Bobocei de sept-oct 2008 (260)

Raspunsuri - Pagina 9

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns nikolici spune:

Multu fetelor pt cuvintele frumoase si scuzati-mi frustrarile, nu sunt o persoana atat de puternica cum ar trebui sa fiu.Trebuie sa lucrez putin cu psihicul meu si trebuie neaparat sa scap de insomnie!

nerantula bafta multa la eco, sa fie samburelul bine acolo in burtan!

dna nocom pai ii dau mai ii dau tarcoale butoiului, ca am innebunit in casa 2 saptamani cu copil din nou racit(am mai iesit sa dau cu lopata zapada seara asa ca sa ies totusi) , ma omoara gandurile dc nu ies, ma joc ma joc cu K si dintr-o data cad psihic cred ca nu mi se oxigeneaza creierasii bine si o iau aiurea pe campii, am devenit o frustrata si din pacate nu ma pot baza prea mult pe sot sa ma scoata la liman, ca na este si el frustrat de ale lui.Dar tot eu imi arunc colacul de salvare!
Cu cresele, nici sa vreau sa o las cu careva sa ma duc singura nu am cum, nu exista cineva-ul ala ;).
K este un copil foarte sociabil insa nu ma bazez pe asta, am avut un episod urat cu ea duminica incercand sa o las la nasii nostri cu fetitza lor de 3 ani, unde de altfel se simte foarte bine de fel si sa ma duc pana in Outlet sa-mi iau niste haine ca ies cam sleampada in societate, insa de data asta K. a facut o super criza urata de a trebuit sa ma intorc de urgentza inapoi, imi venea sa-i omor pe toti in trafic si tare m-a pus pe ganduri integerarea ei in societate.
Am sa fac cum a recomandat Miruna, cred ca o luna vom fi colege de cresa.

Yo Miss www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=813a99ff4d721e97009477" target="_blank"> Karinutza(14.10.2008)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alessia2005 spune:

Buna seara fetele....ce mai faceti?

Nerantula bafta maine..sa fie totul bine,.asteptam vesti

Mami de doua printese: ALESSIA(10.08.2005) si SERENA(28.10.2008)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns 300 spune:

Lumi, .

Nerantula, bafta la eco! .

Eu chiar simt ca sunt la capatul puterilor si sa mor daca inteleg de ce. Rreactionez necontrolat, nu stiu cum sa scap din chestia asta, mai am putin si plang. Creeam ca am avut o pasa proasta dar cand anda ma zgarie, trage de time, ma ciupe de san, imi apasa mereu pe tastatura si nu reusesc sa scriu desi mi-am depasit dealine-ul, sau vrea iarasi in brate ma apuca pandaliile.

Am facut iarasi gogosi, am iesit pe-afara (fitness impingand carutul prin ciorofleasca, vi-l recomand, frate, cred ca mi-am dublat brandul). Am facut cumparaturi de-am ramas aproape fara niciun ban din nou, am avut grija sa nu-mi mai fie foame, sete, etc... si tot asa sunt. Acum nu suport sa-i mai vad pe nciunul, sot sau Anda, le-am zis sa ma lase singura. Mi-am terminat in sfarsit treaba (inainte sa ma enervez iar). De ce ma simt asa, de ce nu reusesc sa merg mai departe, pana la urma am avut perioade mult mai solicitante in viata asta si n-am clacat asa...


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns 300 spune:


Oana, unii din noi nu suntem niciodata pregatiti pentru copii. Mie mi-ar placea mult, ma ales ca firescul meu include o tarla de copii, apoi ma razgandesc, aducandu-mi aminte ce neintelegeri a adus si asta pe care-l am, si oboseala, si frustrarea mea ca nu arat la fel ca inainte, ca am imbatranit vizibil, ca parca m-am prostit... ma fac sa ma gandesc ca parca as mai astepta putin. Cel mai important este ca nu cred ca m-as echilibra financiar daca as face acum alt copil acum, desi nus stii niciodata cum iti gestionezi posibilitatile si nu e bine sa te cramponezi (caz general) de asa ceva cand iei decizii de-astea.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alessia2005 spune:

