Burtici cu flori de liliac de mai-iunie 2010 (41)

Raspunsuri - Pagina 6

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns tigruta spune:

Rocsy am pregatit un peste la cuptor(file de pangasius) cu cartofi si morcov, snitele de porc cu salata orientala care am mancat-o cu o pofta si eu si sotul si o prajitura negresa care abia m-am abtinut sa nu o devorez pe toata odata..azi am terminat-o sa stiu ca nu mai am treaba..am inebunit cu dulciurile..cantarul meu a luat-o razna..ma urc p[e el imi arata o greutate, daca ma mai urc o data imi arata mai mult si nu stiu ce sa mai cred. care o fi greutatea mea acum???
Sa vedem maine ce mai gatesc.. trebuie sa fac o ciorba ca al meu e inebunit..

elena21+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns tigruta spune:

Rocsy daca iti plac ciupercile poti sa incerci ciuperci umplute in cuptor..sunt delicioase..mie una imi plac foarte mult

elena22+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns r_ocsy spune:

Ai bucatarit si tu nu gluma ! Sa va fie de bine!
Cu dulciurile am si eu perioade in care consum mult mai mult decat ar trebui, acum sunt in faza in care ma abtin si asta tot din cauza cantarului ca pusesem i kg intr-o saptamana in care am bagat cam multa papa si dulciuri. Acum m-am mai potolit ... pentru moment .
Cand mergi la morfofetala? Eu am programare la doctorita mea saptamana viitoare joi de la ora 14 ? Se intampla si de data asta sa avem programarea in aceeasi si sau nu ?



R_ocsy 25 + Ana Sofia

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns r_ocsy spune:

Citat:
citat din mesajul lui tigruta

Rocsy daca iti plac ciupercile poti sa incerci ciuperci umplute in cuptor..sunt delicioase..mie una imi plac foarte mult

elena22+


Sa stii ca niste ciuperci la cuptor merg , nu am mai mancat de mult !
Mi-am adus aminte ca data trecuta nu va spus doctorul daca e fetita sau baiat, cred ca sunteti foarte nerabdatori de data asta ... asa eram si noi pana am aflat.

R_ocsy 25 + Ana Sofia

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns tigruta spune:

pe 23 merg la morfo..deci de data asta nu ne intalnim, dra mai avem noi timp pana nastemda ne zisese ca e baiat dar nu 100%..asteptam dar sincer sper sa ramana baiat pt ca deja m-am obisnuit cu candul si vorbesc cu el nu cu ea..

elena22+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns r_ocsy spune:

O sa vina si primavara si mai mergem si noi la o plimbare !
Sper sa fie ce va doriti, dar iti pot spune din proprie experienta ca si eu vorbeam cu bebele la masculin, iar dupa ce am aflat ca e fetita am schimbat foarte usor formula de adresare ! Asadar, daca cumva se intampla sa devina roz o sa vezi ca lasi deoparte foarte usor albastru pentru roz ... pana la urma conteaza ei sa fie sanatosi.
Imi pare bine ca ne-am auzit si noi. Ma pregatesc pentru o plmbarica cu sotulache acum, sa mai iau si eu niste aer .

R_ocsy 25 + Ana Sofia

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns tigruta spune:

Plimbare placuta..ma preg sa ies si eu putin la aer dar cu nasa ca sotul are ceva treaba..noi avem rezervat mai pe seara

elena22+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mamanati spune:

Citat:
citat din mesajul lui Madamar
Offf...vad ca si voi vorbirati de vise: si eu am avut un vis CUMPLIT: cumva nascusem un copilas si cind am mers la dush a mai iesit unul mic, ca un fel de "rest"... intr-un fel de tesut transparent, ca un intestin... oribilitate! Nush ce am vz, auzit sau a gindit subconstientul meu de a emis asa niste imagini! Cind m-am trezit si am vz ca e dimineata am rasuflat extrem de usurata!

Mary 25+

evolutia lui bebe

„Mama este singura fiinta capabila sa-si imparta iubirea între cei zece copii ai ei si totusi sa i-o dea fiecaruia întreaga”


Stai linistita, era placenta!!!!

www.dropshots.com/mamanati" target="_blank">POZE
Nati, mami de minunea Camelia-Nicole si 23+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mamanati spune:

Buna fetelor,
Felicitari la toata lumea, si va spun si eu .
Mary,sanatate baietelului dotat! Ui-te cu ce poze dragute te-ai ales , eu nu am nici una de la morfo. Sa stii ca e prima data cand vad si eu clar un cuc! (ma refer la un cuc din poza la eco Vreau si eu asa o poza!
Referitor la epilat: eu inca folosesc crema ca nu se irita pielea de la ea. Deocamdata mai vad ce fac pe acolo, dar cred ca nu tine mult. O sa trec la ceara, cred. Nu cred ca poate afecta betabina doar daca tamponezi locul infectat. Dar vorba ta , mai bine intrebi medicul.
Madutza, waw, ce schimbare de look! Da curajoasa esti! Iti sta bine.
Am si eu o nelamurire: uneori il simt pe bebe parca coboara jos de tot si chiar parca impinge in col. Voi ati patit asa ceva?

www.dropshots.com/mamanati" target="_blank">POZE
Nati, mami de minunea Camelia-Nicole si 23+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Onana spune:

Salutare, fete dragi!

Si zi frumoasa, cu muuulta iubire, desi nici noi nu sarbatorim aceasta zi mai mult decat celelalte

Chiar daca n-am mai scris am citit si m-am bucurat de toate vestile bune, Nana bine ati venit sanatoase acasa si sa nu ne mai dati emotii.
tatyana, bine ca lucrurile merg bine si incet-incet o sa ajungem cu toate la termen, cu bebici sanatosi si frumosi!
Mary, felicitari pt baietzel, sunt sigura ca totul e ok cu bebe.
Ca vorbeati de epi, eu cu ceara peste tot, inclusuv inghinal si n-am avut nicio problema nici acum si nici in sarcina cu Matei. Noroc ca acum creste mult mai rar si mai putin.
Apropos de vise, am avut si eu un vis bizar, probabil pt ca joi merg la dr meu gineco sa-mi faca eco, am visat ca am fost la eco si dr in loc de halat purta blugi si o geaca neagra, de piele, era foarte degajat (statea cu picioarele pe birou si facea baloane...de guma) Si m-am trezit, pacat ca eram curioasa cum o sa continue visul
In rest, de cateva zile experimentez si eu niste contractii zilnice si destul de suparatoare, mai ales ca nu sunt obisnuita cu ele.
Aveti idee cam cate pe zi sunt de ingrijorat? Nu sunt chiar dureroase, dar paca mi se taie respiratie si simt o jena mai ales jos la burtica..
Saptamana viitoare e foarte plina, pregatim petrecerea lui Matei de duminica, iar miercuri o sa avem o sedinta foto, facuta de un profesionist, de fapt Matei este eoul principal, iar bonus o sa fac si eu 10 poze cu burtica.

Cam atat deocamdata, sa aveti o duminica minunata



Sorana, mami de Matei (21.02.2008) si 28+ Tudor

Mergi la inceput