Mamici cu iepurasi de Mar-Apr 2010 (98)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Ina_3040 spune:

Rebiana. da asa o sa fac, nu iau o decizie pripita, mai astept urmatoarea ecografie si apoi decidem. sotul meu saracul visa la o nastere naturala unde sa asiste si sa taie cordonul de aceea e acum un pic dezamagit, dar pana la urma conteaza si fim noi bine si sanatosi, mai putin cum iese copilul.

Ina 34+

http://picasaweb.google.com/ina3040/PozeIna#

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns oanaiacovita spune:

M-am intors si eu de la dra plina de nervi. Iar am prins-o pe dra in toane proaste si fff aglomerata, asa ca am facut DOAR monitorizare, fara control pe masa sau eco. Si din hartie de la monitorizare mi-a zis ca nu am nici o sansa sa nasc prea curand, ca mai este pana la 42 de sapt. Pai cine mai are atatea zile de prenatal cand ea m-a pus sa imi iau medical din luna a 7a ca riscam sa nasc prematur.
Off, ca ma enerveaza cel mai tare ca fac cezariana, si totusi ma tot tine atat.
Acum m-a cheamt duminica in spital ca e de garda.Sper ca atunci sa imi faca si mie macar control pe masa, sa vad si eu cum e colul ca nu mi l-a mai controlat de 2 luni.
Si toata faza asta, a venit dupa ce inainte sa plec sefa mea a tinut sa ma scoata si ea din sarite. Se incapataneaza sa imi dea adeverinta de care am nevoie pentru internare. Eu vroiam sa nu ma mai duc pe la birou, ca nu am chef de intrebarile colegilor, si trebuia sa o ia o colega. Dar ea nu vrea, sa mearga sotul. Iar al meu nu stie pe nimeni la birou, ce sa caute pe acolo. Asa ca trebuie sa ma mai misc si pana acolo.
Scuzati-ma, azi e ziua mea tare proasta. O sa revin cand o sa ma simt mai bine.

Oana 38+ Eric Nicholas
AMR cat va vrea bebe
Multumim Doamne ca am ajuns pana aici.
Ajuta-ne pe mai departe sa fim sanatosi!

Bebe mic




Daca n-ar fi speranta, inima s-ar frange!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Jasmine spune:

oana - da' ce ghinion ai si tu cu dr asta si cu toanele ei proaste!
oricum,chiar daca sotul tau nu stie pe nimeni la tine la serviciu...so what?doar nu-l mananca nimeni!poate sa se duca,sa ia hartoaga aia si in 5 minute sa plece.

32+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns greenfrog spune:

oanace rau imi pare ca ai avut asa o zi! Cum sa te tina pana in saptamana 42? ce motive are? placenta e ok? mie la ultima eco mi-a spus ca e inca bine placenta dar o vom monitoriza si sapt asta. mai ales ca la tine e vorba de cezariana.

38+ Petru Gabriel

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns asteropipan spune:

salut!!!!
gata sunt la zi cu cititul dar a-ti avut spor nu gluma!!!!
am vz poze cu burtici frumoase ,am vzpoze cu hainute( sa le poarte bebeii sanatosi), am vz bebe frumos ( LA MULTE LUNITE SI ANI FERICITI, BEBE ALEXANDRU)
am citit si vesti mai bune si mai putin bune....


in fine, eu sper ca totul sa mearga bine pt fiecare dintre noi si sa avem bebelusi sanatosi, frumosi si papaciosi

DANAYARA sunt inca pe receptie nu o las eu fe fiimea ,sa iasa afara acum. cu forta si tot o tin pana pe 20febr. o vreau neaparat pestisor
numai ca am lipsit motivat, dee duminica cu valentines day, ieri plimbari si musafirii.
eu cred ca o sa nasc pe drumuri daca o tin tot asa

ahhh, am citit ca s-a pierdut un dop parca Miruna, nu?!!
deci in curand scoatem iar motzatele


va pupik. revin mai tarziu, ca acum ma uit la stiri si dupa icepe si HAPPY HOUR!!!!!

36 +
AMR 3
http://www.flickr.com/photos/asteropipan/?saved=1
http://www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=a1aeea6bcec93163a416ed
http://www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=a28f56dddfa1956b072f9d

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Erina spune:

Multumesc mult Nafi!!! Numai bine si tie si burticii cu bb Riccardo- ma'che nome grazioso!!!

Ina o sa fie totul perfect! E normal sa te ingrijorezi dar cum ai spus si tu varianta cea mai buna pentru tine si bb e cea de preferat.

Oana imi parerau cate-ai necajit la dr. Trebuie sa o fi prins intr-o pasa f. rea (ceea ce nu e scuzabil) daca ti-a replicat asa cu cele 42 de saptamini. Cezariene se fac din saptamina 38+ si nu credca va astepta nici bb Eric atitde mult pina sa dea semne ca e pregatit.
Cit despre adevaerinta nu poti lasa pe miine cind esti odihnita si calma?

Te imbratisez si iti doresc o dupa-amiaza linistita!

-------------------------------

Erina si Daria (18.09.2007)
35+ cu David


L'amor che move il sole e l'altre stelle

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns oanaiacovita spune:

Jasmine sotul meu e rusinos si nu se duce ca vrea sefa. O sa merg eu joi ca trebuie sa duc iar urocultura.

Silvia saptamana trecuta placenta era ok, avea lacune, dar inca era buna. Azi nu stiu ca nu mi-a facut eco.

Oana 38+ Eric Nicholas
AMR cat va vrea bebe
Multumim Doamne ca am ajuns pana aici.
Ajuta-ne pe mai departe sa fim sanatosi!

Bebe mic




Daca n-ar fi speranta, inima s-ar frange!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andra_s spune:

diana esti o adevarata enciclopedie !!!
La multe lunici pt Alex!!! Sa fie sanatos si voios!!!
Peste 3 zile si noi sarbatorim 1 luna de viata! Wow, cand o fi trecut??? Parca ieri eram in sala de nasteri si am vazut in bratele dr o mogaldeata mica ce se chinuia sa planga

oana sa treaca supararea.

fetele "cu talent" la modificat listuta, treceti-o si pe bebe Sofia la Iepurasi de ian 2010, este doar la inceput trecuta.



POZE

Mami de minune mica Ianis Stefan (19.01.2010)
Suntem cei mai fericiti parinti din Univers !!!



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns oanaiacovita spune:

Erina aici nu te programeaza la cezariana. Asteapta sa ti se declanseze travaliul, sau macar sa se rupa apa.

Andra, Sofia e la iepuasi de februarie.

Oana 38+ Eric Nicholas
AMR cat va vrea bebe
Multumim Doamne ca am ajuns pana aici.
Ajuta-ne pe mai departe sa fim sanatosi!

Bebe mic




Daca n-ar fi speranta, inima s-ar frange!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ina_3040 spune:

Erina multumesc. Asa sa ne ajute Dumnezeu la toate sa ne tinem pruncii sanatosi in brate. In rest cand, cum, pe unde si alte detalii sunt mai putin importante.

Ina 34+

http://picasaweb.google.com/ina3040/PozeIna#

Mergi la inceput