Bulgarasi si globulete de nov-dec 2007(208)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns bb_yasmi spune:

alina, o gradi buna si cu renume particulara e si la noi in jur de 1200 ron sau poate chiar mai sus depinde de program. mie oricum mi se pare mult....:( dar ma gandesc din ce in ce mai mult la varianta asta....faceam un calcul: daca renunt la vacanta din antalya economisesc in jur de 1700 euro.....ceea ce mi-ar asigura aproape 1 an de gradi (fara vara)...eeee..

vreau sa va intreb : iasmi a inceput cu tusa seaca: i-am dat plantusin...apoi s a facut productiva :i-am dat mucosolvan apoi i a trecut. am dus-o 3 zile la cresa...si iarasi a inceput sa tuseasca productiv (am pus-o sa scuipe si am vazut) si ii dau ventolin.....problema e acum ca parca e iarasi seasca tusa....


happy mom & ladybird Iasmina Alissa 2+

astept vara...caldura...concediu...piscina...soare..eheeeeee

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bb_yasmi spune:

hello



happy mom & ladybird Iasmina Alissa 2+

astept vara...caldura...concediu...piscina...soare..eheeeeee

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns slimatei spune:

neata!
..multumesc mult fetelor de complimente
ma ung la suflet
bb ...e real
...ce sa zic.. altii spun poezii la 2 ani..alti merg pe bicicleta

stefi nu vrea sa spuna poezii dar.. ma rasplateste altfel...
nici eu nu am crezut...sincer, am ramas socata, cand am vazut cum se urca singura pe bici si incepe sa si mearga..de aia am si filmat-o...
cred ca aici tb sa fi fost mana lu' ta'su.. asa da' surpriza

va servesc cu o de Sf. Valentin
cu inimioara

va pup pe toate si va doresc

sa iubiti si sa fiti iubite fetelor!
numai bine!



"omul e cu atat mai puternic cu cat duce mai multe sarcini in spinare... viata e o adevarata scoala, unde dai examene zi de zi si ceas de ceas, obligat fiind sa treci prin nenumarate probe"

Stefania X2 (22.12.07) eu, broscutz :) ... , aproape 2 ani... , Stefi video

Nasterea unei stele...numita Stefania!
papa buuun

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ellis spune:

neata!
BB, BIANCA - merci; oricum nu mai scot acum poze, ca am mai scos cateva...

Bravo, STEFANIA! si multumim mami de cafea!

BB - eu am mai vazut asta vara, un vecin Nicolae, tot de varsta Alessiei, nacut pe 20 nov, mergea pe bicicleta- tot cu roti ajutatoare...mi s-a parut incredibil!...stia sa ne si ocoleasca prin parc...am pus pe seama faptului ca e baietel, insa, uite ca si Stefi poate!


BB - noi tusea am rezolvat-o data trecuta cu grintuss...este extraordinar...si siropul pt copii si cel de adulti.

De gradi..nu mai zic nimic, Alina stie ca si noi am primit o evaluare si eu sunt fff multumita de evolutia fetei, de miss Andreea , educatoarea ei, in general sunt multumita de gradi; problema mea in mom de fatza sunt banii...adica s-au cam dus toti...de la serv iau un rahat de bani, am inceput sa lucrez si part-time...e o varza in capul meu...cred ca vom fi obligati cat de curand sa retragem fata de la gradi si sa o ducem la parinti, cu tati cu tot si eu sa raman in Buc pt serviciu...(ma doare sufletul...)asadar sunt intr-o pasa proasta...am intrat in butoi pan la gat;

i-am trimis pe M si Alessia la verisoara Diana vreo ora in ideea de a ma putea eu calma si de a judeca limpede...




Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bb_yasmi spune:

offff adela....imi pare tare rau!! te imbratisez cu drag!
sirpul pt ce fel de tuse e??

stef, pt stef mic!


happy mom & ladybird Iasmina Alissa 2+

astept vara...caldura...concediu...piscina...soare..eheeeeee

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ellis spune:

BB - siropul este pt orice fel de tuse; te pup.
se cheama grintuss - e de la aboca, pe net insa se gaseste sub denumirea de grindtuss - ca asa se numea inainte;

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ank83 spune:

Heloouu ..
Am citit si eu caracterizarea Mariei..Foarte interesanta... ...Mai si eu zic ca educatoarea e cea mai importanta .. ca ei isi gasesc joaca din orice de regula.. ea trebuie sa fie cea creativa, draguta si cu un limbaj adecvat.

Ank Raul 17.10.2007 si Cecilia 11.12.2008
Poze pitici

Pretendenti pt

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ank83 spune:

Am vazuto si pe Stef cum merge pe bici... Si ai dreptate unii spun poezii la 2 ani altii merg pe bici. .. Cu asta ma consolam si eu cu RAul ...acum vorbeste, dar nu la nivelul unor bulgarase de pe aici.. dar in schimb are niste abilitati motrice foarte bune...

Ank Raul 17.10.2007 si Cecilia 11.12.2008
Poze pitici

Pretendenti pt

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ank83 spune:

Ma duc sa imi odihnesc oasele ..pana nu se trezeste gradinita mea

Ank Raul 17.10.2007 si Cecilia 11.12.2008
Poze pitici

Pretendenti pt

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Vasari spune:

Ank, asa e. Eu cred ca fiecare copil a progresat la fel, doar ca unii sunt extroveriti sau au progresat la ceva vizibil, iar altii, poate si mai important, au progresat in ceva ce se va vedea mai tarziu.
Ellis, cred ca iti e foarte greu.:( Aveti alta alternativa? Ca de ex sa schimbati orasul... puteti gasi in alta parte joburi amandoi? Cat sa nu va despartiti. Dar probabil ati analizat deja toate variantele.
Stefania, foarte frumoasa inimioara. E facuta de tine?

Alina si Maria - 3 nov 2007
Primul orice

Mergi la inceput