresti internata....daca eram in galati bebe nu mai era acum...vin cu randul in fiecare saptamana cand sotul,cand mama pt ca eu ma dau jos din pat doar la toaleta in rest cineva tb sa-mi dea de mancare....e greu si pt mine dar chinui si pe altii
azi am facut prima injectie pt maturarea plamanilor la bebe in caz de Doamne fereste si ma bucur ca a fost o zi fara evenimente si sunt mai optimista
....fetelor barbate-miu vrea sa=i mai puna un nume la bebe .....pe langa Emma Antonia vrea si Gloria ca va lupta si va iesi glorioasa...radeam cu el ca n-o sa-i incapa numele in buletin

aaaa si am o noua colega de camera care sforaie de rupe(nu-i gravida)..asa ca sotul mi-a adus pe langa casti de ascultat muzica in caz de n-are efect o pereche de dopuri de motociclisti...sper sa ma odihnesc

eu va citesc aproape in fiecare zi insa mi-e greu sa scriu c-o mana,cealalta e cu perfuzie si stau si cu fundul in sus si capul in jos sa nu apese bebe pe col....dar va urmaresca si va multumesc la toate fetele pt incurajari

burticile

26+







Sa ai grija de tine si sa ai un somn mai linistit ca pina acum! Stiu cit de greu de suportat este sforaitul! Sanatate si pupici taty_ana

Mary 26+ cu minune de

evolutia lui bebe

„Mama este singura fiinta capabila sa-si imparta iubirea între cei zece copii ai ei si totusi sa i-o dea fiecaruia întreaga”

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aleesicoo spune:

tatyana imi pare tare rauuuuu
la ce spital esti internata?
o sa ii zic printesei mele sa vb cu printesa ta sa stea cumintitca
am vb azi cu dr.legat de durerea la pasa si mi a zis ca arata ff bine colul k e inkis si ca topaie pe el ca asa vrea ea...
eu am fost si joi la dr. si i am zis si mi a zis de atunci sa stau lin
sanatate multa

asa creste bebicu
ale cu printesa Karina Florentina in 24 sapt
maTie Doamne sa am un copilas sanatos si cuminte

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aleesicoo spune:

nu imi este rusine sa va spun ca este vb despre mama mea , pt ca sunteti a doua fam a mea, iar noi(fam mea)nu prea stam pe roze cu baniiin fine nu vreau sa va intristez si sa va incarc memoria cu problemele mele

asa creste bebicu
ale cu printesa Karina Florentina in 24 sapt
maTie Doamne sa am un copilas sanatos si cuminte

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mamanati spune:

Oooooooo, fetelor ajungem sa scriem cate un capitol pe zi!
Eu abia acum am reusit sa intru pe net, dar inca nu am citit nimic. Sriu acest mesaj ca sa nu avem absenta pe ziua de azi si sa va spunem ca suntem binisor, daca nu i-au in calcul ca ma mai doare burtica, doar noaptea.
si sa aveti un weekend frumos.

www.dropshots.com/mamanati" target="_blank">POZE
Nati, mami de minunea Camelia-Nicole si 23+

Mergi la inceput