Miresele anului 2006 (108)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns krelia spune:

o zi frumoasa, fete! (cat a mai ramas din ea [:I)

...si o zambilica pentru toate miresicile mamici si fetitele lor...din partea lui Rares

pupix to all!

(maine-poimaine facem si noi 1 an ...deocamdata, peste vreo 4 zile, facem 4 luni...si vaccinul ...Doamne ajuta sa nu fie cu probleme!)

_
Krelia, mami de tzutzupid Rares-Mihai

"Children make you want to start life over."
Muhammad Ali

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kitzy spune:

Oooooo Krelia ce baiat galant ai Multumim de floricica Rares

Poze Diana
Povestea nasterii


Raluca, mami de Diana (24.04.2008)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Giova spune:


ce mai faceti mamici?
noi binisor....ieri am facut vaccinul de 6 luni, l-am tot amanat din cauza de copil cu muci...Marco a inceput sa mearga la dentist si sta super cuminte.

Coana multumim frumos de martisor.
Kitzy nu mai zici nimic? cum stai cu analizele?

avem poze proaspete:
http://www.dropshots.com/ioanapurdea
enjoy!
fug la treaba. si o zi buna sa aveti.

_
Gio de Edi (02.07.2009) si Marco(06.01.2006)
www.dropshots.com/ioana_purdea#date/2010-01-07/14:30:34" target="_blank">2 smecherasi, www.dropshots.com/purdeaioana" target="_blank">Paris

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ooana spune:

Citat:
citat din mesajul lui krelia

o zi frumoasa, fete! (cat a mai ramas din ea [:I)

...si o zambilica pentru toate miresicile mamici si fetitele lor...din partea lui Rares

pupix to all!

(maine-poimaine facem si noi 1 an ...deocamdata, peste vreo 4 zile, facem 4 luni...si vaccinul ...Doamne ajuta sa nu fie cu probleme!)

_
Krelia, mami de tzutzupid Rares-Mihai

"Children make you want to start life over."
Muhammad Ali




m-am "topit" toata de la zambilica

trece vremea repede...azi maine...la noi apare bebe...voi implini 1 an...


Oana 21+ cu


Noi 2...si bebe
www.youtube.com/watch?v=pLKkGs41RAA" target="_blank">Wedding-videoclip

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ooana spune:

Citat:
citat din mesajul lui Giova


ce mai faceti mamici?
noi binisor....ieri am facut vaccinul de 6 luni, l-am tot amanat din cauza de copil cu muci...Marco a inceput sa mearga la dentist si sta super cuminte.

Coana multumim frumos de martisor.
Kitzy nu mai zici nimic? cum stai cu analizele?

avem poze proaspete:
http://www.dropshots.com/ioanapurdea
enjoy!
fug la treaba. si o zi buna sa aveti.

_
Gio de Edi (02.07.2009) si Marco(06.01.2006)
www.dropshots.com/ioana_purdea#date/2010-01-07/14:30:34" target="_blank">2 smecherasi, www.dropshots.com/purdeaioana" target="_blank">Paris


am vazut poze ...sunt foarte frumoase
Edi e atat de frumos ...si vad ca creste pe zi ce terce tot mai repede...de Marco nici nu ma zic ce smecher e...

Cred ca voi face o sedinta foto cu burtica...colegele tale de la Odisee prin ce luna au facut? eu ma gandeam la luna a 7a adica sa fie si burtica mai mare dar nici sa fiu


Oana 21+ cu


Noi 2...si bebe
www.youtube.com/watch?v=pLKkGs41RAA" target="_blank">Wedding-videoclip

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ralnied1 spune:


Eu am scapat de o raceala zdravana, care m-a tinut zile bune, nu gluma. Nici glas nu mai aveam.
Sper sa-mi treaca de tot, ca nu mai suport.


Intre timp v-am admirat si pozele , am primit si "zambila" .

Ce-ati facut la vaccin, coano?

Gio, ti-am zis ca am ramas urmarind pozele de la Paris?

Oana, nu mai stiu... ati ales nume pana la urma sau inca nu?

Silvia, ma bucur sa te vad si pe tine. Care mai este viata ta?

