Dovleceii sarbatoresc: LMA Raluk(sept-oct) 79

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns mary_07 spune:

'neatza

La Multi Ani Raluk


MI-am luat o si ma apuc de recuperat

Mely , implinita de Alexandru si Razvan

Astept primavara...

_

"You are worried about seeing him spend his early years in doing nothing. What! Is it nothing to be happy? Nothing to skip, play, and run around all day long? Never in his life will he be so busy again." Jean-Jacques Rousseau

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns angelli spune:


LA MULTI ANI RALUK, iti doresc multa, multa fericire!

Biaz e superba poezia!

La mine a rasarit un soare stralucitor , mi-a luminat toata casa, parca sunt in vacanta.
Acuma incerc sa ignor debandada din camere, care se vede pe atata lumina.Ca tot vorbeati de tanti de curatenie,musai trebuie sa gasesc si eu.Una care sa vina pe gratis sau pe datorie

Adriana mami fericita de Andreas(28.07.2006) si Nicholas(02.10.2009)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns tulibu spune:

Neata! inca dormiti? fericitelor! eu m-am trezit de la 6, si pana acum ma invart prin casa.
Voi dati bebeilor de 5 luni mar cu biscuiti? Biscuiti de care folositi, d-aia fara gluten? Nu stiu ce sa fac, pt ca nu gasesc fara gluten.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Roxxy80 spune:

Neata!

Fetelor, ieri am tras o sperietura de zile mari. Am culcat-o dupa-amiaza pe Maria la mine in pat (acolo doarme mai nou si ziua si noaptea ). A venit sotul de la ser pe la 17.00, am iesit din camera si am incojurat-o de perne. Dupa 10 minute am auzit un urlet si cand am intrat fata mea era pe jos pe parchet, pe spate. Am ridicat-o, a continuat sa mai planga inca vreo 10 secunde si a inceput sa rada. M-am speriat ingrozitor dat fiind faptul ca acum un an am ajuns cu Matei la spital in urma unei lovituri la cap. Sotul nu a vrut sa mergem la spital pt ca ea s-a comportat super normal: s-a jucat pana pe la 22.00 in continuu, a ras mereu, nu a dat semne de somnolenta, nu a vomat etc. Insa eu nu mai eram om aseara. Nu mai stiam nici cum cheama. Totusi, nu credeam in stare un copil de 5 luni sa escaladeze pernele. Se deplaseaza din ce in ce mai rapid. inca nu merge de-a busilea dar e un fel de mers de-a busilea, fara sa ridice si mainile. Mi s-a stricat camera de filmat ca altfel as fi pus sigur un filmulet.
In plus de azi-noapte are muci. Frate-sau a facut acum 2 zile si bineinteles ca acum a luat si ea . Exact asa am patit-o si acum o luna cand i-au tinut mucii 20 de zile .

Monica, eu am despus dosarul pe 30 noiembrie, insa am cerut sa-mi vina prin posta (la usa). Si vineri pe 12 mi-au venit banii (pe dec si ian).Eu si la Matei tot prin posta am vrut. intotdeauna i-am luat mai repede decat cei care au solicitat plata prin card.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Lali_mete spune:

Cine doarme Tulibu?Ca eu nu dorm tot de la 6...Am facut curat,am schimbat bebelul,am distrat sotul cu filmuletul "ken liiii",am culcat sotul(a venit din tura de noapte)si acum ma pregatesc sa ies la plimbarica. E asa frumos afara ca nu-mi vine sa cred,la cat de urat era ieri....

Lali Lacra de
Paul-Iulian
http://picasaweb.google.com/Lali.mete/Paul#
http://picasaweb.google.com/Lali.mete/PaulSiMamiSinguriAcasa#

http://forum.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=146916 Nasterea lui Paul_Iulian

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns selen80 spune:

neata!
mai mai, ce obraznice sunteti voi, am lipsit si eu juma de zi si ati scris un capitol juma

pana sa recuperez insa, vreau sa-i urez si eu din toata inima LA MULTI ANI RALUK!! SA FII SANATOASA SI FERICITA, BAIETELUL TAU SCUMP SA-TI ADUCA NUMAI BUCURII TOATA VIATA, CA SA COMPENSEZE CU PERIOADA ASTA GREA


deci diseara iar avem party???[batetoba

VOTATI-NE, VA RUGAM! MULTUMIM!

de ursulica Ebru Fatima (29.08.2009) PRIMA POZA!

POZE URSULICA
nunta


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Lali_mete spune:

Sigur ca avem party SELEN, de fapt e continuare...In seara asta vine si tort Raluka?

