Burtici cu delfinasi de iulie-august 2010 (29)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns aelita spune:

Citat:
citat din mesajul lui michelle1981

aelita, felicitari pentru raspunsul complet despre reply!
Am vazut ca ai visat fetita/ baiat cand ai fost gravida. Semanau copiii din vis cu cei din realitate?

la mine au semanat.
Acum am visat fata.sa vedem daca se mai nimereste visul
mereu au fost in vis nou nascuti.
fata o visam des des,ani la rand am visat ca nasteam fata.si prima a fost Sofia.baiat nu am visat decat cand eram gravida cu Andres.
acum am visat ca dadeam sa suga unei tigancuse..asta nu stiu daca inseamna ca am fata O sa vedem!

13+
Sofía (2ian2007) ,Andrés(22mai2008)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns puiutz_mic spune:

Fetelor, voi cu sanii cum va mai impacati?

V-ati cumparat sutiene speciale? Daca da, il purtati si noaptea?

Eu inca nu mi-am luat, dar cred ca in curand va trebui..cel cu push-up ma cam deranjeaza, unul din ele chiar mi-a lasat urme serioase, nu o sa-l mai port.

Si nu stiu daca e bine sa nu port deloc (avand in vedere ca lucrez acasa, nu imi pun sutien decat cand plec de acasa). Parca mi s-au mai lasat sanii de cateva saptamani..dar in sutienul obisnuit nu prea mai incap.

Voi cum procedati?



Elena 13+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns puiutz_mic spune:

Daca ati plecat la , va de noapte buna!

Si sa visati frumos!

Elena 13+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Florentina_C spune:

Neata fetelor. Va doresc o zi frumoasa si usoara.
Am si eu o intrebare pt voi. Peste o luna vreau sa merg la eco tridimensionala si ar trebui sa imi fac programare de pe acum.
Ideea e ca nu am nici o idee depre ce se va intampla acolo. Doar presupun ca il masoara pe bebe.
In plus as vrea sa stiu niste preturi, ca sa stiu cum sa ma pregatesc. O cunostinta mi-a recomadat pe de. Iosub de la Cabinet Fortis, str. Sandu Aldeea si pe dr.Chitescu de la Medlife.
Voi ce ziceti? Presupun ca majoritatea dintre voi ati facut deja eco 3d.
Aaaa....si apropo...voi imi recomandati si triplu test. La ce ajuta? Eu am 22 de ani, nu cred ca ar fi probleme. Va pup pe toate.


"Viitorul apartine celor care cred in frumusetea propriilor vise"
fericita 12+. Ma la DD sa am un bb sanatos si la termen
***Bebelul meu mic***
***Poze***

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns paula_m spune:

Buna dimineata!!!!Sa aveti o zi asa cum va doriti...
Florentina, eu am facut doar DT.Ginecologul mi-a zis ca varsta mamei nu e neaparat un criteliu de risc, el a vazut si cazuri in care mama avea 18 ani si i-a iesit risc de sindrom Down...Mie mi-a zis ca ar fi bine sa-l fac si pt linistea mea si daca medicina a evaluat si ne da posibilitatea sa aflam aceste informatii, de ce sa nu beneficiem. Dublu testul mi-a iesit bine si a zis ca nu are sens sa fac si triplu test.

Paula, 17+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns beluistef spune:

Buna dimineata,

Carmen felicitari pentru si pentru vestile bune de la eco.

Paula de asemeni felicitari si tie pentru si vestile bune.

Michelle ce sa mai zic, felicitari pentru ??? sau sa mai asteptam urmatoarea eco ca sa facem felicitarile cum se cuvin ???

Otilia dupa cum am inteles ai lapte deja...ei...tin sa-ti spun ca nu esti singura si eu de o luna am inceput sa am, iar acum cand strang numai un pic de tzitzi iese pe toate canalele fara nici un pic de efort...deci...MILKA ...

Am vazut pozicile, Giorgia burtica frumoasa foc , cam asa o am si eu acum, nu am apucat sa o pozez, probabil in week, sa vedem cat a mai crescut.Si celelalte burtici sunt frumoase si sa vedeti rezultatele .
Abia astept sa vad si eu prichindelul peste 2 saptamani, parca nu mai vine odata data de 3 martie...aaaa... si am inceput sa miscam din ce in ce mai puternic si in reprize mai multe care sa cuprinda toata ziua...chiar si noaptea ma trezesc cand face anumite "tumbe".
Eu de vreo 2 zile am inceput sa ma trezesc sa mananc macar 1 iaurt pe noapte ca altfel nu mai pot adormi. Voi ati inceput cu de-astea ca mine ?????

Hai ca m-am intins cat o placinta ...O ZI USOARA VA DORESC



***************************************************
Elena, 19+ cu
Si mamica de Luisa ( 23.07.2005)& Beatrice ( 02.06.2003)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns crissy77 spune:

Rationament copil de 4 ani si 2 luni
Voiam sa profit de faptul ca Elise se uita la un desene animat cu bebelusi si imi propun sa pregatesc terenul
eu: Elise, ti-ar placea sa avem si noi un bebelus in casa cu care sa te joci?
Elise: Daaaaaaaa...
eu: ai vrea? sa-ti faca mama un bebelus?
Elise: Daaaaaa... Si vom fi... unu'... doi... trei... (numarand pe degetele)
eu: Treiii????????
E: da, eu, Sezara si bb (Sezara=Cezara, fetita de 8 luni a nasului ei de botez)
eu: dar Cezara nu e a noastra, e fitita lui nanu!
E: da, dar e nanul MEU
Concluzia: tot ce apartine nanului EI este si al EI

Cristina 12 s & Elise-Stefania

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Corrina spune:

Buna dimineata,

Venim si noi cu vesti bune de la eco, bbdoi bine, CRL=3.9cm.

Otiliav am citit ca tu inca alaptezi. La fel si eu. Tot astept sa se intarce natural, dar n-are niciun gand pushtiulica. Cum te-ai gandit sa procedezi?

Felicitari fetelor care au aflat ce ascund in burtica.

PS: Cred ca s-a schimbat parola de la contul comun. Pot sa o primesc si eu prin PM, please?

Mami fericita de Mihnea-Cristian &11s3z
Mihnea se face mare Gargaritza

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Sheritra spune:

Fratioare, am pus 7 kile................ sunt distrusa, rup patul!
Deci gata, ma apuc de dieta Dragaicai : am papat 2 cornuri calde cu unt de la Mega (deci fara cioco) si o cana de lapte, la ou renunt ca sa slabesc mai usor ! Ma impusc!
Florentina, baga viteza la Iosup, nu cred ca mai gasesti loc doar cu o luna inainte, poate cu trei mai era ceva! Incearca si la CMU, si intrebi acolo cat costa, e un dr destul de scump.

Shery 17 & cu inimioara Alesia (30.10.2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns larissa_79 spune:

'neata si de la mine....cea lenesa la scris...
Felicitari pentru culorile de carucioare....incet incet apar si fetitele.
Vorbiti de kg...uf am luat si eu vreo 4...partea proasta e ca ritmul e crescator accelerat si din ce stiu de la sarcina cu Ale greul de-abia acum incepe. O sa vedeti ca incet incet te ingrasi si daca bei apa. Trebuie sa mai reduc si eu din mancare dar inca nu stiu ce si cum....
Azi l-am simtit pe bebe miscand super tare de dimineata....
Sheri, numa' 7 zici? Lasa ca a luat belu juma' de kil.

Larisa 17+ cu Nectarie si mamica de Alexia (13 iulie 2006)

http://www.flickr.com/photos/32393475@N00/

Mergi la inceput