Bobocei de sept-oct 2008 (260)

Raspunsuri - Pagina 13

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns andy.p spune:

Am fost afara,e superb,sper ca vine primavara..avem 12 grade si un soare.Alexia a fugit dupa ciori,s-a jucat cu pietricele,si bineinteles a plans cand am venit sus..vom manca supica si la nani.

Dya bravooo,mai aveti un pic.

Ange bine ca bea laptic Crina.. chiar daca e mai scump.

Babytza azi ce papati?

Andreutac bafta la shopping.




Laura , Alexia (14.09.2008)
Andrei(07.04.2002)

"Oamenii mari nu pricep niciodata nimic si este obositor pentru copii sa le dea intruna explicatii"
(Micul Print)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dyanira spune:

Fetelor eu cred ca Moni are nevoie de noi sa intram sa o incurajam:
http://forum.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=148785&whichpage=15

Diana

mamica fericita de ANDREI TUDOR

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Nerantula spune:

Stie cineva daca pot urmari un numar privat (de telefon)?
Mi se intampla ceva straniu ... am facut comanda de rca pe net si, la o ora dupa asta, au inceput sa curga niste telefoane cu propuneri indecente (acelasi individ, nr privat). Poate fi o coincidenta cu rca-ul, insa nu stiu cum sa il fac sa nu mai sune. Evident, refuzul nu a mers, daca am inca problema ...

Gruia, farama de steluta

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns luminita2008 spune:

va multumesc mult fetelor, sunteti extraordinare!! niko, oana, kllemi, laura, muuh, ange, nerantula, xor, nocom, ramo, ada, mii de pupici!

muuh, chiar de curand am inceput sa citesc The Continuum Concept. f faina cartea!
sar'na de incurajari.

ange, ma bucur ca-i place Crinei lapticul!

ramo, mai multa aeriseala se cere, zic eu, si vreme buna...

ada, voi cand incepeti gradinita?

oana, sunt mai bine azi, o idee. si luni merg sigur la cresa, cu hunii in dinti, am vorbit deja cu directoarea, cica am programat o intalnire.

nerantula, te astept cu vesti bune de la eco!
imi pare rau de problema, nu cred ca poti face ceva, mi s-a intamplat si mie, cu telefoane in toiul noptii, si sotului, pe el il suna cineva constant, de cateva ori pe zi, tot la 2 saptamani si nu spune niciodata nimic, nici nu inchide, doar suna si asteapta...

Luminita si voinicii Edi si Robi - 26.09.2008

"Nu te certa niciodata cu un prost. Te va aduce la nivelul lui si te va bate cu experienta!"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns baby_boy spune:

bobocime

Ce zi superba de primavara!!!
Am stat toata ziua afara ..a fost superrrrrr.
N-am apucat sa citesc di urma..recuperez si revin

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns claudinna spune:

hello!!!
chiar ca e o zi superba! sa se trezeasca Razva si iesim si noi, ca de dimineata nu ne-am invrednicit

baby_boy, Ange, am dat examenul ieri si a fost ff bine! ma bucur ca am scapat de o grija pentru 3 ani!!
pana la urma nu l-am mai luat pe Razva cu noi la Buc, ca s-au imbolnavit copiii finilor si era cam riscant, asha ca am plecat ieri de dimineata si aseara la 19 eram acasa la pui
care pui a avut nici mai mult nici mai putin de 7 dadace, initial nu a vrut sa se imbrace si a umblat fara pantaloni si fara hanorac, s-a jucat la greu cu musafirii si nu a vrut sa doarma! a adormit la 17.00 in brate la tataie, dansand, cica-i picau ochii in gura si i se clatina capul, dar nu vroia sa stea in pat!
una peste alta a fost f bine asha, ca nu l-am mai trambalat si pe el.

Nerantula, te asteptam cu vesti despre bebe din burtica!!
Lumi, bafta la intalnirea cu directoarea!!
Dya, sper ca nu s-a lovit Andrei prea tare! ce-ti mai face piciorul??
babytza, bafta multa cu lucrul! ma bucur tare ca merge treaba si sa stii ca te-am visat atunci de ziua ta, toata noaptea!! eram la tine acasa, venisem in vizita
Nushulica, e un dulce David cu calutul lui! hihihi
anamona, ce a mai zis Thea??


eu am citit mai pe sarite, scuzati!
de ceva timp nu mai pot sta la calculator decat pe bucatele ff mici, pentru ca Razvan a descoperit scrisul in word si cum ma vede cere: A, Bi, Ti!!!! adica a, b, c...daca nu-l las si inchid laptopul e jale mare, plange de zici ca-l bat rauuuuuu!

va pup si sa aveti o zi superba!!! afara din butoi!!


www.okey.ro/claudette" target="_blank">BLOG CU BASCA


mamica de Florin Razvan (14.08.2008)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns baby_boy spune:

