Miresele anului 2006 (108)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns ralnied1 spune:

Am fugit, dar m-am intors
Unele dintre voi ar trebui sa aveti un PM de la mine
Poate asa intelegeti. N-am "voie" sa scriu aici...

Oana, ma duc sa va admir...

Noapte buna!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kitzy spune:

Oana ce burtica frumoasa ai tare bine iti sade cu ea
Ralule eu am primit.

Poze Diana
Povestea nasterii


Raluca, mami de Diana (24.04.2008)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Giova spune:

aseara ne-am intors. dau copy/paste cu ce am scris la spiridusi:
Am ajuns la ora 21 sa ne cazam. Lung drumul de la aeroportul Beauvais pana la destinatie...trafic mare in Paris. am urmat indicatiile date de Ana si am ajuns relativ repede la hotel.
daca toata lumea m-a pregatit de dimensiunile camerelor din cladirile istorice, ei bine...nimeni nu ne-a zis nimic d elifturi. a fost un adevarat , cand s-a deschis usa liftului sa mergem la etajul 2, unde era camera noastra. de abia am incaput 2 persoane cu 2 trolere mici...radeam ca prostii, mai ales ca a noastra camera era vis-avis de lift.Puteam din lift sa ...sarim direct in ea.
camera draguta, nu cine stie ce....poate 2 stele de a noastre. macar a fost curat, nu mirosea urat, zilnic venea negresa si schimba prosoaele, facea patul, etc.
Dupa ce ne-am cazat, am luat la picior imprejurimile hotelului.
am mancat pe bulevard Clichy si am dat peste Moulin Rouge. era o coada la intrare....
am mers pe niste stradute...lume putin ciudata...a doua zi ne-a zis Ana ce cartier e ala si l-am vazut si noi mai bine in ultima zi...

A doua zi am plecat spre Notre-Dame, am vizitat catedrala in timpul sljbei de duminica...frumos...am ramas placut impresionati. de acolo spre cartierul latin, pe urma la centrul cultural Pompidu, muzeul Louvre...(aici chiar la intrare erau 3 con notionale , care au incercat sa ne vanda o verigheta. peste tot erau, la metrou, in fata catedralelor...la fiecare pas dadeai de ei).
Muzeul frumos...enorm, am vizitat o parte din el, doar egiptenii si pictura italiana renascentista si am pierdut vreo 3 ore.
De la Louvre am plecat spre Arcul de triumf pe Champs-Elysees, unde trebuia sa ne intalnim cu Ana si Cristi.
Foarte frumos...nici nu puteai sa-ti petreci duminica dupa amiaza decat aici. Am intrat in Dysney Store, Luis Vuiton, Hugo Boss... nu puteam sa trecem pe langa ele si sa nu vedem si noi asa ceva.
Am pozat Arcul...dupa care ne-am intalnim cu A si C si ne-am oprit la o cafenea misto. am stat ceva la taclale dupa care ne-au dus sa vedem Opera, bursa, Galeriile La Fayette, cladirea unde lucreaza Ana si ne-am oprit la un restaurant specific francez. Am papat bine, am povestit la greu, dupa care ne-au condus la hotel.
Eram varza de obositi si picioarele ne dureau la greu.
cred ca duminica, am facut km intregi pe jos. Dar era frumos afara si noi vroiam sa vedem cat mai multe.

Luni dim. inca resimteam turul de forta din ziua precedenta.
Am plecat direct spre Turnul Eiffel. Ei bine...pe noi asta ne-a lasat cu gura cascata...e ceva de vis...impresionant.
Am urcat pe el, pana la et.2, caci la 3 era ceva defectiune si nu putea urca liftul. a meritat coada la bilete si la ascensor. nu va zic ce rau mi s-a facut cand m-am vazut inaltimea aia...100 si ceva metri. dar a meritat din plin.
de acolo am plecat direct la La Defence unde erau niste cladiri impresionante si noi si un mare centru comercial. pe acolo ne-am petrecut restul zilei, seara ne-am intors la hotel...am ciugulit ceva si am picat rupti.
Ei bine...noaptea mi-a mers burta, am de vreo 3 ori...numai gandul la macaronii aia si fugeam la baie.
Mi-a zis Ana sa-mi cumpar macaroni ca sunt bestiali...am cumparat si am topit urgent vreo 10 bucati...da 10.

Marti dimineata am fost varza...trebuia sa vizitam Sacre couer si galeriile la fayette pe dinauntru.
Am stat in camera pana la ora 12 cand a trebuit sa o eliberam...am lasat bagajele acolo si am plecat spre Sacre couer. a inceput si ploaia...eu eram varza...nu am mancat nimic, beam guri mici de apa.
cand in sf. am ajuns la biserica, nu am mai urcat treptele multe, nu eram in stare...am tras 2 poze cu ea in si gata...ne-am oprit direct intr-o cafenea unde am luat un ceai...am mai facut 2 pasi, dupa care la hotel dupa bagaje, la parcare sa luam bus-ul spre aeroport...ajunsi in aeroport au inceput frisoanele...cozi interminabile la check-in...abia asteptam sa ajung acasa...
Ieri nu am mancat nimic decat o coaja de paine si apa.
de abia azi am bagat o farfurie de supa si ceai la greu...trebuie sa-mi revin incet-incet.
cam asta a fost ex. noastra...musai sa mai mergem ca au mai ramas chestii de vizitat.

