*LMA Ghiocei de martie - aprilie 2006 (67)*

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns mihaser spune:

Neata!

Aseara am fost la party! Cri a fost foarte happy ca a baut sampanie Disney.
Din martie duc bubulina la gradi...sapt asta tre sa-i fac un copro si un exudat ptr dosar si sa-i cumpar rucsac...Nu stiu cum o sa fie...daca o duc pana la 12 initial...doamna asa ne-a recomnadat...Mai vedem!
Si la ei la gradi fac excursii la zoo, si o gramada de activitati frumoase exact ca pe vremea noastra...Imi place ca sunt asa demodati ptr ca ghiocelul meu e innebunit dupa povesti si nu stie ce e ala joc pe calculator. Fac tot felul de lectii dimineata asa ca nici nu-l mai pun acasa...ii las program de voi...si se uita la dvd-uri cu desene, coloreaza, picteaza, lipeste autocolante...ii place alfabetul...cifrele nu prea

Mari felicitari! Sarcina usoara si sa fie surioara asa cum dosreste printesa!

Stefanna ce fain ca esti in concediu! Asteptam si pe bambi si pe bebe!

alina felicitari!...eu credeam ca in weekendul asta aveti botezul...abia astept sa vad pozele! mi-ar fi placut sa-ti fac o surpriza si sa apar si eu la biserica...dar uite ca nu am reusit, desi mi-e dor de voi! Poate la urmatorul botez!

delia cred ca sunteti in febra pregatirilor...abia astept sa vad poze de la party...noi ne tot gandim ce tort sa mai facem...cadoul va fi patine cu rotile...macar o pb e rezolvata!

Catrinelu`, Ciuf, catrinutza, serj, andreea ce mai faceti?

Va pup!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Delia21 spune:

Mihaela,miercuri o sa-i duc un tort la gradinita....sa-i cante copiii La multi ani....si joi de ziua lui,de dimineata....plecam la Disney pentru 4 zile,duminica seara vreau sa fiu inapoi acasa.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns carmenpit77 spune:

Sarcina usoara pentru noile noastre gravidute. Sa faceti copii frumosi si sanatosi asa cum sunt si ghioceii nostrii.
Delia distratia maxima la D sa ne povestesti si noua cum a fost.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alinaalex spune:

MARI, felicitari si o sarcina cat mai usoara, fara peripetii!

DELIA, ce fain , mergeti la Disney! Distractie placuta!

STEFANNA, ma bucur ca bb este inca in burtica. Hai ca putin a mai ramas!

MIHA,
am pus poze de la botez in contul comun.

Alina, mami de Marc (28.03.2006) si Roberta (21.12.2009)



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Delia21 spune:

Mari,FELICITARI si bebe venit la timp,sanatos si norocos!!!

Au plecat musafirii....si totul a fost la superlativ.Nu au fost incidente ....decat unul minuscul.Revin

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gabi_fer spune:

Mari...FELICITARI!!!!!!!!!!!!
Sarcina usoara si bb sanatos.
Pe 9 feb 2010 s-a nascut si nepotica mea - Denisa Rebeca...vreau si eu o fetita

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gabi_fer spune:

...Va rog frumos sa-mi trimiteti si mie contul comun...le-am uitat

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Stefanna spune:

Si io pe aici.Abia ma misc.Mai ALINA, oare cum aveai tu nergie spre sfarsit?Eu azi am fcaut o ciorba si curat intr-o camaruta, ca nu o pot numi camera, asa mica este.Si chestiile astea s-au intamplat cu lungi pauze in care am stat intinsa.Imi aduc aminte ca pe vremea cand aveai 16 sapt si ti se vedea burticuta asa frumusica te invidiam.Acum cand abia suflu ii multumesc Lui Dumnezeu ca nu a trebuit sa car asa rotunjime de pe la 16 sapt.
Bianca, azi cand s-a trezit avea ochii lipiti...conjunctivita.Si cum aici nu poti sa cumperi antibiotic fara de reteta l-am trimis pe al meu sot la medic sa ii dea reteta de colir cu antibiotic.Medicul nostru de fam e sarb si are incredere in scoala facuta de mine, asa ca i-a scris lui cristi reteta dupa hartiuta pe care i-o dadusem de acasa.Am zis saru-mana ca nu mi-a mai carat copila prin sali de asteptare cu mucosi si tusitori.
In alta ordine de idei, Bianca nu mai mananca nimic.Parca nici nu e copilul meu.Nimic nu-i mai place.|Azi a mancat dim un ou ochi, un mar, cateva bobite de strugure, si acum la ora 7 pm a mancat niste migdale.Si a baut apa.In rest nimic.Si nu am nici o cale sa pacalesc/fortez sa manance.Sper ca mama sa gaseasca vreo metoda miraculoasa....deja bulanasele au disparut, si burtica, si eu le inteleg pe sarmanele fete care au luptat cu ast 'viciu" din frageda pruncie a ghioceilor.
Nu mai pot sa stau in fund, ma duc sa ma intind.... ma rog sa nu nasc noaptea asta ca nu am barbat acasa.A plecat la casa noastra( vreo 3 ore si ceva distanta) unde l-au prins zapezile si nu se poate intoarce seara asta.Iar aici unde sint eu, a fost o zi de primavara adevarata.
Aaaaaaaaaa, am admirat fetele iubite ale Andreei si pe ingerasul de Roberta al Alinei.Alina , ai aratat f bine la botezul micutei.Ce mare il vad pe Marc in comparatie cu gaza... probabil acelasi sentiment il voi avea cand Bianca si Pampi vor sta prima data de "vorba'.

