FIV Europa(28)

Raspunsuri - Pagina 16

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns BuburuzaL spune:

Pisucmic sa ai bafta maine! Sa treci cu bine peste punctie si sa obtii embrioni lipiciosi!!!

Bryny mai un pic si scapi si tu de oute. Sa scoti puiuti frumosi din ele!!!Bafta!

Cor-coraesti pe ultima suta de metri! Sa dea DD sa vi cu un beta mare!

------------------------------------

Un beta mare in primavara asta???

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns elenada spune:

Daca vezi ca soarele-ti rade prin par, daca simti miros de ghiocei, daca auzi ciripit de pasarele, atunci inseamna ca traiesti o noua primavara... La multi ani doamnelor si bhcg-uri mari.

Bryny, Pisumic, Balantatm, Buburuza, Cor_Cora va tin pumnii sa fiti gravidute.
Daca am uitat pe cineva imi cer scuze

Bafta multa tuturor



elena fericita de Ana Maria & Matei Stefan - 18 iulie 2009

Piticii mei iubiti


Povestea noastra in Tabu

***CAMPANIA NOASTRA *** www.petitieonline.ro/petitie-p28651051.html" target="_blank">PETITIA NOASTRA - semneaza si tu!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bryny spune:

buna fetele!ne pregatim azi sa mergem la intalnire cu prof.dr.genetician sa ne informeze despre Polar body!maine dimi punctia deabea astept pt ca mam umflat de simt ca explodez!am o burta de 6 luni asa si mananc de au inceput si sotul meu si toti de pe aici sami spuna grasutamai beau si apa....arat ca un balon...Elenadaiubita mea ce mai fac BBei?pupai din partea mea!multumim ca ne esti alaturi!Buburuza ruza...Multumesc frumos sa fie, sa dea Dumnezeu oricum sunt tare multumits de ovarele mele ciuntite si in jumatatite cat paote sa produca saracele...oricum o sa am mai multe oute ca data trecuta...Mona multam fain!Primavara aceasta sati inaduca numia impliniri sufletesti si multa sanatate

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns elenada spune:

Bryny tinem pumnii stransi pt maine. Sa ai o recolta bogata. Piticii sunt bine. cresc pe zi ce trece si sunt tot mai dragalasi. Eu sunt acum racita cobza si ma rog sa nu le dau si lor raceala. Incerc eu sa pastrez distanta dar nu am nici o sansa. Amandoi trag de mine se urca pe mine numai in sufletul meu stau. Sa speram ca scao de raceala fara sa ii imbolnavesc pe pitici.

Bafta multa fetelor in focuri. va tin pumnii sa veniti cu rezultate pozitive.

Cor_Cora ai facut testul? Hai cu vesti bune.



elena fericita de Ana Maria & Matei Stefan - 18 iulie 2009

Piticii mei iubiti


Povestea noastra in Tabu

***CAMPANIA NOASTRA *** www.petitieonline.ro/petitie-p28651051.html" target="_blank">PETITIA NOASTRA - semneaza si tu!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Mona40 spune:

Salve fete,
Bryny, rinem pumnii sa ramai umflata inca vreo 9 luni
Elenada, lasa ca copiii au anticorpi, sau daca nu asa au ocazia sa-i dezvolte. Mult ceiut , miere si odihna...daca poti

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pisucmic spune:

Dragele mele
am scapat si de punctie! Mi s-a parut mult mai usor ca la primele 2 FIV-uri (tin sa va subliniez ca acum 2 ore si ceva abea ajungeam la clinica, iar acum sunt acasa si fresh si scriu mailuri).
Au iesit 10 ovocite, iar maine aflu cati embrioni din ele. Si inca o data Doamne ajuta.
Am primit si schema de sustinere:
- Duphaston tb 1 tb x 2/zi (pana la 16 zile)
- Utrogestan supp 400 mg, 1 supp/zi (pana la 16 zile)
- Prontogest injectii im - o injectie/zi dupa ET (pana la 16 zile)
- Decapeptyl o seringa preumplua in ziua 6 dupa punctie
Evident ca daca test de sarcina pozitiv tratamentul de sustinere se continua pana la sapt 12 de sarcina.
Se continua si acidul folic, vitaminele, prednisonul.
A mai primit cineva asa o schema (cu Duphaston si un Decapeptyl?).
Inca o data va multumesc ca existati, fiindca mi se pare ca fara voi nu ajungeam pana aici, sa stiu atatea, sa ma descurc in felurite situatii, sunteti minunate!

Pisuc Mic

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Mona40 spune:

Bravo pisucmic,
Interesant trat de sustinere.
Eu am primit doar utorgestan ( endometrin ) 100 de 2 ori pe zi...

Tinem pumnii sa fie multi embrionasi si sanatosi.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cor-cora spune:

Elenada-maine este ziua .
Bryny-multumeste-le ovarelor pt ca si-au facut treaba bine.
Pisuc- eu am luat duphaston 3/zi dupa et (cand am avut embrio proaspeti)si decapeptyl am facut in dimineata celei de-a sasea zi de la punctie.Dar doar atat fara utrogestan sau prote...Bafta multa in continuare

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cor-cora spune:

Ma poate ajuta cineva cu o informatie???Unde pot face beta / sa primesc raspunsul cat mai repede???
Multumesc.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns elenada spune:

Cor_Cora la medlife iti da rezultatul in aceasi zi daca le spui ca il vrei la urgenta. mai sunt laboratoare in bucuresti care dau rezultatul repede dar nu am retinut care sunt alea. Maine te asteptam sa deschizi seria marilor succese.

Pisumic felicitari pt oute. Sa se iubeasca mult cu gigeii si sa iasa embrionasi multi si sanatosi care sa se cuibareasca 9 luni in burtica ta.

Mona si eu sper sa fie imuni piticii la raceala mea. Am mai fost racita si ei nu au luat. sper sa nu se intample nici acum. Cu odihna cam greu cu doi pitici si eu singura. Am o bafta sa imi fie rau numai cand sunt singura cu piticii.

Va pup fetelor si va tin pumnii stransi.



elena fericita de Ana Maria & Matei Stefan - 18 iulie 2009

Piticii mei iubiti


Povestea noastra in Tabu

***CAMPANIA NOASTRA *** www.petitieonline.ro/petitie-p28651051.html" target="_blank">PETITIA NOASTRA - semneaza si tu!!

Mergi la inceput