Nasici 2010

Raspunsuri - Pagina 13

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Laura25 spune:

Citat:
citat din mesajul lui gabitza2005

Laura vineri seara vin in Piatra , sambata am de gand sa trec pe la salonul recomandat de tine sa vad cum este si daca se poate sa-mi fac programare pentru nunta. As mai vrea si machiaj la un make-up artist. Tocmai la ocazii din astea o cam dau in bara cu machiajul.


Eu nu m-am machiat nicidoata la salon in Piatra, dar uite ma duc acu sa intreb pe fetele pe care le mai stiu si iti recomand ceva, daca am ce. Poti sa intebi si la salonul ala unde te cuafezi, ca idee...

Noi o taiem sambata din oras spre mare. Mi-ar fi placut sa ne vedem duminica la o inghetata. Dar poate mai veniti vara asta incoace si bem o cafea impreuna



Bazar umanitar DC


Laura, mami de shtrumphi gemeni: Bianca Andreea si Rares Mihai (13.06.2005)
Cugetari gemene, Poveste cu shtrumphi

'Cos what I feel is the only truth for me

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Laura25 spune:

Gabitza, activeaza-ti PM sa iti dau detalii pt machiaj.




Bazar umanitar DC


Laura, mami de shtrumphi gemeni: Bianca Andreea si Rares Mihai (13.06.2005)
Cugetari gemene, Poveste cu shtrumphi

'Cos what I feel is the only truth for me

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anangel_lexi spune:

Buna ziua nasici.
Am cununat si noi in decembrie 2009, a fost o nunta de azi pe maine ca sa spun asa, s-au hotarat finii rapid si in 3 saptamani au facut nunta. Nu am avut timp de cine stie ce pregatiri. Petrecerea de dupa urmeaza sa o faca anul asta sau anul viitor, inca nu stiu sigur. As vrea sa va intreb cam cat mai dau nasii cadou finilor ca sunt complet rupta de realitate si sunt si primii nostri fini. Nu am dat cadou atunci pentru ca asa au vrut finii, sa le dam cadoul cand fac petrecerea.
Multumesc mult pt raspunsuri.

de Maria Cornelia (20.09.2006)
Din ce in ce mai mare
Si primele perlute
www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=88028d9eaeae0f93a00846" target="_blank">Vesnic cu Emma in suflet

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gabitza2005 spune:

Noi ne-am stabilit un buget de cheltuieli cu aceasta nunta. Pentru unii poate este mult , pentru altii poate este prea putin dar noi atat ne permitem. din aceasta suma scadem cheltuielile ce ne privesc pe noi: lumanari, biserica,....si ce ramane punem in plic pentru dar. Sper sa ramana ceva banuti deoarece am estimat cheltuielile undeva la 15-20 mil.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Giova spune:

Noi am pus in plic 25 mil.
Nashii de la Buc. au dat 20 mil.
Nu ne-am inteles, poate era mai bine, dar atunci ne-am cunoscut.
Am mai avut cheltuieli cu biserica, lumanari, furatul miresei, plus hainele noastre, coafor, cosmetica, etc. Nu am socotit per total la cat am iesit, nici nu vreau sa nu ma ia durerea de cap.



Gio de Edi (02.07.2009) si Marco(06.01.2006)
www.dropshots.com/ioana_purdea#date/2010-01-07/14:30:34" target="_blank">2 prichindei, www.dropshots.com/purdeaioana" target="_blank">Paris
mamica de 2 smecherasi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bitza037 spune:

Buna nashici si viitoare nashici ,
Sunt o membra DC, si am citit topicul vostru.Imi permit sa va zic ca daca aveti nevoie de lumanari botez/cununie,aranjamente florale, decorarea bisericii,locatii si tot ce tine de organizarea evenimentului ,va pot ajuta cu mare drag.Daca vreti sa vedeti poze, nu multe, dar zic eu reprezentative, cu mare placere.
Sper ca postarea mea sa nu constituie reclama (in caz contrar imi cer scuze anticipat) si moderatorul sa ma traga de maneca. Nu am firma, ci fac din pasiune si in mod particular acest lucru.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gabitza2005 spune:

Citat:
citat din mesajul lui Giova

Noi am pus in plic 25 mil.
Nashii de la Buc. au dat 20 mil.
Nu ne-am inteles, poate era mai bine, dar atunci ne-am cunoscut.
Am mai avut cheltuieli cu biserica, lumanari, furatul miresei, plus hainele noastre, coafor, cosmetica, etc. Nu am socotit per total la cat am iesit, nici nu vreau sa nu ma ia durerea de cap.




