Dovleceii sarbatoresc,6luni implinesc(sept-oct) 81

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns alex25 spune:

Citat:
citat din mesajul lui liliac1

Mely astemptam, ce sa facem [unul de ofteaza]

Fraguto pai asta e semn bun daca nu s-au etins. Aveti grija sa o tineti mereu curata, eventual sa aveti servetele de-alea pufoase sa nu o zgarie in niciun fel.

Mai, despre ce discutati voi aici ca nu gaseati??? Aia cu clubul scutecelor (1-4 ani)?? Eu sinceracs a fiu nici nu m-am uitat la pagina principala , intru direct in paine subiect.

Liliana, Andra-Maria (29.09.2003) & Radu-Mihai (21.10.2009)

Fii asa cum simti si se va vedea in tot ce faci!

D'ale Andrei

Vremuri



Pai bine bre, nu vazusi ca ne-au desprins de la Clubul scutecelor si ne-au facut subforum nou : Primele 365 zile... Halal iti sade sa nu observi!

-------------------------------------------------------------------------
Alexandra super fericita de ALESSIA ZEINA (26 septembrie 2009)
Da Doamne sa fim sanatoase!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns liliac1 spune:

Citat:
citat din mesajul lui Iulika29

Asaaaaa..Måsuratori: 73 cm, 9,85 kile,si aia cu capul 44( nu stiu cum se spune pe romaneste)...copil sånåtos..Cu bubitele de pe fatå , fetelor ce så vå zic a spus ca e normale si f normal ca iarna så faca aceste bubite pe fatå mai mult sau mai putin..M-am linistit..dar mi-a dat in caz de si numai in caz de se inrosesc tare si el pare foarte iritat din cauza lor, faimoasa crema cu cortizon..dar nici nu ma duc så iau de la farmacie, sta pe reteta acolo mult si bine..In rest mi-a zis så il dau mereu cu locobase så fie hidratatå pileicica..oricum mai trecuse de cand am inceput så dau cu locobase.

Asaa.Acum så va spun cum se cresc copii aici, bine valabil de la copil la copil.

SFaturi pt un Bruce ca al meu:

Mi-a spus ca så opresc så ii mai dau nan2 si så incep cu un fel de terci(pe care i-l dau decat seara) care are ce are si completarea dar mai are si niste cereale si il tine mai mult..Pt ca lui cand ii dadeam lapte la 2 ore voia din nou desi burtoiul era plin..In rest au spus ca e oki , så continui cu ce am inceput..Asaaa.. Cica mi-a spus ca pot så ii dau iaurt natural si så pun fructe in el..asa si cea mai tare e ca mi-au spus ca pe niste miez de paine pot så ii ung niste pateu sau niste branza moale si så ii dau asa så suga så se joace cu ea.Fetelor eu nu am de gand så ii dau , stati linistite , voiam decat så spun ca aici 99% merg pe måna lor, pt ca ele nu se uita in stanga si in dreapta ca ce si cum ci asa li se spune de la dispensar( ele stiu mai bine!) asa fac ...si asa cresc copii aici

Cam asta a fost controlul nostru.

www.webshots.com/user/IulikaB" target="_blank">POZE

Iuliana, Cea mai Fericitå de Bruce Nicholas (14.08.2009)

Bruce, minunea noastrå




Iuliko, am citit de multe ori mesajul asta. M-am blocat un pic la greutate...nu de alta, ca Bruce are cu cine semana si nici macar nu-si arata sunculainele (deh, neam de viking!) dar' fii-mea nici la 1 an jumate n-avea 10 kile.
Deci renuntati la bibele clasic de-acum, treceti la lucruri consistente.
Mai, nici eu nu i-as da painita inca, nu de alta dar se poate ineca cu vreo firimitura, Doamne fereste. Hmm, io-s aia cu drobul de sare...
Asteptam in continuare sa vedem cum se manjeste cu iaurt pe freza, nu de alta dar l-ar apreta un pic ca si cum ar fi dat cu gel



Liliana, Andra-Maria (29.09.2003) & Radu-Mihai (21.10.2009)

Fii asa cum simti si se va vedea in tot ce faci!