Alessia imi pare rau ca nu ai avut un suport mai mare pentru a reusii sa alaptezi la prima fetita. eu am fost norocoasa ca am descoperit forumul dc inca cand eram insarcinata cu Radu si m-a ajutat foarte mult. Cu ajutorul fetelor am reusit sa alaptez si inca o fac.Este printre lucrurile cele mai de pret pe care am putut sa i-l ofer copilului meu.
Despre medicul acela nutritioist nu pot sa zic decat ca eu nu i-as calca pragul never ever.
Chiar am citit mai demult pe forumul de atachment parenting ca laptele matern este chiar mai consistent in al doilea an de viata al copilului..nici nu se pune prolema sa nu mai fie bun. Mie mi-se pare folclor toate prostiile astea.Chiar am fost mirata de doctora mea care e mai in varsta si care mi-a zis ca acum Unicef recomanda alptatul pana la 2 ani chiar 2 ani jumate...deci se pare ca si cei mai in varsta incep sa-si schimbe metalitatea.

Se pare ca ieri v-ati inghesuit in butoi la greu

Lumi imi pare rau ca treci printr-o perioada mai grea. Eu zic ca o sa treaca..Contribuie mult si faptul ca a fost o iarna lunga si am stat mult in casa..plus dinti care tot ies. Iar cu 2 bobocei..e muuult mai greu. Iar tu nu te plangi niciodata. Asa ca te rog..cad iti este mai greu..pune mana si scrie si mai plange-te si tu la noi.. ajuta sa te mai descarci.Esti o mamica minunata. Multi pupici
De unde ai luat The Continuum Concept ?as vrea s-o citesc si eu


Ramona, Nicole gata a venit primavara..de acum o sa fie mai bine

Neratula tinem pumnii azi la eco..Te asteptam cu vesti bune

Ange ma bucur ca ii place Crinului lapticul. Cat costa o cutie de parmalat ? Pe la noi nu am vazut .

Klemii ma bucur ca v-au placut gogosicile


uff..mie mi-a varsat Raducu cafeaua pe tastatura si acum nu mai merg unele litere..asa ca ma chinui cu on screen keyboard..maine trebuie sa-mi cumpar o tastatura




Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns 300 spune:

mda, eu eram convinsa ca am programare la 15.30 si cand sa ies din metrou vad ca in confirmare aveam 16.50. Acum dr n-a ajuns la clinica iar eu stau pe hol ca desi e soare, n-am chef sa ma plimb si nici sa colind magazinele din victoriei fara Anda.


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns babytza spune:

Laura glumesti cu ce mancam azi, nu ? Mi-a facut surpriza sa ceara de papa pentru prima oara inainte de nani ( noi mancam de obicei imediat dupa nani. Insa azi am avut musafiri cu bebelici si fiindca am incalzit un biberon exact la plecarea fetelor, el s-a dus si si-a scos lingurita ca a vazut ca incalzesc ceva la micro. Asa ca m zis sa il incercam. Si a papat tot Ca de obicei, pui cu orez si legume Sunt curioasa daca mai vrea si cand se trezeste . Si culmea ca a baut lapticul pe la 6, a papat si iaurtul cu fructe tot, s-a indopat si cu pufuleti/biscuiti/cereale si orez expandat. Ca doar erau multi copii si s-au indemnat unul pe altul

Doamne ajuta Moni sa iasa analizele bine si sa fie Dragos bine Nu se poate altfel , va fi bine !!!!!!!!! M-am gandit la ea la pranz cand stiam ca sunt la doctor si ma rog sa iasa toate investigatiile bine

Lumi nu ti-am mai scris aseara, eram putin in butoi cu crizele de nervi ale puiului.
Tu esti la dublu mamica anului Jos palaria mamico pentru cum reusesti tu sa le faci pe toate la dublu. Ti-am mai zis eu cum atunci cand imi este greu, ma gandesc la tine cum le faci tu pe toate cu doi voinici voiosi mereu pusi pe sotii. Si ma gandesc , ca daca tu poti, trebuie sa pot si eu
Nu pot decat sa imi imaginez cat iti este de greu in perioada asta cu eruptia, sau cat de dificil este cand sunt amandoi bolnaviori

Revin,ca nu am mai citit de mult....e mesajul asta deschis de la 1.30 Intre timp am mancat ,m-am spalat, coafat si astept sa se trezeasca puiul mic sa iesim putin la plimbare ca e tare frumos afara

Babytza si puiiValentina David

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns luminita2008 spune:

baby_boy, merci mult pentru cuvintele frumoase!
The Continuum Concept este in format electronic pe mailul comun. Nerantula a trimis-o de vreo luna, cred..

claudinna, ma bucur ca e fost ok la examen si mai ales ca a fost totul bine cu Razvan! auzi la el, 7 dadace... pai daca merita, nu?


Luminita si voinicii Edi si Robi - 26.09.2008

"Nu te certa niciodata cu un prost. Te va aduce la nivelul lui si te va bate cu experienta!"

Mergi la inceput