Pentru copii (hainute, lapte, cosmetice, etc)-18

Raspunsuri - Pagina 4

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Eseea spune:

imi pare extrem de rau. Dupa ce ca eram cat pe ce sa iau o teapa de la Malta ( nu stiu, ceva, in ultimele momente m-a facut sa cred ca e o impostoare si am dat hainutele la altcineva), eu nu cred ca voi mai dona ceva cuiva aici. Sunt prea multe adunate. Ma uit ca sunt persoane care cer la nesfarsit, ma si intreb ce or face cu atatea??? Stiu ca e greu, dar daca ar putea cineva sa tina cat de cat contabilitatea la ce se trimite, sa nu ajunga la aceleasi si aceleasi persoane.,.

Ionika, f urat din partea ta, indiferent ca ce scrii e real sau nu. Cinstit ar fi fost sa o intrebi pe Cornelia daca e de acord sau nu sa vinzi pantofiorii pt ca nu-i vin fetitei tale. f urat chiar daca e adevarat.

Mami de fetita si de baietel
Noi, 2 minuni:
www.supereva.ro/vedetesupereva/folderview.asp?folder=My%20life&page=1" target="_blank">es1.jpg

www.supereva.ro/vedetesupereva/folderview.asp?folder=My%20life&page=2" target="_blank">es2.jpg

Everything is hard before becoming easy...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns LauraNicole spune:

Te rog mult , Eseea sa nu te retragi !Jur ca daca nu le voi matura de aici pe toate la primul semn de nesimtire !

Incepand de acum ionik este pe lista neagra .

Life is something precious so enjoy it and try to take what s good from it!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ancadragoman spune:

eu nu pot sa cred cata nesimtire si cat tupeu au fetele astea ,ne iau de proaste pe la toate colturile si acum mai nou ne cred si tampite sa credem toate explicatiile lor.
Daniela eu zic sa le pui pe lista neagra fara nicio discutie ca asa nu se mai poate si sa incercam sa luam masuri suplimentare de siguranta ,eventual o contorizare a coletelor si a continutului acestora.

anca de Maria Alexandra (4 noiembrie 2007)
poze si filmulete
povestea nasterii
www.totsites.com/tot/mariadragoman" target="_blank">eu sunt Maria
www.onetruemedia.com/otm_site/start" target="_blank">Montaje Mariuca


SA II DAM VIATA ALINEI!!!!!!!!

VREAU SA NU MAI FIU DIFERIT!!

VIATA PENTRU ALEXANDRA!!!

ALEX ARE NEVOIE DE 3000 DE EURO PANA PE 31 IANUARIE


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alex_andra spune:

Da....si eu am ramas cu un gust tare amar...ma pregateam azi sa trimit pachetele pentru ionik si addalili...acum eu ce fac??...

Cred ca, intr-adevar o sa trimit si eu de acum inainte numai celor care sunt cunoscuti de catre altcineva si prezinta incredere...daca as vedea lucrurile pe care le trimit eu cu toata inima, puse pe un site la vanzare, as muri de oftica. Nu suport sa ma ia lumea de proasta si sa profite de buna mea credinta.

Off topic : eram o data cu fata afara si a venit la mine un amarat si din vorba in vorba m-a convins sa-i dau putin telefonul sa dea un telefon cuiva....ma rog , poveste lunga, ca a murit nu stiu ce matusa si sta pe afara si trebuie sa sune pe nush cine.....proasta de mine , i-am dat telefonul.....si ...a fugit cu el
M-am simtit ultima idioata.
Cam asa si acum.
Atunci am jurat ca nu mai dau bani cersetorilor pe strada si nu mai ajut pe nimeni.Uitasem de faza aia, mi-am adus aminte acum

Andra, mami de leoaica Eva (03.02.2009)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alex_andra spune:

Ionik, te rog, nu-mi mai trimite PM.
Normal ca o sa-ti trimit costumul, acela l-ai castigat la licitatie, nu are nicio legatura cu ce se discuta aici.
Imi pare rau daca ai o situatie financiara proasta, dar asta nu justifica sa-ti bati joc de cei cu buna credinta.

Restul lucrurilor nu ti le mai trimit. Imi pare rau pentru fetele tale ca nu vor mai beneficica de ajutoare de aici.

Andra, mami de leoaica Eva (03.02.2009)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Eseea spune:

Laura si pt Daniela eu nu stiu cum aveti puterea sa continuati.

si acum sa spun tot ce simt, ca tot m-a luta valul. Eu ma intreb de multe ori cum naiba au persoanele astea bani de abonament la internet, apoi inseamna ca au si un calculator, care nici ala nu e chiar ieftin. Cum ai net si calculator dar nu ai bani de incaltari si mancare la copii? Cum ai timp de net, ca-ti tb timp sa stai pe toate site-urile, sa postezi anunturi, sa urmaresti dar nu poti face nimic sa castigi ceva? Sa impletesti, sa crosetezi, sa faci de mancare altcuiva, orice. Multumesc lui D-zeu ca nu am o situatie asa, inteleg perfect si cazurile in care nu au, dar daca nu as avea haine pt copii as face orice!!

