Bobocei de sept-oct 2008 (260)

Raspunsuri - Pagina 12

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns 300 spune:

Citat:
citat din mesajul lui alessia2005

Da 300 asa e...nu stiu..dar sa vezi..ca pe Humana..scrie pana la 6 ani...auzi tu..pana la 6 ani...Doamne...nici nu stii cesa auzi...na..eu am scris..nu ca as crede sau ca voi credeti in asa ceva..insa...am vrut sa vedeti..asa un punct de vedere al unui..nutritionist...iti dai seama..nutritionist..nu gluma...off...cine stie..unde-om mai ajunge...

Mami de doua printese ALESSIA (10.08.2005) si SERENA (28.10.2008)


O sa ajungem sa mancam hrana sintetica . Scuze, aseara am fugit la somn cu buburuza. Iarta-ma, sa nu crezi ca ti-am sarit in cap, imi dau seama ca am "sunat" cam vehement, era din cauza starii mele si drept sa-ti spun mi se parea cam straniu ca tu care si acum alaptezi sa fi aplecat urechea la asemenea ineptii dar, chiar de-ar fi fost asa, nu-mi permit sa judec pe nimeni, pot cel mult sa combat intr-o discutie. .

Circula zvonul ca unii medici primesc tot felul de stimulente din partea anumitor firme. Acum cateva luni, ProTV mediatizase rezultatele unui studiu care pretindea ca laptele matern e nociv, dar asta fara sa dea detalii asupra mediului in care s-a facut respectivul studiu si a persoanelor care au participat la el. Ma rog, probabil ca una din concluziile respectivului studiu putea fi ca e mai sigur ca un copil sa manance salam si cascaval dcat piept de pui pntru ca, prin procesare industriala devin sigure, pentru ca nu stii ce-a mancat un pui acum doua zile la masa de dimineata. E aceeasi "linie" de gandire, nu? Oooof... si cati apleaca urechea la asemenea afaturi.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns angelynna82 spune:

Nerantula, nu stiu daca se pune sau nu, dar si pampersul Crinei este la jumatate fata de cat era inainte cand bea lapte seara...

uofff, sper sa va puteti odihni

de Crina Alexandra www.onetruemedia.com/shared?p=6c29da1dcaea711431a9cb&skin_id=601&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank">Din boboc in CRIN
Bobocelul este o floricica

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Nerantula spune:

Oana, nici Gruia cred ca nu (prea) mai face noaptea, dar dimineata nu il schimb imediat, il mai las vreo ora, timp in care face ceva, insa de vreo 2 saptamani nu asa ca pana acum ... ma gandesc ca poate de asta si trage asa mult noaptea de tzitzi, ar fi in stare sa doarma toata noaptea cu ele in guritza ..

Gruia, farama de steluta

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns 300 spune:

In alta ordine de idei, buna dimineata duamnelor. E gata cafeaua la mine asa ca si la cele care n-au dormit si la cele care s-au odihnit mai bine noaptea asta.

Am descoperit o cauza a spleenului meu.... eram un ghem de durere. Un masaj cu diclofenc crema m-a lasat doar cu durerea de umarul stang, spatele a fost ca nou. A fost una din acele situatii exceptionale cand am analizat riscurile si beneficiile si mam optat sa ma medicamentez fara sa fiu cadru medical sau sa ascult prospectele cu acoperire legala () si sa ma iau dupa www.kellymom.com/health/meds/aap-approved-meds.html" target="_blank">lista de medicamente permis in sarcina si alaptare si s iau de bun acel L2 care sta asa verde pe langa diclofenac. Si n-am mai plans cum imi venea, m-am linistit si n-am urlat nici la familion. Sunt o dama fericita.

Aaa... azi merg la gine cu PAP-ul de la sfarsitul lui noiembrie. Cred c-o sa faca niste ochi...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Nerantula spune:

Ange, se pune, normal .. Gruia mai papa o data lapte Humana Junior Drink (e si mai scump decat Parmalatul) .. apoi incet a trecut la Milumil Junior (bine, bea cam 400ml pe saptamana, dar nu ii dau mai mult) ... desi ma gandesc sa incerc sa ii dau noaptea ..

Gruia, farama de steluta

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns 300 spune:

Citat:
citat din mesajul lui alessia2005
in prima luna a luat 800 de grame..si apoi cate 700-600...si am trecut saraca fata pe Humana...si tot asa a luat in greutate...d

Mami de doua printese ALESSIA (10.08.2005) si SERENA (28.10.2008)


Saraca fetita, chiar luase super bine in greutate! Pacat ca nu ai fost pe forum la inceputurile boboceilor, a fost o bebelina care a luat 400 de grame intr-o luna de-asta de inceput si dr. Culcer a incurajat-o pe mamica sa alapteze in continuare ca recupereaza... si a fost bine.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns angelynna82 spune:

Nerantula am vazut cat costa humana, daca ii dai si noaptea exista o posibilitate sa se intarce...sper sa nu vb prostii

Ramo pt azi la gine

in alta ordine de idei....nu mai pot tine nicio clama in par...crina mea le ia pe toate si isi pune parul meu in capul ei...plus ca ma mangaie...daca nu stau ma altoieste







de Crina Alexandra www.onetruemedia.com/shared?p=6c29da1dcaea711431a9cb&skin_id=601&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank">Din boboc in CRIN
Bobocelul este o floricica

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dyanira spune:

Neata si de la noi.
Am dormit din nou mai bine au iesit cele 2 maselute mai avem 2 si gata dantura completa.
Si eu am o stare mai buna chiar daca m-am ciondanit putin aseara cu tati ca l-a scapat pe Andrei din brate si s-a lovit putin, cred ca vremea asta e de vina la noi e soare si 9 grade.
De abia astept sa fiarba fasolica si sa o zbughim afara.

Diana

mamica fericita de ANDREI TUDOR

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andreutac spune:

Neata,
Dau si eu o cafeluta, dar servesc si una de la voi ca sunt cam tuflita. Trebuie insa sa ma revigorez ca am de umblat dupa bude, lavoare, etc.
Nocom, nu ma uita cu crema de brocoli, pls.
Dya, ati mai scapat de-o corvoada, felicitari pt. maselute.
Nerantula

Andreea, cea mai fericita mamica de Eva Maria

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dyanira spune:

Am citit putin din urma si am vazut ca sunt discutii despre bb2 si eu sunt de parerea lui Nocom ca e bine pt ei sa fie de varste apropiate ca au aceleasi preocupari si idei o diferenta ideala cred eu e 2-3 ani pt copii pt parinti e mai greu dar trece.La noi dorinta pt bb2 exista insa din motive medicale e mai greu probabil nu va mai veni...
Ange e bine ca bea Parmalat acu coaseti buzunarele lu tati ce sa faceti
Babytza si Andrei are meniul lunilor ciorba sau supa
Laura si la voi e cald ce bine.
Nerantula bafta azi la eco, tinem pumnii.Imi pare tare rau ca Gruia se tot trezeste poate ii mai ies si lui ceva dintisori uite la Andrei a fost asa vizibil cand i-au iesit acum astea 2 maselute pana acum dormea bine o trezire maxim si de vreo 2 sapt se trezea si de 10 ori pe noapte azi noapte insa a dormit iar snur doar 2 treziri scurte pt suzi.
Andreutac bafta la cumparaturi.Da asa e mai putin si avem dantura completa.Am bifat deja nr 18 nici nu stii ca de abia astept sa iasa si nr 20 sa stiu ca am scapat.

Diana

mamica fericita de ANDREI TUDOR

Mergi la inceput