Burtici cu flori de liliac de mai-iunie 2010 (41)

Raspunsuri - Pagina 8

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Virgi17 spune:

Sabina,

Eu am facut saptamana trecuta un set de analize si legat de glicemie, in dreptul ei scrie glucoza serica. Deci e simpla analiza obtinuta prin intepare.Nu e cea cu bautura magica.
Eu maine dimineata merg la dna doctor, o sa ma lamuresc si eu de ce mi-au crescut transaminazele(o fi de la Duphason??) si de ce a explodat colesterolul(era el maricel si inainte insa acum chiar a luat-o razna). Daca mi-o da si mie Omega 3, oare de la ce firma o fi mai bun?
Noapte bunaaa fetele!

Virginia 25+ Ioana

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns NicoletaB spune:

Neata fetelor!
Roxy-pt burtoi!
Am fost de dimineata la Fundeni, iar dupa amiza, ma duc dupa rezultat! Si ce 'frumos' e afara!
Va doresc o saptamana buna fetelor!

20+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns rosanne spune:

Buna dimineata burtici

O cafelutza cu lapte sau un ceai pentru voi!

Afara iar ninge....e cea mai lunga iarna in Bucuresti din ultimii 10 ani

Mamici cu bb 2, cum alegem produsele pentru bbi...dupa ce criterii?....pampersi, servetele, creme....

Sa aveti o zi frumoasa.


Roxy 28+ cu Diana


www.r.studio-x.ro/" target="_blank">Site-ul meu

www.studio-x.ro/" target="_blank"> Site-ul nostru

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns n_a_n_a spune:

'Neata burtici !

De cand m-am intors acasa ma trezesc in fiecare dimineata la ora cinci, fresh, fresh! Ce naiba? Tati rade si spune ca e bioritmul de mamica de vina !

Ioana (arturica), Adelina iti multumeste ! Ne place taaare mult Clayderman! Si sa vezi ce dam din picioruse la Bolero-ul lui Ravel sau la Carmina Burana a lui Carl Orff. Dirijor ne facem !

Sabina, glucoza serica e glicemia simpla: un impuns si gata! Aia urata cu bautul e test de toleranta la glucoza sau glicemie provocata.

Nana 26+ cuiubirici dulce, Adelina Ioana

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mommy_to_be spune:

Buna dimineata burtici!

In dimineata asta va ofer un ceai negru luuuung cu lapte muuult. Aseara mi-am luat tensiunea si era 140/70. Am repetat figura in dimineata asta, gandindu-ma ca poate eram eu mai agitata dupa o zi plina, insa tensiunea mea era 140/80. Mi se cam umfla si mainile si sunt putin panicata sa nu fie preeclamsie...tensiunea mea normala e undeva in jur de 110, 120. am avut chiar si 100... Va confruntati cu problema asta?

Nico, sa fie cat mai bune rezultatele iti dorec!

Roxy, multumim de cafeluta!

Nana, matinala mai esti... Nu stiu cum reusesti. Eu si de ma trezesc la 5, nu ma dau sculata din pat pentru nimic in lume. Fac eu ce fac si adorm la loc...

Va pup burticute! Sa aveti o saptamana minunata!

Mira fericita 26+cu Maya Alesandra

minunea mea

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nikolett2445 spune:

Citat:
citat din mesajul lui mommy_to_be


In dimineata asta va ofer un ceai negru luuuung cu lapte muuult. Aseara mi-am luat tensiunea si era 140/70. Am repetat figura in dimineata asta, gandindu-ma ca poate eram eu mai agitata dupa o zi plina, insa tensiunea mea era 140/80. Mi se cam umfla si mainile si sunt putin panicata sa nu fie preeclamsie...tensiunea mea normala e undeva in jur de 110, 120. am avut chiar si 100... Va confruntati cu problema asta?

Mira fericita 26+cu Maya Alesandra

minunea mea



daca cu adevarat bei ceai negru ,e posibil sa fie si de la asta,daca ni l-ai oferit doar virtual e ok,beau si eu
si eu am avut probleme cu tensiunea la prima sarcina,acum e sub control sunt monitorizata periodic la cardiologie
trebuie sa renunti la sare,cafea,cioco,dulciuri,grasimi,si o sa fie ok,sa ai grija cu kg,eu m-am ingrasat 5 kg intr-o luna in sarcina trecuta,retinusem foarte multa apa,eram gogoasa
si sanatate,o sa fie bine,tre sa mergi si la medic

fetita mamei
NIKOL26+ ANTONIA si DAVID (15 MAI 2006)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns n_a_n_a spune:

Mira, ai grija cu tensiunea, mai ales daca te si umfli, ca nu-i de joaca! Mai masoar-o vre-o doua zile (de cateva ori pe zi, la aceleasi ore) si daca ramane sus, vorbeste cu medicul!
Ora mea uzuala de trezire e intre 8 si 8:30; nu stiu ce am de trei nopti, da' sper sa treaca , vorba Sabinei, o sa regret eu orele astea pierdute de somn...