Giova , care este treaba cu furatul miresei? nu o plateste ginerele??

Daca poti sa-mi zici si mie cam la ce suma s-a ridicat taxa neoficiala de la biserica? Noi am fost sa vb cu preotul si nu a vrut sa ne spuna.

Deocamdata noi platim urmatoarele:
- voalul miresei
- aranjatul miresei (coafatul + machiaj)
-lumanarile
- biserica
-palarie (ptr momentul cand ii scot voalul) eu sper sa se razgandeasca mireasa si sa aleaga o esarfa , cred ca este mai potrivit
- gaina
- cand luam mireasa de acasa s-ar putea sa tb sa o cumpere nasul de la fratii ei
si in final DARUL

nu am luat in calcul nici o rapire ..... poate le-o lasam lor

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Laura25 spune:

Gabi, eu stiu ca la furatul miresei plateste mirele si pe aici e obiciul sa se dea ceva bautura/tigari. Niciodata bani. La nunta noastra de ex. au vrut sampanie. La nunta unde am cununat noi, li s-a dat o sticla (sau 2) de wiskey. Dar erau din cele pregatite pt nunta, nu s-a dus nimeni sa cumpere atunci ceva pt raspumparat.



Bazar umanitar DC


Laura, mami de shtrumphi gemeni: Bianca Andreea si Rares Mihai (13.06.2005)
Cugetari gemene, Poveste cu shtrumphi

'Cos what I feel is the only truth for me

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gabitza2005 spune:

Laura bine ai venit! Cum a fost la mare?
Sa vezi ce am patit : am sunat-o pe Gabi, m-am dus la salon sa vb cu ea , din pacate nu era acolo dar era Cristi: care este ocupat in ziua aceea . Mi-o recomanda pe colega lui priceputa la cocuri: ii zic ca nu vreau coc , ca vreau ceva lejer modern ....oricum am renuntat momentan la salon si gabi ca as vrea totul in acelasi loc.
Ma duc cu fina la salonul unde este turcul: discutam ,programam tot pentru mine, fina , mamici.....machiaj coafat, manichiura, pedichiura...cred ca lasam acolo peste 1500RON .
Am cerut sa vad preturile: coafat mireasa 150RON -un pret OK
Ma intorc in Buc si dupa 2 zile ma suna tipa de la salon si-mi zice ca turcul vrea mai multi bani pentru mireasa mai exact 400RON numai coafat mireasa .
I-am zis ca nu stiam ca la salon se negociaza ca la piata. si a ramas sa mai discutam....
M-am inf si nici in Buc nu se ia atat ptr o mireasa -poate la stilisti de renume dar oricum m-au dezamagit din start ...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Laura25 spune:

Gabi,imi pare rau. Am vazut ca isi fac acu reclama la tv pe un post local cu salonul unde e turcul. Oricum, e enorm 400 pt un cuafat.
Mai e un salon al unor turci langa Piata Bistrita. Gabi, cosmeticiana, a lucrat acolo in urma cu ceva timp si mi i-a recomandat si pe aia ca fiind buni. Nu stiu ce preturi au acum. Ar mai fi Yaki, un salon unde e o tipa ( Cristina parca) care tunde/cuafeaza bine. E la parterul unui bloc, pe dreapta, cum mergi de la spital spre Darmanesti (pe Orhei, asa ii zice strazii).

La mare a fost super: vreme perfecta, apa buna (nu chiar calda ca anul trecut, cand am fost in septembrie, dar buna) ca temperatura, perfecta ca aspect, atmosfera linistita, am cunoscut ceva oameni interesanti, copii au fost foarte cuminti si mai ales santosi, mancarea buna (am mancat vreo 3 feluri de peste absolut delicioase), totul foarte bine. O sa pun si niste poze.



Bazar umanitar DC


Laura, mami de shtrumphi gemeni: Bianca Andreea si Rares Mihai (13.06.2005)
Cugetari gemene, Poveste cu shtrumphi

'Cos what I feel is the only truth for me

Mergi la inceput