V-am pupat.

Stefanna mami de si 38+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ANDREEA GEORGIANA spune:

La multi ani, Markus, Tudor Bogdan si Traian! Sa fiti sanatosi si veseli si sa aveti o viata minunata!


Si poate le convingeti pe mamicile voastre sa mai dea un semn de viata...

Mari, ce surpriza placuta! Sau... ce surprize! Nu doar ca ai aparut dar ai facut-o si intr-un mod aparte Sa-ti dea D-zeu o sarcina fara probleme si un bb sanatos, pe gustul Teodorei!
Mai spune-ne despre Teo cate ceva.

Gabi_fer sa va traiasca nepotica si sa aiba noroc. Sa stii ca este timpul sa faci si o fetita, mai ales ca nu e greu deloc. Doar ca pentru fete ai nevoie de o tehnica speciala

Mihaser, nu-mi vine sa cred ca Eliana a ajuns ...la varsta gradinitei! Doamne, cum trece timpul! Cand mai vii in Buc?

Stefanna, care e situatia la voi? Sa stii ca si d-ra T. are zile cand mananca mai nimic, alune, fistic, o prajiturica Kinder (cu lapte, asta fiind singurul "dulce" agreat). Eu nici nu mai pun la suflet, stiind bine ca asta e copilul :ori mananca intr-una ori nu mananca nimic. Si, incredibil, de ceva vreme avem si noi bulanase Ce n-as da si eu sa o vad cu boabe de strugure in manuta sau cu orice alt fruct...
Si ei i-a curs ochisorul acum vreo 10 zile dar nu cred ca a fost conjunctivita totusi, avand in vedere ca i-am pus picaturi doar de vreo 6 ori si i-a trecut. Mainile murdare, bata-le vina!
Astept vesti bune!


Delia, prin ce peripetii a trecut mama ta! Si tu... Bine ca ai vazut-o teafara si...acasa la tine, cu Rudy . Probabil ca e responsabila acum si cu partea culinara, nu-i asa? Am visat na spuneai de o burtica cu fetita si urmai sa nasti in decembrie

Revin

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ANDREEA GEORGIANA spune:

Alinaalex, ce papusa dulce ati crestinat! Sa-i fie de bine si cu mult noroc! Cred ca este topit Mark dupa ea, nu-i asa? A fost cumintica la botez? Tu ti-ai revenit la forma initiala si arati minunat!

Stefanna, Bianca ti se va parea imensa pe langa puiul mic, vei vedea. La mine socul e si mai mare, din cauza faptului ca inca ii mai pun d-rei T. pampers noaptea si vad diferenta uriasa si mai abitir.
Sa stii ca si eu m-am miscat cu usurinta pana in ziua nasterii,a fost total diferit fata de prima sarcina.Totul.

Am facut vaccinul de 2 luni si am constatat ca pitica are 5.500 si 62 de cm, exact cat avea d-ra T. ...la 3 luni. Deci asta mica are un avans de o luna. Doarme in continuare de la 21.30-22 (de fapt, ora ei de culcare coincide cu terminarea fitzelor sora-sii) pana dimineata si este cumintica. Doar ca vrea sa stea mereu intre noi, statul la orizontala nu-i prea place si s-a prins ca in brate este cel mai bine, gangureste minunat si este numai cu ochii dupa sora-sa. Ieri am articulat-o pe T. la fund si a inceput sa urle si, aproape instantaneu a inceput si pitica sa planga de durerea maimutei mari. Plangea sfasietor si m-a induiosat enorm intamplarea. Dupa ce s-au potolit, T. a pupat-o si i-a spus ca o iubeste enorm si ca nu vrea sa mai sufere pt. ea, ca ea este "prea mica sa planga si sa o doara!".
Ne pregatim de serbarea din martie "de ziua mamelor", de cateva botezuri, zile de nastere si, nu in ultimul rand, punem la punct cele mai mici detalii pentru botezul Annei. Asadar avem ceva treaba, asta adaugandu-se la treburile zilnice si la cele privind agentia (lucrez totusi de acasa). Astazi trebuie sa primim si patinele comandate si de maine mergem iar la patinaj, dupa o absenta de o saptamana cauzata de o tuse rebela care a luat insa sfarsit. Ii place foarte tare si se si uita la TV, mai ales acum, de cand a inceput Olimpiada.

Aida, incerc sa-ti scriu un e-mail de o saptamana. Poate azi reusesc sa-l trimit. fetele

Mergi la inceput