Lali Lacra de
Paul-Iulian
http://picasaweb.google.com/Lali.mete/Paul#
http://picasaweb.google.com/Lali.mete/PaulSiMamiSinguriAcasa#

http://forum.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=146916 Nasterea lui Paul_Iulian

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns madalina84 spune:

Neata
Elle multumim de capitol si de .La cate luni i-ai dat lui Eva iaurt?
BIAZ foarte frumoasa poezia pentru Raluk,ai talent si lovesti la "tinta",daca mie mi-au dat lacrimile Raluk sigur va plange in hohote
MONICUTO te-au uitat sub masa a? e bine ca inca mai ai voce si nu te doare capul
ROXXY imi inchipui ca te-ai speriat,asta faceam si eu aseara il pazeam sa nu cada.Prietena mea are un baitetel mai mare cu o luna jumate ca Irinel si imi spunea ca ia cazut de 4 ori din pat,vecina mea la fel s-a trezit cu fetita jos dar nu le-am auzit sa duca la spital asa ca stai linistita si nu iti mai fa probleme
Oare cine o fi inventat leganatu,40 de min am leganat la el aseara,a adormit pe la 1 fara ceva,s-a trezit la 3 la 5,6 jumate si la 9 fara de tot,sunt chiauna
LA MULTI ANI RALUKULE
LA MULTE LUNITE sarbatoritilor de azi,sa cresteti mari si sanatosi.
Cuscra DELIA cum sa-si gaseasca IRI alta blonda,doamne fereste,el e tot cu inima furata de Sofia dar mama lui a uitat sa transmita la iubita dulci si multe .Ma bucur ca ati reusit sa va faceti un program si ca soimita doarme mai bine.Cu mutatul cum mai stati?
O dulce si pe MANGA cred ca ea tot printre mutari e.
Apropo,Irinel al meu a invatat sa scoata limba,mor de el cand il vad,nu mai plange cand se trezeste,tipa.scoate diverse sunete sa ma atentioneze ca s-a trezit
Azi am program de calcat,sunt pe aici

D-ZEU MI-A TRIMIS RASPLATA
IRINEL ANDREI
POZE CU NOI

o perioada din viata mea Rasplata a sosit

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alex25 spune:

Buna dimineata si de la noi!

Aseara am ramas fara baterie la laptop si nu am avut cum sa ma duc dupa incarcator ca era in camera la ai mei care se culcasera...minunat, nu? Oricum am citit tot si m-am distrat si eu in reluare, daca in direct nu am apucat!

Monica eu depus actele in decembrie si nu a intrat inca nimic pe card, nici nu mai sper asa curand.

Roxxy, vai Doamne, ce sperietura, bine ca nu a patit nimic, sunt fantastici cat de repede se misca.

La multi ani RALUK

]La multe lunitze ANA, IOANA MARIA, SONIA, RARES, ALEX

-------------------------------------------------------------------------
Alexandra super fericita de ALESSIA ZEINA (26 septembrie 2009)
Da Doamne sa fim sanatoase!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mkunigunda spune:

Neata Feteleeeeee! Remember me?
Se pare ca intru la chef direct: LA MULTI ANI RALUK, sa fii fericita si tot ce-ti doresti tu sa se implineasca!
La multi ani Luto, cu intarziere, be happy mamma! Ce chef de pomina, ca pe vremuri, pe bune!

Si dovleceilor sarbatoriti astazi la fel le doresc multe-multe lunite vesele de acum incolo!

Vad ca au aparut Roxxy, Techila, Mimika, ma bucur mult ca s-a intregit gasca!

Despre noi ce sa va zic? Suntem bine pe total, Victor a fost crestinat in ianuarie, maine mergem la vaccinul de 4 luni, crestem si suntem sanatosi. Eu sunt putin dezamagita pentru ca am inceput sa nu mai am lapte, dau mixt de vreo 2 saptamani, dupa ce am trecut prin toate emotiile de la "nu se poate ca eu sa nu mai am lapte", si da-i cu pompa dupa fiecare masa si cu lichide la greu (a fost un chin, ce mai - dupa ce manca Vic si il ragaiam puneam pompa 20 de min, dupa care puneam la sterilizat, mai apucam sa mananc ceva rapid ca in 15 min venea urmatoarea masa), am trecut la "hai ca poate-poate mai revine" si acum iau galafor fara sa observ vreo imbunatatire. Mi-ar fi placut sa alaptez mai mult dar se pare ca mama natura a zis stop.
Si pentru a suplimenta lichidele am inceput de 3 zile sa-i dau suculet de morcov, care ne place f mult. Vreau sa incepem si noi diversificarea, sa vedem ce zice maine pediatra.



_
Mami de baietel scump Victor

O minte largita de o noua experienta nu va reveni niciodata la dimensiunile ei initiale.

Mergi la inceput