Nasici 2010

Raspunsuri - Pagina 12

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns ralualexandrei spune:

Imi permit si eu sa comentez ca nah imi place atat de mult subiectul:
Laura si Josefine 10 pt eleganta ati fost superbe.
Despre picii Laurei nu pot sa spun decat ca sunt absolut deliciosi.
Nasa nr 2 cred ca si-a luat palarie pt a fi" mai doamna" din pacate efectul a fost fix invers,i-a stat mult mai bine fara in cele cateva poze pe care le-am vazut.
Josefine boleroul a fost de mare efect,inca o data felicitari.

Andra ,mamica lui Robert , a Mariei si a lui Eduard Ionutz album no1 albumul no2

Vreau sa nu mai fiu diferit!!!!


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Giova spune:

Laura si Josefine sa va traiasca finii, ma bucur ca ati avut timp frumos si totul a fost perfect.
Josefine ai fost tare dulce, iar boleroul de nota 20. e poza facuta de sotul tau, nu? la noi nu am vazut inca un fotograf sa scoata asa poze. le asteptam si pe restukl.
laura si voi cu 2 nasi? v-ati inteles la dar? sau ati dat fiecare cat ati considerat? va cunosteati dinainte?
Tu ai fost frumoasa, nu mai zic de micii nasi. In schimb cealalta nasha...chiar a dat-o in bara cu palaria aia pe cap.
Ma bucur ca v-ati simtit bine la o nunta ardeleneasca, ai vazut ca nu e cu asa multe traditii ca la voi.

si asteptam si viitoarele nasici cu poze si povesti.


Gio de Edi (02.07.2009) si Marco(06.01.2006)
www.dropshots.com/ioana_purdea#date/2010-01-07/14:30:34" target="_blank">2 prichindei, www.dropshots.com/purdeaioana" target="_blank">Paris
mamica de 2 smecherasi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Laura25 spune:

Giova, multumesc! Cu ceilalti nasi ne-am cunoscut de revelion si am pastrat legatura tot timpul pana la nunta. Am cazut de comun acord sa facem totul la fel.
Da, chiar ne-am simtit bine la nunta si m-am bucurat ca nu am avut prea multe obiceiuri si ritualuri de urmat.



Bazar umanitar DC


Laura, mami de shtrumphi gemeni: Bianca Andreea si Rares Mihai (13.06.2005)
Cugetari gemene, Poveste cu shtrumphi

'Cos what I feel is the only truth for me

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns uta_ciun spune:

eu voi fi nasica in 2011, pina atunci citesc cu mare atentie tot ce povestiti voi

nunta va fi in tara, in bucuresti, dar eu sunt din moldova si sotul din oltenia, nu stiu cum vom impaca toate obiceiurile, mai alesm ca mirele e roman dar mireasa americanca

josefine, ai fost superba, poti sa-mi sugerezi si mie te rog de unde sa cumpar rochia online?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gabitza2005 spune:

Nasicilor nu uitati sa ne povestiti si ce se mai intampla dupa eveniment , cum pastrati legatura cu finii, cand va mai intalniti cu ei...

Eu una sunt disperata ca nu mi-am luat nimic - am sacrificat doua sfarsituri de saptamana pentru cumparaturi si nu am agsit ceva sa-mi placa.
In schimb am reusit sa completam cat de cat tinutele nasilor sotul si baietelul : au fost foarte simpatici , dupa lungi cautari sotul si-a gasit un costum destul de lung la maneci (cred ca a probat sute de costume) si s-au hotarat ei ca baietii ca o sa poarte papion.

uta_ciun
Bine ai venit .
Nu cred ca trebuie sa-ti faci probleme legat de obiceiuri ca se raresc pe zi ce trece...pana la anul poate dispar

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Laura25 spune:

Gabi, noi planificasem o saptamana la mare imrepuna. Dar din motive independente de vointa noastra si a lor, ei nu mai pot mege. Asa ca mergem noi singurei. Zilnic aproape vorbesc cu finul pe mess sau la telefon. Speram sa vina ei la noi in vizita intr=un we in vara si poate reusim sa fugim cu cortul 3-4 zile la un sfarsit de saptamana pe Dunare (la Galati) la pescuit. Cam asa e relatia noastra momentan. Sper sa si reusim sa ne vedem macar de 2-3 ori pe an.