Botic am PM de la tine...acum inteleg, doamne ajuta.
mersi.
Oana super poze...mama ce burtica frumoasa ai...inca nu-mi vine sa cred ca vei fii mamica...parca de la tine nu ma asteptam asa de repede...

fetele va, revin eu maine....dupa ce pleaca si al meu sot...trebuie sa-i fac bagajul, maine merge in Italia si eu singura cu copiii vreo 3 zile.

_
Gio de Edi (02.07.2009) si Marco(06.01.2006)
poze(1) www.dropshots.com/giova1" target="_blank">poze(2)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ooana spune:

Gio, foarte frumos ai povestit
...si noua ne-a placut foarte tare Parisul...cred ca ori de cate ori ai vizita Parisul tot nu e suficient ...am venit acasa cu basici in talpi
...camera in care am stat noi a fost micuta...cred ca avea 15mp
Imi pare rau ca ai ratat o zi, cand ti-a fost rau....poze cu galeriile la fayette poti vedea in albumul meu

cu bebele, vezi ca supriza vine de acolo de unde nu te astepti

Ralu am primit PM...ce pot sa zic decat sa aveti incredere ca totul va fi bine

Kitzy saru'mana ...eu astept in continuare poze cu Diana

Krelia


Oana 20+ cu


Noi 2...si bebe
www.youtube.com/watch?v=pLKkGs41RAA" target="_blank">Wedding-videoclip

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Giova spune:

www.dropshots.com/purdeaioana#" target="_blank">PARIS

_
Gio de Edi (02.07.2009) si Marco(06.01.2006)
poze(1) www.dropshots.com/giova1" target="_blank">poze(2)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ralnied1 spune:

Oana, esti o frumoasa si mai frumoasa acum

Gio, ce mi-ai facut cu povestirea ta Vreau si eu acolo.
(apropos, eu traversez acum o perioada in care imi doresc, cum de f mult timp nu mi-am mai dorit, sa vad Parisul. Asa ca m-ai "nimerit" la fix.)

Ralule, Diana ce perlute mai are in program?
Am citit nu stiu pe unde ca ar fi ceva probleme la tine? Sper sa nu fie ceva serios.
pe toata lumea.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kitzy spune:

Salut!
Gio m-ai dat pe spate cu pozele, si eu vreau sa merg....
Ralule mda, is ceva probleme, am mutatii la 2 gene si s-ar parea ca am trombofilie, azi merg la dr sa vada si ea rezultatele.
Diana-i racita, eu la fel, Alin idem, in rest pitica povesteste muuulte, repeta tot ca un papagal, cel mai mult imi place dimineata ca se trezeste inaintea mea si ma mangaie pe fata si-mi spune " meata!" adica "neata"

Poze Diana
Povestea nasterii


Raluca, mami de Diana (24.04.2008)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns krelia spune:

servus fete!

noi...cand mai bine...cand mai maraiti....cand mai foiti....cand mai linistiti..si tot asa....azi m-a durut capul cumplit de la oboseala...abia ce mi-a trecut....

Oana........I mean it!

Gio, foarte frumu pozele! [pup

botic....citit, Doamne Ajuta!

kitzy, bine ca ai descoperi necazul....trebuia tu sa te fi dus de la prima sarcina pierduta....dar. acum asta e....sa te monitorizeze, sa-ti dea tratament si.poate poate

anamaria, Lilly..?

de altele mi-e si teama sa mai intreb......vorba aia..cate am fost si cate am ramas..

pupix la fete

_
Krelia, mami de printes Rares-Mihai

"Children make you want to start life over."
Muhammad Ali

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns silvi8 spune:

la multi ani dragutele mele!
o primavara insorita cu multe bucurii...
va trimit drept martisor un gand bun si o imbratisare!

cate s/au intamplat in vietile voastre...

gio, super ex! ma bucur ca v/ati distrat!

oana, ce repede creste bb

kitzi, sanatate ai grija de tine

krelia, asa e cu bb una buna doua rele...crina nici acum nu doarme mai mult de 3 ore legate si e o maraita...

botic, nu stiu prin ce treci dar sunt alaturi de tine

noi peste 2 zile avem mare party...crina face 1 anisor. suntem in pregatiri.


silvi mama CRINEI

CRINA MINUNEA MEA
am mai crescut!
si mai mare!!!
Crina la mare!

Povestea CRINEI

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Giova spune:

Fie ca 1 Martie un martisor care sa aduca odata cu el si primavara mult asteptata!

Krelia nu avem incotro...lasa ca vom creste si noi si totul se rezolva...pesate vreo 10 ani nu mai dormim de alte ganduri.
Silvia doamne ce a trecut timpul...nu-mi vine sa cred...parca acum ma vad in masina, in fata gradinitei lui Marco si vorbeam cu tine la tel. sa te felicit, in timp ce-l asteptam sa vina de la prima lectie de inot...doamne ce a trecut....Crina face 1 anisor, marco inoata fara probleme singurel...sa ne dea DD putere sa-i crestem si sa-i vedem mari.

eu am fost singurica cu amandoi de joi [pana sambata. Sotul a fost in Italia, slava domnului ca am rezistat, ca Edi a fost tare marait si smiorcait. si acum e la fel...dar macar suntem 2 perechi de brate.

si o zi frumoasa sa aveti.

_
Gio de Edi (02.07.2009) si Marco(06.01.2006)
www.dropshots.com/ioana_purdea#date/2010-01-07/14:30:34" target="_blank">2 smecherasi, www.dropshots.com/purdeaioana" target="_blank">Paris

Mergi la inceput