BRAVO LALITICA!! Pufu ian-feb 2010 (132)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns cristies spune:

Citat:
citat din mesajul lui claudetz

Am scris si dimineata dar vad ca nu a aparut. Am nascut ieri asa cum era programat. Sara Ioana, 3700 gr, apgar 10.

39+





Sa va traiasca si sa va bucurati de ea!!!!



Sa vina lapticul repede!!!






Cristina, de gargaritz Alexis.

Povestea zilei de 6.01.2010

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cristies spune:

Mariucasara, ai fost mortala cu lanterna breloc. Eu am la patut o lampa de birou al carui bec se aprinde treptat. E orientata in sus, astfel ca foarte putina lumina ajunge la bebe dar eu ma mai uit din cand in cand la el... (cred ca mi-e dor sau ceva)

Cristina, de gargaritz Alexis.

Povestea zilei de 6.01.2010

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns xela_07 spune:

alexutzza - f simpatic bebe Yannis

oani - uite un articol de pe site-ul recomandat de cris.dogoral reclama ilegala - considera acesta un avertismentcms/front_content.php?idcat=4&idart=111.

lorex - nu mai asculta povesti horror. Adica ce vrei tu daca nu ai probleme, ti le creezi singura? Eu l-am intrebat pe anestezist in sala daca tb sa nu misc capul si mi-a zis ca pot sa-l misc linistita si in timpul operatiei si dupa fara probleme. Asa am facut si nu am avut nici cel mai mic disconfort. si nu te mai gandi ca ce auzi ti se poate intampla si tie.

Xela, mamica de Andreea (11.08.2007) si Cristian (30.01.2010)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mamidepuiuti spune:



FELICITARI,CLAUDETZ!

FELICITARI,RLC_SANDOR!



BINE ATI VENIT PE LUME,BEBELUSHILOR!



cornelia,mami de Radu Andrei(30.07.2000) si Alexander Gabriel
www.flickr.com/photos/43575800@N02/" target="_blank">poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cristies spune:

Lorex, eu cu copilul dupa mine all over am alt pitic pe creier.

Am auzit atatea cazuri cand au papat chiar lapte de la mami cu biberonul si apoi au inceput sa faca nazuri la san... Nu vreau sa intru din odiseea sarcinii in odiseea pompei de muls sub nicio forma.
Pentru ca dupa urmeaza odiseea laptelui praf... (si sunt si foarte egoista... vreau sa-l tin in brate cand papa ca e asa de fericit...)

Gargaritzul are momente cand e foarte interesat de orice decat de san si atunci mulg putin si-i dau pe buze. Stii cum il savureaza? Zici ca n-a mai papat ever. Si cand ia sanul cateva secunde nu trage... asteapta sa-i pice...

D-aia ma gandesc ca daca e nevoie sa ramana cineva cu el poate sa-i dea cu lingurita o masa-doua, dar o saptamana nu cred ca are nimeni atata rabdare...


Cristina, de gargaritz Alexis.

Povestea zilei de 6.01.2010

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cristies spune:

Si pentru toate mamicile carora nu le dorm copii:



Sa-mi spuneti daca le-a placut!
Cristina, de gargaritz Alexis.

Povestea zilei de 6.01.2010

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mamidepuiuti spune:

Citat:
citat din mesajul lui cristies

Si pentru toate mamicile carora nu le dorm copii:



Sa-mi spuneti daca le-a placut!
Cristina, de gargaritz Alexis.

Povestea zilei de 6.01.2010


sar'na,cristies!superb!





cornelia,mami de Radu Andrei(30.07.2000) si Alexander Gabriel
www.flickr.com/photos/43575800@N02/" target="_blank">poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mamidepuiuti spune:

cum a fost azi la plimbare?
alex a dormit 2 ore afara si de o ora jumate doarme in casa ... e rupt... parca ar fi fost la sapa...

cornelia,mami de Radu Andrei(30.07.2000) si Alexander Gabriel
www.flickr.com/photos/43575800@N02/" target="_blank">poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alexutzzza spune:

Citat:
citat din mesajul lui cristies

Citat:
citat din mesajul lui alexutzzza

Azi cat statea treaz in pat am incercat sa ma joc cu el cat am putut si cat si cum am stiut si i-am mai facut si niste poze aa si l-am scos si in geam la soare si ae curat ca inca nu ies cu el singura ca mie frica sa car si bebe si alte cosuri si accesorii ca mai am un pic si fac luna de la cezariana.

poze cu bebe Yannis cel treaz: http://family.webshots.com/album/576660140ZgaNYd?start=24

de Yannis


Ce frumusel e . Tu vrei sa te joci cu el sau sa se joace singur? Ca jucarii sa se joace singur nu sunt, dar sa te joci tu cu el sunt toate zornaitoarele alea de plastic. Uite una: aici .

La inceput nu le ia constient, are tot instinctul ala de agatare, dar apoi se joaca cu ea si cand se plictiseste o lasa (la inceput o tinea in mana non-stop, pana i-o luam cu forta). Atentie insa ca-si da in cap cu ele si incepe sa planga.
Noi am mai primit si niste jucarii pe un elastic pe care daca i le tin in fata le loveste si se dau peste cap. O perioada il distreaza, dupa care incepe sa planga.

Eu nu-l las deloc singur treaz in patut pentru ca se taraste pe spate (nu stiu daca intelegeti... efectiv se impinge in picioare si avanseaza in sus sau lateral (in jos nu merge)) sa ajunga la diverse chestii care ii atrag atentia si cand ajunge la marginea patutului (sau la obiectul pe care nu-l poate atinge) incepe sa planga.

Cristina, de gargaritz Alexis.

Povestea zilei de 6.01.2010


gargaritzu' tau e fenomenal!

poza o stiam cu prima jucarie, zornaitoare de apucat...deci d alea clasoce , mie mi se par tari si miera frica ca isi da cu ele in cap...
....al meu inca nu se deplaseaza, cum il pun asa sta, dar vin vremurile alea si la noi! avem numa 26 d zile noi... eu i-am luat asta: http://www.elc.co.uk/toy/blossom-farm-pogo-puppys-piano/
sa i-l apas eu intr-o prima faza mi se pare super, chiar s euita la ea, dar inca nu am scoso din cutie i-am aratato asa in cutie si a reactionat f bine, are o clapita care nu merge si treb s mergem inapoi la mothercare sa il schimbam cu unu functional si il astept pe tati maine sa ne duca sa facem mutarea....

o sa incerc si zornaitoare

de Yannis

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mamidepuiuti spune:

danyelanaaaaaa ... pe unde esti?
ce mai face arthur?

cornelia,mami de Radu Andrei(30.07.2000) si Alexander Gabriel
www.flickr.com/photos/43575800@N02/" target="_blank">poze

Mergi la inceput