Citat:
citat din mesajul lui nikolici

Mai ce are lumea cu mine mai, ma duc la dr pentru mine, sa-mi dea trimitere pt. niste analize si ma trezesc ca ma "cearta" ca inca alaptez la 1 an si 4 luni.
Ca vezi tu doamne, laptele nu mai e bun si ca totusi imi da o bulina rosie ca am alaptat pana acum dar ar fi cazul sa ma opresc ca na e copilul mare...
Ma rog, am plecat va dati seama cum...nu-mi sta in caracter sa ma cert pe acest subiect, dar fiecare gandeste cum vrea si aceasta dr asa gandeste COMUNIST!Prefer sa ma plang la voi



Yo Miss www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=813a99ff4d721e97009477" target="_blank"> Karinutza(14.10.2008)





Da...acum..eu stiu de la un medic nutritionist..cu acte care dovedesc..este vorba de analiza laptelui matern...intr-adevar ..laptele matern..contine tot cecea ce este necas copilului pana la varsta de 3 luni....apoi..incepe sa scada...este bine sa se opreasca alaptatul la varsta de 6 luni..dupa aceasta varsta se pare ca laptele nu mai are niciun aport caloric...

Acum...na..si eu inca alaptez..cine poate sa nu alapteze daca simte totusi ca are lapte?...Acumm...sper ca n-a fost cu banat ca am scris si eu aceasta parere..nu este a mea..repet..este a unui medic nutritionist...acum...eu stiu...eu zic totusi ca pana la 10-11 luni e ok...

Mami de doua printese: ALESSIA(10.08.2005) si SERENA(28.10.2008)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns 300 spune:

Scuze ca va spamez dar o sa uit pe urma.

Soacra mea a spus ca vrea sa vina sa stea cu Anda, dar ma gandesc ca noi vom lipsi cam mult de acasa daca ma intorc la jocul actual si mi se pare ca ii va veni greu dupa o vreme sa stea numai cu copilul. Si de asta dar si fiindca as vrea sa vada copii intr-un cadru mai organizat, as da-o si eu la cresa de stat pe Anda, urmand sa o tina doar 3-4 ore pe zi. Mi s epare un compromis bun si, daca ii prieste, uneori sau mereu o putem lasa si mai mult. Mizez pe soacra mea sa isi dea seama care e atmosfera acolo dupa ce ma intorc in campul mamii ei de munci.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alessia2005 spune:

Cat despre copii...eu..da..m-am simtit intotdeauna pregatita sa am copii..de-asta am si renuntat la alte lucruri..ptr a avea un copil...insa...adevarul este..ca nu m-am gandit niciodata daca Alessia ar fi vrut inca un fratior/ surioara...dupa ce-am ramas gravi..am pregatit-o..ii faceam cadouri..spuneam ca sunt de la bebe din burtica..orice-i luam bebeluilui...spuneam ei..ca sunt cadou de la ea ptr bebe...

Mami de doua printese: ALESSIA(10.08.2005) si SERENA(28.10.2008)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alessia2005 spune:

Nikolici..cine stie..ce-o fi avut si Karinutza....daca ea este de obicei sociabila..poate era si ea atunci intr-o pasa proasta...mititica...Eu..chiar si cand ies pana jos la magazin..ii spun Serenei ca plec pana la magazin..si ca apoi ma intorc...o pup si ple...sa stiti ca numai plange..ma asteapta cumintica langa usa...insa..daca plec si nu-i spun nimic...doamne..se pune pe urlat..de vin pompierii..nu alta...

Mami de doua printese: ALESSIA(10.08.2005) si SERENA(28.10.2008)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alessia2005 spune:

Fetele..eu de obicei..cand ma simt asa stresata..deprimata..bine..ma duc imediat la salon..plec..nu stau eu..ma duc imi fac menechiura, pedichiura..chestii...insa...sa stiti ca mie foarte bine mi-a facut Magne B6...sa stiti ca afost extraordinar...cand va simtiti deprimate, fara puteri, stresate...un MAGNE B6..rezolva problema..sau..cel putin ...asa s-a intamplat la mine...

Mami de doua printese: ALESSIA(10.08.2005) si SERENA(28.10.2008)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alessia2005 spune:

Onoapte cat mai linistita sa aveti fetele! Noapte buna!..sa auzim numai de bine!

Mami de doua printese: ALESSIA(10.08.2005) si SERENA(28.10.2008)

Mergi la inceput