in alta ordine de idei, eu ma despart ff greu de lucrurile copiilor mei, dupa mine le-as strange pe toate pana la adanci batrineti, si nu din avarism, zgarcenie sau mai stiu eu ce, ci pt ca-mi unt f dragi. Azi am impachetat niste lucrusoare pt bazaruri si mi-au dat lacrimile si mi s-a pus un nod in gat. Dar, in acelasi timp, greu de explicat, le dau DIN TOATA INIMA, stiind ca cu ele am ajutat alti copii, macar cu putin. Si imi place sa-mi si inchipui cum arata alti copilasi imbracati cu ele. Deci le dau din tot sufletul, desi ma despart cu greu, dar la cineva care merita, care are nevoie sau care ajuta pe altcineva.

ce vreau sa spun? ca eu nu voi mai dona nimic decat la bazaruri ( macar acolo vad banii in cont) sau la persoane de aici pt care pot garanta fetele cunoscute, sa fie cazul in grija lor. Asa la cineva care intra si cere eu nu voi mai dona NIMIC!!!

acum am niste hainute pt primele luni de viata, sunt cam purtate dar in stare buna, mai mult pt casa. Daca cineva cunoscut de aici stie vreun caz....

sunt sigura ca pt fiecare dintre noi e mai usor sa le dea la cunoscuti, prieteni etc..in loc sa caute cutii, sa mearga la posta,sa se intalneasca pe nu stiu unde cu cate cineva, sa plateasca taxe...asa ca sa dam cui merita!! Eu as muri de inima sa stiu ca dau unele lucruri ca ajutor si apoi sa le vad de vanzare. Urat, f urat, imi dau seama cum te simti Cornelia!

Ionika, daca Cornelia vroia sa le vanda, o facea chiar ea. Cornelia, nu-ti stricau niste bani in plus, nu? Cred ca fiecare am putea face asta, macar ca le-am lua altceva la copii nostri, dar totusi preferam sa ajutam. Nu-s un capat de tara, dar totusi incercam sa facem ceva. F urat ca va bateti joc.

Mami de fetita si de baietel
Noi, 2 minuni:
www.supereva.ro/vedetesupereva/folderview.asp?folder=My%20life&page=1" target="_blank">es1.jpg

www.supereva.ro/vedetesupereva/folderview.asp?folder=My%20life&page=2" target="_blank">es2.jpg

Everything is hard before becoming easy...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alex_andra spune:

Ah, Eseea....cat de bine inteleg nodul acela din gat... De cate ori, am scos hainutele evei din dulap, le-am bagat la loc, iar le-am scos, iar le-am bagat...si pana la urma le-am dat,in aceeasi idee, ca sunt copii care n-au de niciunele....

Andra, mami de leoaica Eva (03.02.2009)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danielac spune:

UFFFFFFFFFFFFFFFFFFFF, ma doare sufletul rau de tot, parca sunt bolnava azi....


Cornelia, imi cer iertare ca ai patit asa ceva, ma simt groaznic ca si tu trebuie s atreci prin asta cum am trecut si eu mai demult... sper sa nu pleci de langa noi din cauza asta!

Eseea, ramai sa starpim cersetoria de aici!

Alex andra, daca nu imi cereai tu numarul ala de telefon azi, sa stii ca nu ajungeam sa gasesc toate datele alea despre ionik..... asa ca poate se intoarce tot raul spre bine! multumim ca esti alaturi de noi!

Anca, am trecut deja pe lista neagra!

Laura mi-a promis ca vom face orice impreuna sa le starpim de aici!



ALEX, operatie pe cord!
http://forum.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=146687&whichpage=5

3000 euro, 31 ianuarie!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alex_andra spune:

Poate cineva sa-mi confirme ca adda_lili este de buna credinta? Sa stiu ce fac cu pachetul pentru ea.
Sincera sa fiu, nu-mi vine sa-i mai trimit nici ei, dar daca cineva de aici imi spune ca e ok, il trimit.

Andra, mami de leoaica Eva (03.02.2009)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns LauraNicole spune:

Eseea,te inteleg foarte bine 1 De multe ori am vrut sa renuntam si eu si Dani dar....nu putem !Am pus prea mult suflet,munca,timp,sentiment ,cum se poate numi in asta ! Preferam sa fiu numita sarantoaca cu chilotii rupti in c.. de catre fostul meu sot decat sa renunt si de multe ori casa mea arata ca un magazin second hand plin cu cutii si saci pe care-i dadeam mai departe !
Cand mi-a murit Sandra am dat TOT ca sa nu mai sufar si cu fiecare lucru dat sufeream mai mult !
Si vacile astea isi bat joc de noi crezandu-ne proaste ! Nu-i nimic ! Daca nu am sa le matur de acum incolo cum le prind si am o rugaminte mare la voi : nu am conturi pe toate forumurile pentru ca nu am timp sa ma loghez pe toate forumurile pentru copii dar,daca voi aveti , va transmit lista neagra cu tot cu dovezile pentru fiecare si sa le trimiteti mai departe la adminii de acolo !Sa scapam internetul de astfel de javre ordinare ! Folosesc cuvinte dure?Asta pentru ca ma simt lovita !Ma doare carnea de nervi !Dar nu ma las !
Deci daca ma puteti ajuta sa postam lista neagra si dovezile in cat mai multe locuri,astept mesajele voastre !Multumesc mult !

Life is something precious so enjoy it and try to take what s good from it!

Mergi la inceput