Bazar umanitar DC


Laura, mami de shtrumphi gemeni: Bianca Andreea si Rares Mihai (13.06.2005)
Cugetari gemene, Poveste cu shtrumphi

'Cos what I feel is the only truth for me

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns josefine spune:

Multumesc pentru aprecieri, fetele.

Giova, fotograful de la nunta mi-a facut poza si e din Romania. Sunt cativa foarte priceputi si in Romania. E si el foarte priceput - sotul a rezistat fara sa faca nicio poza, doar la un moment dat le-a sugerat sa faca o poza cand se vedea intr-un geam o reflectie a mirilor



Uta_ciun, welcome!
Cu rochia e poveste lunga. In principiu am avut emotii cu numarul. Istoria e cam asa- si o sa iti spun si site-urile de unde am cumparat-o:

- prima oara - de pe edressme, aveam un cupon cu un discount f. mare, vreo 40%, dar mi-au anulat comanda, ca au zis ca nu au rochia in stoc. Trebuie sa fii atenta la astia sa o poti returna daca nu iti vine sau nu iti place. Sunt anumite modele care au restrictii.
- la bloomingdale's, tot cu un cupon de 20% si daca nu ai magazin prin oras e si mai bine, ca nu mai platesti taxe. Numarul era mai mare decat imi trebuia (2) ca 0 nu aveau pe site. Am returnat-o, dar nici nu am incercat sa vorbesc cu ei sa vad exact, ca poate o gaseau si pe 0 prin magazine.
- Asa am ajuns la Saks 5th Ave, adica saks.com, dar am luat-o din magazin si mi-au facut un price match cu bloomingdales.
Eu cam pe site-urile astea m-am uitat si nordstrom. Am observat ca iarna nu prea au rochii asa de vara, probabil ca prin toamna e momentul cand au reduceri.
Preferatul meu e bloomingdale's ca au tot timpul cupoane pe care ti le trimit pe email daca te sign up pe mailing list-ul lor. Tot de aici am cumparat si costumul sotului, cu vreo 200 de dolari reducere, mai bine decat orice alt magazin:-).

Noi tinem legatura cu finii - vorbim pe skype aproape in fiecare zi.
Chiar ieri am vorbit cu ei, iar ei sunt in luna de miere:-)



www.razvanphotography.com

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Giova spune:


Finul e asociatul sotului, asa ca ei se vad zilnic. eu mai rar ii vad.
au fost in luna de miere in Egipt si noi cu ei. atat au insistat sa mergem, incat am cedat, si asa nu am mai fost de 2 ani in vacanta.



Gio de Edi (02.07.2009) si Marco(06.01.2006)
www.dropshots.com/ioana_purdea#date/2010-01-07/14:30:34" target="_blank">2 prichindei, www.dropshots.com/purdeaioana" target="_blank">Paris
mamica de 2 smecherasi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gabitza2005 spune:

josefine chiar m-am uitat pe pagina sotului tau si avea doar o poza cu buchetul tau de nasa (care apropo a fost superb , ales cu bun gust) si ma intrebam cum de nu are poze, cum de a rezistat.
Oricum are o mireasa acolo in adidasi cu un buchet rosu legat cu negru -super - da asa ceva nu o sa vezi pe la noi. Rar gasesti miri pe la noi care sa-si exprime personalitatea , majoritatea se conformeaza traditiilor, parerilor parintilor....

Giova pe mine daca ma invita cu ei in luna de miere le zic DA din start - ca sunt mare amatoare de concedii si calatorii. La mine daca arunca sotul o intrebare in vant " ce ar fi daca sambata am pleca la munte?" eu in secunda doi sunt cu bagajele facute .

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gabitza2005 spune:

Laura vineri seara vin in Piatra , sambata am de gand sa trec pe la salonul recomandat de tine sa vad cum este si daca se poate sa-mi fac programare pentru nunta. As mai vrea si machiaj la un make-up artist. Tocmai la ocazii din astea o cam dau in bara cu machiajul.

Mergi la inceput