Nasici 2010

Raspunsuri - Pagina 15

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns gabitza2005 spune:

Citat:
citat din mesajul lui Laura25

Gabitza esti in luna de miere cu finii? Nu ne spui cum a fost la nunta? Ceva poze, impresii?



Nu nu sunt in luna de miere cu finii ca nu ne-au luat .
Glumesc . Finii sunt in luna de miere in Italia si au plecat singuri.
Dupa nunta am mai avut 2 saptamani de concediu in care am cutreierat prin tara si astazi e prima zi de munca.

In mare a fost frumos la nunta , ne-am simtit bine ca nasi dar parca am fost "drogati" si a trecut totul foarte repede.
Inca nu am pozele oficiale si pe cele cateva facute cu aparatul nostru poate le incarc mai tarziu.
Petrecerea a fost OK dar din pacate a fost foarte cald in restaurant , atat de cald incat sotul meu a schimbat trei camasi, cu toate acestea s-a dansat destul de mult si s-a baut foarte multa apa.



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adriuta spune:

Buna...
Help!! sunt nasa si habar n-am ce sa le duc cadou de nunta pe langa bani bineinteles.


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Iasmin08 spune:

Citat:
citat din mesajul lui adriuta

Buna...
Help!! sunt nasa si habar n-am ce sa le duc cadou de nunta pe langa bani bineinteles.


Asa creste mare puiul


www.our365.com/NewbornPortraits/BabyDetail.aspx?birthid=f671635f-2b23-4e26-8953-e81fefa35501&babyid=f6181213-113f-4e32-89b5-e0b65b1e006a" target="_blank"> Paginuta mea!


Adriuta si eu la fel. Dar de cati bani dispuneti?
Ca poti lua de la cuptor de microunde pana la fier de calcat (ceva de soi), de la pilota la set de farfurii. Depinde si de ei, sunt oameni credinciosi? Depinde si ce fac, si ce le trebuie, etc

Si eu stau si ma intreb ce anume sa le iau. Ca nevoi au multe, dragii mei fini.. De la lingura pleaca...

Iasmin, mama de strengar de 8 anisori

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Laura25 spune:

Eu le-am luat un mixer care face mai multe (mixeaza, blenduieste, taie legume) Ceva gen robot de bucatarie, dar nu chiar robot. Si un set de canitze si cescute de cafea. Eu am primit nunta si folosesc si acum (dupa 9 ani ) un serviciu de tacamuri de calitate, un set de oale din inox de mai multe dimensiuni, un set de pahare, cani de cafea, farfurii de 3 dimensiuni din alea maro, din sticla care se sparge mai greu, o 'oala minune' si o tigaie din teflon, o pilota, un cuptor cu microunde (nu de la nasi toate, normal, dar ziceam cam ce am primit si mi-a fost de folos pt mai multi ani).
Acum cand am fost nasi, pe langa cadou si bani, am mai pus cu ceilalti nasi si le=am luat pt noaptea nuntii o camera la un hotel, amenajata cu petale de trandafiri, lumanari, sampanie la rece. A fost o surpriza placuta pt ei. E drept ca a contat si faptul ca a fost nunta de zi si la 2 noapte erau deja in camera, deci au apucat sa se si odihneasca pana sa-i dea afara



Am marfa la bazar umanitar DC


Laura, mami de shtrumphi gemeni: Bianca Andreea si Rares Mihai (13.06.2005)
Cugetari gemene, Poveste cu shtrumphi

'Cos what I feel is the only truth for me

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Iasmin08 spune:

Laura, eu am fost cu fina ieri la hotel si am stabilit meniul, aranjamentul etc.
Acuma in pret erau incuse doua apartamente (eiii, camere de fapt, dar ei zic ''apartamente''). Mi-ai dat o idee buna sa intreb daca se poate aranja si camera lor dupa cum ai zis. O idee super.

Chiar peste o saptamana trebuie sa mergem sa discutam despre aranjamentele florale si ar fi fain sa discut despre asta cu cei care se ocupa de flori.