Nana 26+ cuiubirici dulce, Adelina Ioana

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mommy_to_be spune:

Nikolette, nana , va multumesc mult de raspunsuri. Cafea obisnuiesc sa beau una slaba de dimineata, pentru ca daca nu o fac, ma ia spre seara o durere de cap absolut cumplita, care nu trece nici macar cu somnul de peste noapte. A doua zi dimineata ma trezesc tot cu durere de cap, remediul fiind tot o cafeluta. Azi am baut un ceai negru foarte slab gandindu-ma ca are mai putina cofeina decat cafeaua, insa nikolette, daca zici tu ca nu face bine, voi incerca sa scot de tot cofeina din meniu, sa vad cum ma simt. De ingrasat mi se pare si mi ca ma ingras intr-un ritm alarmant, mai ales ca ma straduiesc sa nu fac excese. Pe 23 am oricum programare la control. Credeti ca e prea mult sa astept pana atunci?

Va pupic!

Mira fericita 26+cu Maya Alesandra

minunea mea

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Madamar spune:

Citat:
citat din mesajul lui nikolett2445

Citat:
citat din mesajul lui Madamar



Nikolett2445: de ce faci monitorizare holter? eu am fost supusa acestei monitorizari din motive de extrasistolie... acum citiva ani buni dar m=am tratat cu indiferenta... Ce se intimpla in cazul tau? E ceva grav? Sper sa nu!!! Cu privire la lista - nu ma pricep si nu m=am apucat inca de adunat nimic... poate dati niste linkuri cu lista pentru spital/bebe si la noi, dak sunteti la capitolul asta! Mi-am luat si eu 2 sutiene de la Quelle - pt alaptat, nu am prea estimat marimea si acum sunt ca niste foi de cort dar sper sa fie bune atunci!:)

Mary 25+

evolutia lui bebe

„Mama este singura fiinta capabila sa-si imparta iubirea între cei zece copii ai ei si totusi sa i-o dea fiecaruia întreaga”


am tensiune arteriala oscilanta,am avut si la prima sarcina,trebuie monitorizata,de obicei se agraveaza in ultimile trei luni de sarcina,deocamdata ma simt ok

fetita mamei
NIKOL26+ ANTONIA si DAVID (15 MAI 2006)


Ups, imi pare rau! Din suflet iti doresc sa fiti bine si tu si bebe!

Mary 25+

evolutia lui bebe

„Mama este singura fiinta capabila sa-si imparta iubirea între cei zece copii ai ei si totusi sa i-o dea fiecaruia întreaga”

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Madamar spune:

Citat:
citat din mesajul lui n_a_n_a

Happy Valentine's Day!!!

pentru cine sarbatoreste - cum v-am mai spus, din punct de vedere al romantismului eu = cizma de guma ; dar ma straduiesc, totusi

Nico, bluza mov am luat-o de la Sprider, chiar dupa Anul Nou, cand aveau 40% reducere - am dat pe ea vre-o 40-50 de lei. Mi-a fost lene sa o probez acolo (de obicei imi cumpar haine "din ochi") si abia acasa am observat cum mi se expune "instalatia" . Imi place si mie tare mult, numai ca nu am unde sa o port deocamdata, poate dupa ce nasc...

Mary, felicitari pentru voinicel si nu-ti fa griji pentru rinichiut, asteapta urmatoarea eco. Si sa stii ca si eu am fost la imagist (mare scula in bascula, iertati exprimarea), si am ramas cu o impresie proasta: am platit dublu decat la medicul meu, a fost foarte superficial cu masuratorile (nu a masurat tot ce masoara medicul meu de obicei), nu a avut o minima consideratie fata de emotiile ce te coplesesc ca mama cand iti vezi puiul, mi-a aratat doua cadre cu fetisoara, destul de neclare, si atat, iar la sfarsit mi-a listat o hartie unde la concluzii scria sec "pielectazie moderata bilaterala, se recomanda reevaluare peste 3 saptamani". Nu mi-a zis absolut nimic in plus sau ceva care sa contrazica concluziile medicului meu (nu i-am spus nimic inainte de rinichi, sa nu il influentez), asa ca ne mai vede la alta eco cand imi voi vedea eu ceafa!

Ioana (arturica), nu stiu cat va incapea iubirici in cosulet, dar imi place de numa' ! Oricum ma incanta ca-i tare usor si-l pot plimba fara probleme prin casa - daca-i agitata noaptea iau cosuletul si ne mutam din dormitor in living la tv, de exemplu.

Nana 26+ cuiubirici dulce, Adelina Ioana




Sa foloseasca cu placere Adelina cosuletul si sa va aduca toata implinirea sufleteasca micul vostru iubirici!;)

Asa pot fi unii oameni si nu sta in puterea noastra sa ii schimbam din pacate!:(

Mary 25+

evolutia lui bebe

„Mama este singura fiinta capabila sa-si imparta iubirea între cei zece copii ai ei si totusi sa i-o dea fiecaruia întreaga”

Mergi la inceput