LMA!! Ghiocei de Martie-Aprilie 2009*158*

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns dyana27 spune:

Citat:
citat din mesajul lui magdyi2001

Buna fetele!

Multumesc tuturor fetelor care sau gandit la mine astazi si mi-au tinut pumnii. Si hai sa va spun si de ce...

ASTEPT UN BEBE!!!

Magdy, de Gabriel mititel (05.03.2009) si Theodora ingeras dragalas.
Cei trei Palmieri

Povestea ei,povestea lui,povestea noastra...


FELICITARI!!!!!!! sa dea Doamne Doamne sa ai o sarcina usoara si fara probleme si un bebe sanatos si frumos; ... SUPER VESTEAAAAAAA!!! (m-am emotionat rau)

diana mami super fericit de mutunel incredibil David Gabriel 1 aprilie 2009
mutzunici la 10 luni
cum am venit pe lume

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ayla21 spune:

Daca cititi in Ghidul practic, la saptamana 49 explica despre cum sa inveti copilul sa arate ochii, nas, gura etc.
Noi oricum facem si din urma ce cred eu ca Luana nu stie inca, sau, nah, nu stiam eu ca trebuie sa stie deja...pt ca oricum suntem la varsta corelata uneori.
De ex la saptamana 50 sunt exemple de onomatopee bune de luat in calcul, fiind sunete din casa, nici nu mi-ar fi trecut prin cap ca la 50 de saptamani bebe e pregatit sa-l inveti...decat ce aude el si incearca sa imite, ma rog, la noi mai putin cu imitarea verbala.
Maine ne jucam alba-neagra, trebuie sa-mi confectionez material.



Monica, mami de Claudiu si Luana - Sunt o mica printesa - Foto & Video

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aris26 spune:

ayla - mda, zi si tu...de ce atata graba pe copilul asta??
eu la un an jumate aveam 6 dintzi...pai el la 18 luni cred ca termina cu toate maselele
te pomeneshti ca ies si alea de minte si se potoleshte si el ca na,ii vine mintea la cap

magdy - nu ai data nashterii pe lista si nu pot calcula.asa ca daca ai chef sa ne jucam spune tu ce varsta ai exact si luna in care ai conceput.

eh, ce chef am eu acum dar sa ma vedeti la noapte...in plus piticul s-a culcat acum, la 7 aproape si mai urmeaza sa ii fac si un coctail cu adrenalina..sunt tare curioasa cum o sa decoleze efectiv ca o racheta

sa vedeti ieri pediatrul il tot verifica si imi zice:"dar vad ca el e bine, e activ, e vesel..."
eu:"acum??? acum e moale rau"


olga - bine ca ati scapat cat de cat, sa stii ca e un virus tare scarbos. si eu imi pun sperante in aerosoli
eu nu stiu ce fel de laringita are fi-miu...ca daca nu tzipa nene... si nebuna de bunica-sa la invatat satipe la comanda. ea ii zice:"tipa tare" si el...se conformeaza si are grija sa nu cumva sa o dezamageasca, asa ca mai are un pic si sparge geamurile


25 martie 2009

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Dodo-pui spune:

Magdy felicitari sarcina usoara,BB sanatos

Monica spuneai (asa am inteles) ca ai trimis ceva legat de logopedie in mail-ul comun?Cum se numeste... ca-s mioapa la propriu



Blogul www.bogdan-andrei-speranta-moare-ultima.blogspot.com/" target="_blank">Speranta moare ultima
Blogul lui Bogdan Andrei , goblenuri,BazarBogdan,Varsta lui Donu' Bodo,Varsta Isabella-Elena
Credinta vede invizibilul, crede incredibilul si primeste de la
Dumnezeu imposibilul!


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ayla21 spune:

Dodo, nu, altceva am spus. Dar iti trimit tie ce am eu, nu e cine stie ce, cred, fata de ce faceti voi deja.



Monica, mami de Claudiu si Luana - Sunt o mica printesa - Foto & Video

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns magdyi2001 spune:

Fetele multumesc.
Sper sa nu ma fi grabit si eu ca si Aris sa va dau vestea si apoi sa se intample cine stie ce. Eu incerc sa gandesc pozitiv si sa nu-mi fac griji.
Ilinca, am ramas intamplator, cred ca a fost o ovulatie mai intarziata. Acu 2 sapt cand am facut testul, nu stiam ca sa fac, sa rad sau sa plang. Si sora-mea tot asa mi-a spus: "dar alaptai!!!". Si ce, uite ca se poate si asa. Azi am fost la eco si maine implineste 6 sapt. DPN-ul este pe 13 oct. Dar la termen nu ajung eu, tot mai devreme cu cateva sapt o sa vina pt ca rinichii nu-mi permit sa duc sarcina la termen.
Aris eu stiam ca sunt trecuta in lista. In fine DN.25.10.1975. Vezi si tu!!! In privinta PM-urilor care ti le-am trimis, crezi ca-mi poti spune ceva?

Magdy, de Gabriel mititel (05.03.2009) si Theodora ingeras dragalas.
Cei trei Palmieri

Povestea ei,povestea lui,povestea noastra...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns iuca spune:

magdyi FELICITARI sarcina usoara si cat mai aproape de termen

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns denisamada spune:

Citat:
citat din mesajul lui magdyi2001
Multumesc tuturor fetelor care sau gandit la mine astazi si mi-au tinut pumnii. Si hai sa va spun si de ce...

ASTEPT UN BEBE!!!


FELICITARI!!!

Multa sanatate si o sarcina usoara!

Denisa-Madalina fericita de Adela-Marisa ( 5 aprilie 2009 )

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mireal spune:

Am vazut numai bebei frumosiTudor dansatorulIoana si Bris harnicutele Luca cantaretulBianca e super hotelul Mistral, ma gandesc sa mergem, sa vedem acum cand.sa ne mai spui ce ti-a placut prin calatoriile tale,poate ne dai idei.Magdy felicitari!Theo si-a revenit nu mai are temperatura, sper sa nu mai faca.A avut si chef de joaca si m-a alergat pana acum.A adormit in timp ce manca, nici baita nu i-am facut.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns denisamada spune:

De cand zic ca urc poze cu noi... Ia priviti si spuneti, unde eram eu cand a facut-o ta'su? Si mai ales, cu cine?

Denisa-Madalina fericita de Adela-Marisa ( 5 aprilie 2009 )

Mergi la inceput