Iasmin, mama de strengar de 8 anisori

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gabitza2005 spune:

Buna nasicilor .
Am reusit sa incarc cateva poze de la biserica, alte poze nu am , cand sosesc cele de la fotograf poate va mai arat. oricum din cate imi amintesc eu in afara de pozele de grup cred ca mai avem doua poze cu finii.
Atitudinea finilor in privinta pozelor nu mi-a placut, cred ca au facut sute de poze dar nu au zis sa facem si noi o poza cu ei, la un moment dat fotograful a propus sa facem cele doua poze.
Lumanarea este fotografiata a doua zi, dei florile sunt cam ofilite

http://family.webshots.com/album/578354906aSjhIt

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adriuta spune:

Buna nasitilor,
sunteti niste dulci saritoare si pline de inspiratie, intr-adevar foarte de ajutor ideile voastre. Problema e ca noi nu suntem in Ro, ci locuim in US...curent diferit, prizele sunt diferite...pica varianta lucrurilor electronice, electrice sau... grele de transportat,plus ca o sa ajungem miercuri si nunta e duminica.O sa le luam o camera video, stiu ca n-au si o sa fie momente in viata lor pe care o sa doreasca sa si le aduca aminte. E usurica, aici gasesc la preturi bune si cand ma uit la filmuletele noastre imi dau seama cat le-ar placea si lor. Camera de hotel...hi hi nunta lor o sa fie intr-o comuna din CS si o fac acasa...poate aranjam o surpiza sa le iau o sampanie la rece sa le-o punem in camera...ceva flori, muzica in surdina vad eu ce complici gasesc. In rest...banuti le dam si le mai picteaza sotul un tablou cu o scena de la Mediterana, mama le-a cumparat un serviz de 12 pers cu de toate si ceva oale de pe acolo... si cred ca maine mai agatz un album de nunta pt poze de aici sunt asa frumoase special pentru nunta. Fetelor am vrut sa le iau un kitchen aid(robot de bucatarie) si cand l-am ridicat de pe raft m-am razgandit instant
Gabitza sunteti superbi si tu esti atat de frumoasa si silueta, asa-i cu finii...cateodata cand esti mire/mireasa totul pare ca un film si scapi detalii din vedere...asa o fi si cu ei. Asteptam pozele profi:). Macar v-ati distrat fain?:)

Nasicile si finii lor.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Laura25 spune:

Gabi, ati fost tare frumosi toti 3! Imi place rochia pe care ai avut-o, are o culoare f. frumoasa si s-a potrivit foarte bine pe silueta ta. Si parul ti-a stat f, bine asa natural, fara briz-brizuri . Unde te-ai cuafat pana la urma? Si aranjamentele florale mi-au placut f mult. Deosebita culoarea trandafirilor!
Astept poze cand mai ai, sa admir si rochia miresei. Am zarit un pic in pozele tale, dar mi-ar placea sa o vad si mai in detaliu. Flacaul a stat cu voi toata nunta? Cum v-ati descurcat cu el pe acolo?



Am marfa la bazar umanitar DC


Laura, mami de shtrumphi gemeni: Bianca Andreea si Rares Mihai (13.06.2005)
Cugetari gemene, Poveste cu shtrumphi

'Cos what I feel is the only truth for me

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gabitza2005 spune:

Multumesc pentru aprecieri fetelor .
Rochia mi-am facut-o la o croitoresa in Bucuresti la un pret modic aproape jumatate din ce am vazut in magazine asta dupa ce am cutreierat o luna prin toate magazinele din Bucuresti si asa zisele rochii de "nasa" mi-au parut prea de soacre . Noi am ajuns in PN cu o sapt inainte de nunta si din pacate nu am avut unde sa tin rochia, a stat o saptamana in sac si s-a turtit putin corsetul.
Am fost impreuna cu mireasa la salon Allure (in Maratei), pe ea a facut-o o tipa iar pe mine m-a dat pe mana unui pustan care imi facuse niste codite de purcelus in cap -asa ca l-am pus sa-l perie si sa-l onduleze putin din perie, am ajuns la concluzia ca nu am noroc de coafor in PN , niciodata nu am fost multumita , nici macarla nunta mea.
Aranjamentele mi-au placut si mie , au costat f mult dar eu zic ca a meritat si localul a aratat f bine.
Din pacate pe baietelul meu l-au obosit evenimentele din timpul zilei asa ca pe la ora 9 l-am dus la culcare intr-o camera de la pensiune si a dormit toata noaptea . L-am verificat eu sau mama la mxim o jumatate de ora, asa de orice eventualitate ca oricum el dupa ce adoarme nu se mai trezeste pana dimineata.

In rest ce sa va mai povestesc slujba la biserica a fost scurta (preotii erau cam grabiti si era f cald), apoi la local petrecerea a fost frumoasa cu toate ca era sauna in restaurant. Eu una nu am fost multumita de restaurant, nu l-as recomanda pentru o nunta.


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gabitza2005 spune:

Am uitat sa va spun ca in cele din urma am scapat de gaina s-a razgandit mireasa in ultimul moment si ne-a comandat un tort.

Mergi la inceput