Dovleceii sarbatoresc,6luni implinesc(sept-oct) 77

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns alex25 spune:

Cristina eu nu o consider fitzosenie, asa ca si eu am pe cineva care vine odata pe saptamana si face curat, cu restul de treburi zilnice ma descurc eu, insa eu zic ca merita, practic nu sacrific din timpul petrecut cu bebe si atunci nu pot sa cred ca e fitza.

-------------------------------------------------------------------------
Alexandra super fericita de ALESSIA ZEINA (26 septembrie 2009)
Da Doamne sa fim sanatoase!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns vik-cj spune:

Buna dimineata fete frumoase!

Am intrat sa va invit la o calda si un mousse de ciocolata (alba!) in cinstea Isabelei care face azi 5 lunitze!!!!

La Multi Ani sarbatoritilor de azi!

Va , revin!

de printesa mica Isabela Maria - 15 septembrie 2009
Isabela

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cristina_ana spune:

Claucia, stai ca nu am inteles bine! Blugii aia faini care faceau picioare frumoase erau de la Promod? Ca si eu sunt in cautari de asa ceva. Dar as vrea unii cu talie mai inalta, ma enerveaza la maxim sa imi atirne burta pe afara.
Am vzut ca ziceai de produse Kerastase. Si eu folosesc de mult si sunt cat se poate de incantata de ele. Eu am descoperit acum recent pe cineva care le vinde la preturi muuult mai mici decat in saloane. Nu stiu de unde le aduce, dar sunt sigura ca sunt originale. Le-am intors pe toate partile, ambalajele sunt identice, chiar si codurile de pe ambalaj seamana, plus ca le recunosc dupa miros, textura, etc.
De ex la ei un leave-in costa 60 RON fata de 110 RON in saloame, o masca 80 RON fata de 120 RON si un sampon 55 RON fata de 90 RON. Daca te intereseaza iti dau numarul de telefon al tipului. Sa nu credeti ca am eu ceva de castigat, si nici nu vreau sa fac reclama la nimeni.

Cristina, mamica de Andrei Eric (26.07.2007) si Emma Ioana (05.09.2009) )
POZE

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monica_dicut spune:

CRis, eu am o tanti care vine la cerere. Initial ziceam sa vina o data la 2 sapt sau o data pe luna. DAr acum o chem eu cand mi-e prea leane si cand nu se mai vede prin geamuri (glumesc evident ). Noi facem curatenie sambata, il lasam pe zgatix la ai mei si purcedem. Ne ia cam 3 ore in 2 camere cu bucatarie si baie.
Si nu, nu o consider fitzosenie ci necesitate pentru ca nu mai e ca pe vremea alor nostri cand ajungeau la 2-3 acasa si aveau timp sa le faca pe toate. Si chiar daca stam acasa cu copii, eu jur, ca desi am doar unul, nu am timp sa ma duc la baie sau sa mananc. Ce sa mai vorbesc de stres praf sau dat cu aspirator... astea sunt povesti pt mine.

Monica de Minune Dragos Alexandru(26.08.2009)
Povestea noastra
Toate se intampla in viata cu un scop. Nu trebuie sa intrebam "de ce",
trebuie doar sa ridicam capul si sa mergem inainte
Ingerasul Andrei

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mary_07 spune:

Seelen,ca la multe alte categorii, fac parte din grupa norocoaselor .
Zilele trecute a avute momente de maraiala si se trezea noaptea (dar mai mult pe motiv ca se intorcea pe burta,nu-i placea si ma "striga" sa-l intorc inapoi pe spate).In rest,toate ok,nu febra/diaree/urlete (multumesc lui DD)
Exact la fel a fost si la Alex,din toti dintisorii care i-au iesit,numai la 2 a avut febra si diaree

Of course ca baleste la greu,baga pana si paturica in gura ,dar din fericire,nu ne-am confruntat cu altceva

Mely , implinita de Alexandru si Razvan

Astept primavara...

