Mamici a doua oara (2)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns inbox spune:

Fetelor, va anunt ca sunt gravida :)! Mi-am facut azi testul barza si au iesit doua liniute din prima!
Nu-mi vine sa cred ce simplu a fost acuma fata de primul copil!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns toma_lly spune:

Citat:
citat din mesajul lui inbox

Fetelor, va anunt ca sunt gravida :)! Mi-am facut azi testul barza si au iesit doua liniute din prima!
Nu-mi vine sa cred ce simplu a fost acuma fata de primul copil!




OAU !!!! super tare !!
felicitari din toata inima !!



Natalia-13 sept. 2007
Poze


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns matildasep spune:

Citat:
citat din mesajul lui inbox

Fetelor, va anunt ca sunt gravida :)! Mi-am facut azi testul barza si au iesit doua liniute din prima!
Nu-mi vine sa cred ce simplu a fost acuma fata de primul copil!




Felicitari!!!
Sa ai o sarcina usoara, fara pb., sa ajungeti cu bine la termen!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alinaa80 spune:

buna fetelor.nu v-am mai citit de mult si vad ca ati deschis partea 2 la topic.fetita mea e bolnavioara si acum sunt in medical.imi pare rau de cele intamplate matilda sa dea domnul sa fie bine data viitoare si felicitari viitoarelor mamici.
eu am intrat ca sa va anunt ca dupa 7 luni de incercari in sfarsit sunt insarcinata.mi-am facut testul pe 14 feb pe la 4 dimineata cand nu mai aveam somn,pt ca fiica-mea m-a trezit din 2 in 2 ore in acea seara. atunci a doua liniuta nu era asa de pronuntata asa ca am mai asteptat 2 zile sa-l repet.acum sigur sunt insarcinata au iesit doua liniute vizibile si astept ca pe 26 sa merg la ecograf care sa-mi confirme ca bebe e bine.in rest e fain ca nu am nici o greata doar dureri de spate si putin ma dor ovarele.
o seara buna!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alinushca spune:

cu graviduteee !!
Felicitari tuturor si sarcini usoare cu bebei sanatosi tuni!!



Mami de (28.10.2008)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns matildasep spune:

Chiar ca ploua cu gravidute
Alina, felicitari!! Sarcina usoara si bebe sanatos!!! Sanatate fetitei!!
Deja incep sa apara vesti pozitive, asta e un semn bun!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alinaa80 spune:

Multumesc fetelor pt urari.Imi vine sa o sun din nou pe dr-ita ca sa fac ecograful mai repede.Vreau sa stiu daca e bine bebe.
Cred ca sunt cu capul putin, daca ma gandesc bine si la prima sarcina s-a vazut abia pe la 6 sapt.Imi aduc aminte ca m-am dus cu sotul la primul cabinet care ne-a iesit in cale pt a ne confirma ca sunt insarcinata.at eram tot pe a 5 sapt de sarcina si dr respectiv a stat vre-o jumatate de ora si s-a uitat pe monitor si se mai uita si la noi si ne spunea" sigur a iesit testul pozitv? da parca e sarcina!" am plecat amandoi de acolo bulversati nu mai stiam ce sa credem.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Hera25 spune:

Buna seara fetele,

Ma alaturi si voua, celor care isi doresc al 2 lea bebe. Am o fetita de 1 an si 3 luni, si acum imi doresc si un baietel. Orice ar fi sanatos sa fie de fapt.
Incercam de 2 luni dar fara reusita. Sper ca alaturi de voi asteptarea sa fie mai usoara. Acum sunt a 2 a zi de CM.

Felicitari prospetelor gravidute.

Fericita mamica de Lorena Elena 07.11.2008

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danangie spune:

INBOX, ALINAA felicitari ptr sarcina!!! Sa aveti o sarcina fara probleme si un bb sanatos si mancacios.

ARTU ce-ai mai facut? Ai gasit cum sa faci rost de injectii??

Tin pumnii ptr celelalte fete!



S-a mai nascut o stea: ALESSIO MICHELE! (07/06/2008)
A doua minune din viata mea: MATTIA GABRIEL! (21/10/2009)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ingeras26a spune:

Felicitari noilor gravidutze!!!

Ingeras, mami de Maya
Maya va avea o surioara sau/si un fratior! cand va vrea Dumnezeu...
3 sarcini pierdute 5-8 sapt

Mergi la inceput