D'ale Andrei

Vremuri

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alex25 spune:

Iulika sa iti traiasca mandretea de barbat!

-------------------------------------------------------------------------
Alexandra super fericita de ALESSIA ZEINA (26 septembrie 2009)
Da Doamne sa fim sanatoase!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns techila spune:

si vroiam sa o felicit pe mary pentru cei doi vedetzi...uuu...paris

si mai ales pe madalina...BRAVOOO!!!!bravo ca termini liceul. felicitari!!!

Dana- rasfatata mamica de andrei si stefan 25aug09, techila 25mai07 si dexter 03mai09 - ditai familia

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns liliac1 spune:

Citat:
citat din mesajul lui alex25

Citat:
citat din mesajul lui liliac1

Mely astemptam, ce sa facem [unul de ofteaza]

Fraguto pai asta e semn bun daca nu s-au etins. Aveti grija sa o tineti mereu curata, eventual sa aveti servetele de-alea pufoase sa nu o zgarie in niciun fel.

Mai, despre ce discutati voi aici ca nu gaseati??? Aia cu clubul scutecelor (1-4 ani)?? Eu sinceracs a fiu nici nu m-am uitat la pagina principala , intru direct in paine subiect.

Liliana, Andra-Maria (29.09.2003) & Radu-Mihai (21.10.2009)

Fii asa cum simti si se va vedea in tot ce faci!

D'ale Andrei

Vremuri



Pai bine bre, nu vazusi ca ne-au desprins de la Clubul scutecelor si ne-au facut subforum nou : Primele 365 zile... Halal iti sade sa nu observi!

-------------------------------------------------------------------------
Alexandra super fericita de ALESSIA ZEINA (26 septembrie 2009)
Da Doamne sa fim sanatoase!



N-am vazut nik-nimicuta, fir-ar sa fiu io...si-mi merge forumul ca ochiul melcului...dar ma lamuresc pana la urma ce si cum.
Sar'mana...si cand vezi ca nu-s atenta, una scurta dupa cap...ca-mi revin


Liliana, Andra-Maria (29.09.2003) & Radu-Mihai (21.10.2009)

Fii asa cum simti si se va vedea in tot ce faci!

D'ale Andrei

Vremuri

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Fragutza spune:

Mada, trebuie urmarita evolutia la beta, dc se dubleaza la 48 de ore e sarcina ok, daca nu, e ceva in neregula. Ceva ar fi trebuit sa se vada in uter pana acum, zic eu.

Liliacule, o streg cu tifon imbibat in apa fiarta si racita.

If your baby is "beautiful and perfect, never cries or fusses, sleeps on schedule and burps on demand, an angel all the time," you're the grandma.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns raluk16 spune:

Cat ati scris de azi-noapte!!!

ola gagici ]

La multe lunite si la multi ani Sophie Amelie!!!

Revin. Nu dorm, Ioanna


Mami fericita de minune Alex (16 octombrie 2009)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns liliac1 spune:

Fraguto vezi ca tifonul este aspru. Incearca cu dischete demachiante ca-s mai fine.

Liliana, Andra-Maria (29.09.2003) & Radu-Mihai (21.10.2009)

Fii asa cum simti si se va vedea in tot ce faci!

D'ale Andrei

Vremuri

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Fragutza spune:

Citat:
citat din mesajul lui liliac1

Fraguto vezi ca tifonul este aspru. Incearca cu dischete demachiante ca-s mai fine.

Liliana, Andra-Maria (29.09.2003) & Radu-Mihai (21.10.2009)

Fii asa cum simti si se va vedea in tot ce faci!

D'ale Andrei

Vremuri




Nu mi-a trecut prin cap. Merci mult!

If your baby is "beautiful and perfect, never cries or fusses, sleeps on schedule and burps on demand, an angel all the time," you're the grandma.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alex25 spune:

Frangutza vezi ca tifonul irita, mai bine incerci cu vata sau dischete demachiante.

Gata destrabalarea, s-a trezit mandra, asa ca am fugit la program!

Va pup!

-------------------------------------------------------------------------
Alexandra super fericita de ALESSIA ZEINA (26 septembrie 2009)
Da Doamne sa fim sanatoase!

Mergi la inceput