_

"You are worried about seeing him spend his early years in doing nothing. What! Is it nothing to be happy? Nothing to skip, play, and run around all day long? Never in his life will he be so busy again." Jean-Jacques Rousseau

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns tulibu spune:

cristina_ana nu e fitzosenie, sau cel putin daca e si eu sunt fitzoasa, am avut si eu o d-na care venea sambata, ca lucram si nu aveam cand sa o chem, acum nu am pe nimeni, si sincera sa fiu imi ia 2 zile sa fac ce faceam acum un an in 4 ore. aaa plus ca eu o chemam si sa calce, ca al sotz se imbraca numai in camasi si mi s-a acrit de la atat calcat, asa ca la mine intra si asta in calcul. acum n-am dar o sa ma mut in primavara asta la crevedia, pe coclauri si acolo clar aduc pe cineva, ca e prea mare casa si nu ma bag sa fac singura.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cristina_ana spune:

Merci mult fetelor, m-am linistit, deci nu sunt fitzoasa!
Fetelor, va rog mult, le puteti intreba pe tanticile voastre daca ar mai avea nevoie de cliente? Eu stau in Prelungirea Ghencea. Daca sunteti asa de dragute, va rog eu mult sa le intrebati! Merci frumos!

Cristina, mamica de Andrei Eric (26.07.2007) si Emma Ioana (05.09.2009) )
POZE

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mary_07 spune:

Cristina, mie imi place sa imi fac eu curatenia
Asa sunt eu,imi place ca seara,cand ma pun in pat si fac planul pe a 2-a zi,sa stiu ca am ceva de facut
Matur/spal/fac mancare/impatur haine zilnic ..pt mine astea sunt la ordinea zilei,daca nu le-as face,simt ca m-as plictisi Nu pot sa zic ca e curatenie generala,dar sunt ordonata de felul meu si in felul acesta nu mi se pare ca as face neaparat curatenie ci ca pur si simplu dupa ce fac mancare las bucataria curata (vase spalate,maturat pe jos,etc.) (am dat un exemplu)

Mai imi acord o zi pe luna sa sterg geamuri sau sa mai eliberez din sertare...sau pur si simplu sa scot pe toata lumea din casa si sa iau totul de la a la z vreme de cateva ore (adooor cand fac asta )
Nu sunt impotriva unei femei,dar din moment ce eu,personal,ma descurc,nu-i vad rostul

Mely , implinita de Alexandru si Razvan

Astept primavara...

_

"You are worried about seeing him spend his early years in doing nothing. What! Is it nothing to be happy? Nothing to skip, play, and run around all day long? Never in his life will he be so busy again." Jean-Jacques Rousseau

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anomis28 spune:

Buna dimineata iara,

am facut si noi iarasi ochi,

Elle care crezi ca era diferenta de varsta intre ele, care ar fi fost mai ok?

eu din ce am inteles de la alte mamici cu 2 puiuti (nu simultani) este tare bine, ca cel mai mare se joaca non stop cu cel mai mic si sunt happy. (Claucia, Monique, Diana, Angelli)

Selen, mi-o dai pe Ebru putin....., cat sa ma laud la toata lumea cu fetita mea frumoasa, si ti-o dau inapoi, promit.

Cristina eu il las pe Dinutu cu mama acasa cand merg la sala sau la piscina.
Asteptam si eu cu mare drag zile cu soare cum a fost cea de ieri sa iesim in parc, chiar si in Moghioros..... da' cand m-am trezit de dimineata. M-am saturat, m-am saturaat..... pe muzica lui Tudor Chirila..... (licenta Ioanna )

acum ma duc la shopping de pampersi prin Auchan va pup si revin mai tarziu
pup fetele dragi
of, nu vine ea drag de primavara sa inflorim cu dovleceii in parc



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alex25 spune:

Fete dragi, sa stiti ca din cauza mea au disparut stelutele de la numarul capitolului, insa nu mai rabdam lipsa unui ''i'', asa ca am modificat. Sper sa nu va deranjeze, ca daca DA, eu modific la loc.

Anomis spor la papersi!

-------------------------------------------------------------------------
Alexandra super fericita de ALESSIA ZEINA (26 septembrie 2009)
Da Doamne sa fim sanatoase!

Mergi la inceput