*LMA Ghiocei de martie - aprilie 2006 (67)*

Raspunsuri - Pagina 4

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns alinaalex spune:

wow, MIHA, ce bine-ti sta cu noua frizura!

TANIA, cu multa placere, fa intai fetita si-ti trimit hainita!
v-am vizionat pozele, ce mare s-a facut Bia si frumoaasa foc, ce par frumos are si cum pozeaza ea ca un fotomodel

STEFANNA, ma ia cu emotii cand iti vad semnatura...
inca putin, ca vine bambi, Doamne ajuta sa ajunga cu bine!
las ca si Marc are zile proaste, in care nu mananca mai nimica, da' io nu ma agit

Alina, mami de Marc (28.03.2006) si Roberta (21.12.2009)



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Stefanna spune:

RUDYLA MULTI ANIpuisorul unei mamici minunate.Delia felicitari, si iti doresc mult o casa plina de copii, pt ca la felul in care ii iubesti, sigur vor fi fericiti.Vreau si eu sa imi iubesc baiatul asa cum il iubesti tu pe al tau.
La Iasi azi dim conditii de ceata, decolarea s-a amanat.Nu stiu nici acum de au decolat sau nu, am sunat la aeroport la Iasi si nu raspund, am sa mai sun si acasa, caci in caz de s-a amanat zborul pe maine, se duc acasa....ma gandesc ca nu or sta in aeroport o noapte intreaga.Va tin la curent, si Doamne ajuta sa le fie bine si sa fie ocrotiti.
Alina...sa vezi ce emotii te-or apuca cand ai sa vezi 40.
Multumesc fetelor ca imi sinteti alaturi, ma ajuta asa de mult sa va stiu langa mine.Va imbratisez cu mare drag.

Stefanna mami de si 39+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Irina71 spune:

LA MULTI ANI, RUDY !!
SA FII SANATOS, CUMINTE SI NOROCOS TOATA VIATA !
Delia, cum ati sarbatorit ? Vrem poze !

Tania, ce par ondulat are Bia ta ! Mi se pare ca aduce putin in unele poze cu Maia lui adar. (chiar, oare ce mai fac fetele din Sibiu ?)

Andreea si Aida, am vizionat cu mult drag pozele cu printesele voastre, mici si mari. Sa va traiasca (f.f. mult !) si sa va bucurati de ele !

Miha, sa-ti fie de bine frizura !

Alina, aaaaaaaaa .... pai voi sunteti catolici ? Si eu care ma dadeam de ceasul mortii ca de ce faci botezul in februarie, pe frigul ala cumplit ? Ce, vrei sa raceasca fata ? Pe urma, cand am vazut pozele, am constatat ca preotul i-a turnat doar putina apa calda pe cap .... si gata botezul ! Pai sa vezi la noi la ortodocsi ..... frig in biserica .... dezbraci pe bebe de tot .... il ia preotul si-l scufunda de 3 ori in cazanul cu apa (cu tot corpul !)... pe urma il ia nasa intr-un prosop si-l intinde pe o masa ... si incepe sa-l imbrace cu hainute ... treaba care merge cam incet daca nasa nu a mai imbracat bebei de mult ...pe urma iar il ia preotul si-l inchina la toate icoanele din biserica ..... eu stiu multi copilasi care au racit dupa botez !!
Tu ai avut o freza super, iar Roberta e o dulcica !

Stefanna, tine-ne la curent in fiecare zi, OK ?


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Qamar spune:

LA MULTI ANI, RUDY!!!


MARI, felicitari & sarcina usora/bb sanatos mi-e dor de voi!!!


STEFANNA, hai ca mai e putin si iti vezi puiul nastere usoara si fara probleme



Your heart is my piñata..

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aida_o spune:

La Multi Ani, Rudy!

Stefanna,
aoleu, tare putin mai e! dupa cum povestesti, ne asteptam curind la vesti despre bebe :)

Mari, felicitari!

Andreea,
nu iti face griji, eu te-nteleg perfect, cum e cu timpul alocat scrisului. serios-serios.

Si apropos de scris, mie mi-e mai usor sa va scriu direct din contul bebelusilor - ma uit la poze cu puii vostri, si apoi dau reply. Ca aici, pe forum, efectiv uit cui trebuia sa-i zic ca i-am vazut pozele (deh, sunt ametita de cap :)))

Tania,
Sophia are nopti cind doarme de la 10-11 pina pe la 8 dimineata, si nopti cind se trezeste la 4-5-6. Depinde mult de pozitia in care e - in special cind e pe burta si nu reuseste sa revina pe spate. Ieri a spus prima data "ma-ma" si "ba-ba" :) (Nu stiu daca sa-mi insusesc ambele apelative, haha!)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Catrinel_17 spune:

Hallo, scuze ca am disparut ca magaru-n ceata. Nici nu stiu ce sa zic despre noi… Io-s racita, lui oana ii curge nasul. Acusi e ziua ei. Ma pregatesc deja #61514; O sa ii iau un mini scooter de ziua, ei, ca tot imprumuta de la altii in parc.

