Miresele anului 2006 (108)

Raspunsuri - Pagina 7

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns ralnied1 spune:

Citat:
citat din mesajul lui kitzy

Oana tot trag de sotul asta a meu sa puna poze, ca el se ocupa de chestiile astea, da cred ca ii tare groaza Da oricum, daca ai vazut-o pe facebook, stii cum arata acuma



reao

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kitzy spune:

Hai ma fetelor, toate sariti cu bota pe mine? Cu ce-am gresit asa de rau? Of, of, mai, mai! Vorba lui Diana ioi ioi ioi!!!!

Poze Diana
Povestea nasterii


Raluca, mami de Diana (24.04.2008)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ralnied1 spune:

Si daca vrei, iti mai repet.
Poate macar asa te mobilizezi si faci ce trebuie

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kitzy spune:

Daca vrei ti-l dau pe husband si-i repeti lui

Poze Diana
Povestea nasterii


Raluca, mami de Diana (24.04.2008)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ralnied1 spune:

da pozele la mine si le incarc eu
Cu sotul tau n-am ce face

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns krelia spune:

Breee....da' ce scriserati...nu gluma....

Apropos de dinti....Oana...roaga-te de pe-acum ca al tau copil sa mosteneasca aia si aia.....ca sa stii, uneori se prinde ....eu mi-am dorit sa aiba genele lu' hazband....vreau sa-ti spun ca le are mai mari decat ale lui ...bine, proportional cu ochisorii lui mici, are niste genute mari si intoarse...asa dragi imi sunt
...si m-am mai rugat sa ma mosteneasca pe mine la dinti ....ca hazbandul e praf la capitolul asta (e drept ca si eu am masele plombate, dar macar le am pe toate in gura )
....si am uitat sa ma exprim referitor la forma mainilor si a picioarelor....si vreau sa-ti spun ca e hazbandu' in miniatura .....nici daca pui 2 picaturi de apa una lg alta, nu seamana atat de bine.

Acum cateva zile am iesit cu Raru' in wrap...la plimbare in parc. Se uita lumea la mine ca la masini straine....unii ma priveau admirativ...altii cam ciudat....dar eu eram tare mandra.....ca o closca din aia protectoare, cu puiul lipit de mine .....a fost o senzatie super misto.....toate celelalte mame impingeau la carut, iar eu mergeam tantosa cu el in brate si cu mainile in buzunar

Incet-incet, incepe sa se regleze si el cu masa....cel putin primele 3 mese din zi (10, 13.30 si 17.30) le are ceas. Mai avem de lucrat la cea de seara si la cea/cele de noapte/dimineata foarte devreme.

Acum, de exemplu, doarme...baia am sarit-o....si ultima masa a avut-o evident, la 17.30....

Onutzu, cand te mai duci la eco sa ne dai de stire daca e cu aripioare sau cu outze?

Gio, bafta la dentist....mai tii minte cand ne-am vazut in 2008?...erai proaspat implantata
Botezul e pe 11 aprilie.(se apropie )

kitzy, pupaturi la fete!

botic, cum se simte Paul? S-a obisnuit cu gandul pierderii tatalui?

evident, pupaturi si celorlalte fete

_
Krelia, mami de tzutzupid Rares-Mihai

"Children make you want to start life over."
Muhammad Ali

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ralnied1 spune:

Citat:
citat din mesajul lui krelia
botic, cum se simte Paul? S-a obisnuit cu gandul pierderii tatalui?

Iti dai seama ca nu si nici nu o va face prea curand. E la pamant.
El e un tip prea sensibil, sufletist. Legatura cu parintii a fost si este f stransa, ca sa treaca peste asa usor.
Dar am incredere ca se pune el pe picioare. Sper, cat mai curand. Ca asa cum e acum, daramat, nu-mi place
Si totusi, in avans de ziua mea, vine la Iasi Si mi-a promis ca nu-l anuleaza Deci fac schimbare de prefix pe acorduri de Paul Adica sper sa nu se mai intample nimic.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ooana spune:

Citat:
citat din mesajul lui ralnied1

Citat:
citat din mesajul lui ooana

Ralu sunt bine putin cam ocupata, dar nu mai conteaza asta...
...si cred ca ar trebui sa ii dai bataie daca nu cumva vrei titlul de "ultima mohicanca"


Cine vorbeste...
Ai uitat cat se ruga lumea de tine?
Era cat pe ce sa pierzi trenul...
Noroc ca te-ai mobilizat la vreme.


ha-ha-ha
cred ca barza era putin "troznita" ...si din greseala a aterizat la noi


Oana 23+ cu


Noi 2...si bebe
www.youtube.com/watch?v=pLKkGs41RAA" target="_blank">Wedding-videoclip

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ooana spune:

Citat:
citat din mesajul lui krelia

Onutzu, cand te mai duci la eco sa ne dai de stire daca e cu aripioare sau cu outze?



e cu outze 100%


Oana 23+ cu


Noi 2...si bebe
www.youtube.com/watch?v=pLKkGs41RAA" target="_blank">Wedding-videoclip

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Giova spune:

si din banat, unde e soare si cald!
Azi nu pot iesi cu Edi, am vb. cu M si nu vine la curatenie, asa ca trebuie sa fac eu totul. ma mai gandesc daca o mai chem dupa Paste sau imi iau pe cineva pe care ma pot baza si de care-mi convine.
Asa ca incep incet-incet sa-mi fac casa luna si bec in astea 2 sapt. cat a mai ramas.
Maine vreau sa iesim in 4, profitam de venirea primaverii.

Krelia pai slingul, wrapul e la mare moda acum si nu toata lumea are acces la asa ceva si la informatie. asa ca iti dai seama ca se uita ca la masini straina. la noi numai d-nele cu fuste largi isi purtau copiii in baticuri.
spor la organizare, caci mai aveti putin de tot.
Oana la noi cred ca e mai scump. Eu in 2008 am platit 30 mil. pe 2 implanturi, dar numai partea care e in os. acum ma costa 130 eurosurubul la un implant, dupa care boltul 30 euro si dintele 100. asa ca in total 2 implanturi cu dinti cu tot 55 mil.
Botic cine e Paul?
Kitzy nu te trage pe fund si pune poze cu Diana.

fug la , incep cu camera lui Marco care e plina de jucarii. Nu si le-a adunat, i-am zis ca le arunc, asa ca le ascund, ca nu se mai poate asa.
o zi faina sa aveti.

_
Gio de Edi (02.07.2009) si Marco(06.01.2006)
www.dropshots.com/ioana_purdea#date/2010-01-07/14:30:34" target="_blank">2 smecherasi, www.dropshots.com/purdeaioana" target="_blank">Paris

Mergi la inceput