La multi anisori, CRINA! Sa cresti mare si sa ai parte de sanatate, bucurii si mult noroc. Silvia, sa va traiasca domnisoara si sa va bucurati de ea!

Si pt ca am intarziat, va doresc acum sa aveti o super primavara, senina si cu multe bucurii!
Desi pe aici vine iarna, asa se pare ca ninge fara oprire de la amiaza.

Noapte buna!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns silvi8 spune:

multumesc ptr urari...gio, botic.

nici mie nu/mi vine a crede ca a trecut deja un an.petrecerea a fost frumoasa. sper sa am timp sa pun si poze curand.

in rest suntem bine, si la noi s/a intors iarna. am fost si eu putin racita, crina din fericire doar putin cu nasul infundat si atat...
am fost la bilantul de un an. are 12 kg, 82 cm si este sanatoasa

va imbratisam si pentru 8 martie o trimitem cate o floricica

silvi mama CRINEI

CRINA MINUNEA MEA
am mai crescut!
si mai mare!!!
Crina la mare!

Povestea CRINEI

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns krelia spune:

La Multi Ani si de la noi, Crina by Silvi!

Un mic rezumat al zile de ieri.....avem 7230 gr, am crescut la 62cm, PC=40cm, putza e bine si dintisori nu avem inca.

Cat priveste vaccinul, azi este prima zi de dupa. Peste noapte, totul a fost nesperat de bine, a dormit de la 22 pana la 8, si cu o mica pacaleala, pana la 10. Dupa masa de ora 10, mi-a facut temperatura, 38.2, pe care am reusit sa o combat cu ajutorul eferalganului......apoi am plecat la petrecerea gemenelor prietenei mele, unde a trecut dintr-o faza intr-alta. Ba a fost cel mai cuminte si zambitor, ba a tras niste plansete de nu l-am mai putut potoli decat foarte greu. A fost tare obosit si stresat de lumea multa din jurul lui. Intr-un final, a adormit, iar peste 1 ora s-a trezit iar, marait, trecusera deja vreo 4 ore de cand nu mai mancase...drept pt care am plecat. Acasa am papat...s-a mai marait putin, si intr-un final a adormit. De vreo 5 ore.

Fata de vaccinul de acum 2 luni, ca afect advers, as putea sa adaug febra si starea de somnolenta. In rest, maraiala o avea si atunci, guguloiul, la fel. Parca sa spun ca acum, guguloiul nu e asa de tare. Mai vedem maine.

, cred ca in curand se va trezi, ca e nemancat de 6 ore

_
Krelia, mami de tzutzupid Rares-Mihai

"Children make you want to start life over."
Muhammad Ali

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ralnied1 spune:

Sa aveti un 8 Martie insorit si toate dorintele voastre sa devina realitate! La multi ani, doamnelor!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kitzy spune:

Ioiiiiiiiiii, ce-am ratat
Crina la multi ani!!!!!!!!! Sa fii sanatoasa si la fel de frumoasa ca si pana acuma!

Ralule ma bucur ca esti mai bine si-ai trecut peste raceala. Fratele tau e ok?

Gio pai cam gata analizele, am trecut pe o parte de tratament, cealta parte trebuie inca facuta rost de ea, 3 luni pauza cu tratament dupa care putem incerca iar, speram sa fie cu noroc de data asta. A, si Clexan dupa ce raman gravi si pe toata perioada sarcinii.

Krelia mamaa, ce voinic aveti voi acolo, a luat foarte bine in greutate si inaltime, ptiu pe el sa nu-l deochi ca tare bine arata

N-am mai scris c-am fost total lipsita de inspiratie si chef, Diana creste ca din apa, spune multe multe cuvinte noi si se uita la dvd-ul cu Alba ca Zapada non stop, stie deja scenele care urmeaza, il vede si de cate 2 ori pe zi cateodata, traieste cu maxima intesitate totul, nu vede, nu aude altceva cand se uita la Alba ca Zapada, eu deja am invatat replicile pe de rost Nu stiu cand s-o plictisi de ea

Poze Diana
Povestea nasterii


Raluca, mami de Diana (24.04.2008)

Mergi la inceput