Am fost si la denstist, i-a curatat dintii cu peria cu pasta, i-a dat cu fluor pe dinti, si oana a stat cuminte, a deschis gura, s-a clatit si s-a sters pe gura cu servetel… A acceptat sa NU stea la mine in brate. Am fost impresionata. Doctoritza i-a aratat la inceput sculele, a lasat-o sa apese pe butoane… A fost super OK.

Poate facem martzisoare luni… si dam pe aici pe la prieteni.

STEFANNA, mai un pic! Ma gandesc la tine!

ANDREEA, ai mai pus ceva poze? Oana nu are bulanase, are 2 betzisoare! Seamana pe mine si tati #61514;

ALINAALEX, vreau si eu sa vad pozele. Unde le-ai pus?

DELIA, ce frumos ai scris. La multi ani Rudy si multe bucurii in viata!!!!!!!!!!!!!!!

MARI, felicitari, sarcina usoara!!!!


Ah, da, am fost si la controlul de 4 ani. Asistenta a pus-o sa stea intr-un picior, sa numere, sa numeasca obiecte, sa faca un lant din agrafe de birou, i-a testat vederea, a cantarit-o… sa zic? Mda, are numai 14 kile. Si 101 cm.
E pe curba de subtirei, dar constant acolo, asa ca, ce sa mai zic. Apoi a venit doctoritza care a spus ca asistenta i-a zis ca “e perfecta” (asa ca nu-mi mai pasa de cele NUMAI 14 kg), a admirat-o ca vorbeste perfect 2 limbi. Eu insist in disperare cu romana, turui si ii citesc in romaneste de fac febra musculara la limba. Dar s-a prins de ea. Totusi evident ca vorbeste mai bine germana.

E vesela, bine dospusa mai tot timpul. Sigur ca are si faze cu tzipete si aruncat de lucruri. I-am spus ca daca isi arunca lucrurile inseamna ca nu ii trebuie si am sa le arunc la gunoi. Si daca e nervoasa, o las in camera ei pana se potoleste, mna duc si imi vad de treaba, si daca vede ca nu e bagata in seama, se linisteste. De cele mai multe ori am rabdare, dar cateodata imi vine sa explodez. Si e ciudat, e nervoasa tocmai cand am eu PMS. Sau poate ii transmit eu starea idioata respectiva, nu stiu. #61514;


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alinaalex spune:

Azi am facut vaccinul de 2 luni, cu putin plans dar chiar putin...si dupa aia am mers la cumparaturi si la plimbare, cu 4 ore de somnel beton
na, am scapat si de asta.

CATRINEL, ma bucur ca ai scris ca n-aveam vesti cam demultisor de la voi...ce cuminte e Oana! de fapt ea tot timpul a fost asa.
pozele sunt in contul comun.

IRINA, da, la catolici e totul mult mai simplist si fara mare tam-tam. Nici macar lumanare de botez nu trebuie sa cumpere nasii, ca se primeste una din partea bisericii, iar copilul botezat primeste o lumanarica si o bluzita sfintite (am pus si poza cu cele pe care le-a primit Roberta). Eu sunt ortodoxa, tati e catolic, dar am facut la catolici cununia si am ales sa botezam copiii tot acolo. Dar mai nou am vazut ca nici la ortodocsi nu se mai imbaiaza obligatoriu bebeii in cristelnita, cand e frig ma refer, am fost la doua-trei botezuri iarna trecuta si la nici unul nu i-a dezbracat dacat f. putin si nu i-a bagat in apa.
In ziua botezului a fost viscol, intai a plouat, apoi a nins de nu vedeai 2 m in fata si totusi a venit multa lume si la biserica, iar la petrecere sala a fost plina. A, cica vreme ploioasa inseamna bogatie

Alina, mami de Marc (28.03.2006) si Roberta (21.12.2009)



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Stefanna spune:

Vin cu vesti.Am fost azi la doctor.De unde ma plang ca il scap pe bebe, s-a dovedit ca am colul luuuuuuuuuuuuung si inchis, si doctorita e sigura ca pana la sfarsitul sapt viitore bebe nu da semne de venit pe lume.Insa eu sint in culmea oboselii, nu pot sa stau in picioare ca ametesc,daca-s culcata ma doare pe nu stiu unde, si asa s-a hotarat sa mi se induca nasterea luni pe 1 martie, pt ca ea este on call in aceea zi.As mai avea varinata sa astept pana sambata 6 martie, dar nu mai pot.Asa ca daca nu apar urgente reale luni, care sa imi locul la nascut ne vedem cu bebe luni.
Cristi a plecat dupa ai mei.Abia astept sa ajunga.E asa o vreme de aiurea, zapada, flescaiala, autostrazi inchise.Sper sa ajunga Cristi in timp.
Catrinel, Noe,Tania, multumim de gandurile bune.Pe toate va imbratisez si pe loc repaus, pana luni sa nu aveti emotii.

Stefanna mami de si 39+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns tania2 spune:

Stefana, deja am emotii! Tinem pumnii si respiram cu tine luni!
Ce bine ca au ajuns ai tai, la fix!
Pupici


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alinaalex spune:

STEFANA, cred ca a ajuns bambi deja...
no, tot am emotii, abia astept sa vii luni cu vestea cea mare! Doamne ajuta!
ce zi faina de nastere, 1 martie!

Alina, mami de Marc (28.03.2006) si Roberta (21.12.2009)



Mergi la inceput