Nasterea unei prichindute

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns happy_uka spune:

Foarte frumos, emotionant ..
La multe lunite Ana! esti o fetita frumoasa, delicata si norocoasa . Ai o familie de admirat, o mamica deosebita, sensibila si frumoasa. Multumim ca ai impartasit cu noi povestea nasterii minunii voastre.

Uka, cea mai fericita mamica de C a r i n a - 14 septembrie 2009

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mary_07 spune:

Foarte,foarte frumos mami
Ai scris atat de frumos ...am trait fiecare contractie ,si fiecare moment alaturi de voi

Nota 20 pt tati,care a fost atat de implicat...si atat de sensibil...mai rar barbati ca el

Va pup si va doresc toata fercirea din lume

Mely , implinita de Alexandru si Razvan

Astept primavara...

_

"You are worried about seeing him spend his early years in doing nothing. What! Is it nothing to be happy? Nothing to skip, play, and run around all day long? Never in his life will he be so busy again." Jean-Jacques Rousseau

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns crissbebe spune:

Foarte emotionanta povestea ta...avand in vedere ca am trecut si eu printr-o experienta asa de minunata ,nu credeam ca imi vor mai da lacrimile cand voi citi ceva atat de emotionant...

(22.09.09)

http://community.webshots.com/album/570763181pdonnI?start=72

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Dana15 spune:

Multumesc mult dragele mele! multumesc ca ne-ati fost alaturi!


Mamica de minune scumpa Ana Elisa -16.octombrie.2009

Nasterea unei prichindute




Thank God I'm a woman!

www.flickr.com/photos/38426629@N04" target="_blank">Noi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns biaz29 spune:

Draga Dana,
Am furat o farama de timp si am intrat pe forum special ca sa citesc povestea ta de nastere. M-am simtit ca un beduin care a gasit o oaza pentru cateva minute.
Povestea e tare frumoasa asa, ca tine si ca minunea pe care ai primit-o intr-o zi de octombrie.
Poate ca toate emotiile tale din preajma nasterii Anei n-au incaput in cuvinte, dar se revarsa pe langa ele, din intreaga poveste si se simt luminoase si calde.
Sa iti traiasca Ana cea dulcica, sa creasca mare, sanatoasa, isteata si sa-ti umple inima de bucurie! (ceea ce e o treaba grea pentru ca inima ta e ataaaaat de mare )

_
Bia, mamica lui Busici (24 mai 2005) si a lui Mosorel (22 sept 2009)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monis5 spune:

Dana - ai scris tare frumos . Sa va bucurati 1000 de ani de frumoasa prichinduta si de fratii / surioarele ce or sa vie

monis si piticutzul Santiago (Iulian 02 nov '09)

In my apron I carry nails, pliers, a heavy hammer, and pride.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns diamar78 spune:

Si mie mi-a placut tare mult mai ales ca l-ai avut pe Grig foarte aproape de tine si te-a sustinut. M-a impresionat partea cand ai stat agatata de gatul lui Grig si ai rabdat fara zgomot durerile.


mamica fericita de Matei 11.09.2009 si David 25.05.2007

Doamne ajuta pe toata lumea!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Iulika29 spune:

Danuta, scumpå mamå ai scris atat de frumos!!Mi-au dat lacrimile si am in minte chipul tau bland cand iti prinzi parul intre contractii.M-am emotionat toata la sfarsitul povestii, stiind cat de mult iti place tie cum se termina povestile , unde mamicile nu stiu ce cuvinte så gaseasca ca så redea marea dragoste care o au in sufletul lor cand vad puiul lor, sånge din sangele lor.

www.webshots.com/user/IulikaB" target="_blank">POZE

Iuliana, Cea mai Fericitå de Bruce Nicholas (14.08.2009)

Bruce, minunea noastrå

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lutoniana spune:

Povestea ta minunata si cea a Mangulicai mai ca ma fac sa nasc data viitoare fara epidurala sa vad si eu cum e.
Dar sunt la o "etate" cum ar spune o draga fata de la odiseea noastra cand nu-mi mai permit astfel de teste.

Iti doresc sa va aduca Dumnezeu un fratior bucalat si frumos care sa aiba grija de Ana si care sa o iubeasca.

Te imbratisez cu mare drag si simpatie

Lucia, mami de David 13 Septembrie 2009

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns tulibu spune:

Minunata povestea! Ai reusit sa "pui" in cuvinte cele mai frumoase sentimente si emotii pe care le traieste o femeie in toata viata ei.
Sa aveti toti trei si cei ce vor veni, o viata frumoasa plina de fericire, impliniri si in primul rand sanatate!

Mergi la inceput